تساوی مقابل سنگال نتیجه بسیار خوبی بودبه گزارش خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز، مسعود معینی درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در دو دیدار تدارکاتی مقابل اروگوئه و سنگال با هدایت کارلوس کی روش اظهار داشت: خوشحالم که کی روش تغییر کرده و همه رفتارهایش تغییر کرده است. تغییر کرده اند. . او با تغییراتی که در رفتار، ارزش ها و شخصیت درونی ایجاد کرد به بازیکنان و رهبران ما انگیزه داد. در آن ۸ سالی که کی روش در ایران کار کرد، درست است که جامی نبرده است، اما ایده های حرفه ای و مثبت و بین المللی به فوتبال ایران داد. او متوجه شده است که برای موفقیت تیم ملی ما نمی خواهد تغییراتی در آن ایجاد کند. او برخورد بسیار خوبی با سران فدراسیون فوتبال داشت. کی روش با تغییراتی که داشت و ایده هایی که به ایران آورد می تواند به فوتبال ایران کمک کند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: کی روش مربی باتجربه ای است و چهار بار در جام جهانی حضور داشته است. مربیان پرتغالی ایده های مدرنی دارند. او به بازیکنان لژیونر ما چسبیده است و اکنون می بینیم که بازیکنان لیگ از لژیونرها کمتر شده اند.

وی همچنین گفت: قبل از جام جهانی با دو تیم مطرح دنیا بازی کردیم. اروگوئه اولین قهرمان جام جهانی شد و سنگال قهرمان جام آفریقا شد. فوتبالیست های ما وقتی با تیم های بزرگ دنیا بازی می کنند انگیزه پیدا می کنند. وقتی کی روش را در کنار زمین در این دو دیدار دیدم متوجه شدم که او بیش از گذشته خارج از زمین است و با دستیارانش مشورت می کند که ما را خوشحال می کند. هرگز فکر نمی کردم بازیکنان با انگیزه مقابل اروگوئه بازی کنند. ترکیب تیم در این دیدار بسیار خوب بود، تغییرات بسیار خوب انجام شد و کی روش نشان داد که می خواهد با بازیکنانی بازی کند که تجربه آمادگی برای جام جهانی را ندارند.

معینی در ادامه گفت: بازی با اروگوئه مساوی شد. با اینکه توپ و میدان زیادی در اختیار داشتند، اما سبک بازی ما تغییر کرده بود. کی روش دوست دارد با سیستم ۴-۲-۳-۱ بازی کند و بسیاری از تیم های دنیا از این سیستم استفاده می کنند. برای اینکه بتوانیم مقابل قوی ترین تیم هایمان بازی کنیم باید حداقل ۶۵ درصد به کار دفاعی توجه کنیم. کی روش در دو بازی دوستانه سعی کرد ما را از زدن گل اول باز دارد و بازی را کنترل کند و اگر اتفاقی بیفتد باید در نیمه دوم اتفاق بیفتد. استراتژی کی روش همیشه انتقال نتیجه بازی به نیمه دوم بوده است. چون مقابل تیم های قوی اگر در نیمه اول گل نخوریم، شرایط برای ما فراهم می شود و تیم مقابل را برای گلزنی دچار مشکل می کند. این یک شانس بسیار خوب برای ما است که با کنترل بازی در میانه زمین گلزنی کنیم. در جام جهانی ۲۰۱۸ هم به مراکش به همین شکل گل زدیم.

کارشناس فوتبال ایران در ادامه گفت: تیم ما در مقابل اروگوئه از نظر فنی و تاکتیکی و ذهنی کوتاه نیامد و بازی خوبی ارائه کرد. تیم ما از نظر فنی تغییر کرده است. در بهترین فوتبال دنیا کل فوتبال در پاس دادن و کنترل خلاصه می شود. پاس های دقیق و کنترل ماهرانه در بازی های تیمی بزرگ دیده می شود. عبور از اینها در موقعیت های مختلف و در فضاهای کوچک صورت می گیرد. نگران بودم که تیم ما بعد از چند پاس توپ را از دست بدهد اما حالا فوتبال ما به سبکی که در جام جهانی نیاز دارد نزدیک می شود. یعنی فوتبال سریع، پاس های دقیق، کنترل توپ و حفظ بازی تا آخرین لحظه دستور کار تیم ملی است. اروگوئه می خواست ما را شکست دهد اما عملکرد خوب تیم ملی اجازه نداد. ما در نیمه دوم به اروگوئه مثل یک گل مدرسه گل زدیم. ما به صورت تصادفی گل نزدیم و با روشی خاص و تمرین شده به گل رسیدیم. اگر دقت کنید متوجه می شوید که طارمی در جایی که قرار بود توپ به او برسد ایستاده است. این پیروزی مقابل اروگوئه به ما انگیزه داد تا مقابل سنگال بازی کنیم. اگرچه تیم ها در بازی های دوستانه ریسک زیادی نمی کنند، اما اروگوئه با ۸۰ درصد توان خود مقابل ایران بازی کرد.

وی تصریح کرد: سنگال با احتیاط بیشتری مقابل ما بازی کرد. درست است که مساوی کردیم اما پیروز شدیم. تساوی مقابل سنگال نتیجه بسیار خوبی بود. حالا تا جام جهانی کی روش می تواند برنامه های تاکتیکی خود را اجرا کند.

وی همچنین گفت: در جام جهانی ۲۰۱۴ فقط برای دفاع به میدان رفتیم اما در بازی با اروگوئه دیدم که دو هافبک دفاعی ما طوری کار می کنند که انگار در خط حمله هستند و ایران با ۵ یا ۵ حمله می کرد. . ۶ بازیکن. فکر می‌کنم کی‌روش به این نتیجه رسیده است که اگر باران می‌بارد باید فوتبالی ارائه کنیم که ۶۰ درصد دفاع و ۴۰ درصد حمله باشد. در بازی سنگال به خوبی تیم حریف را فشردیم. زمانی که برای استقلال بازی می کردم مربیان حریفان می گفتند سعی کنید گل نزنید چون گل زدن به استقلال سخت است. اینجا هم همین تفکر حاکم است. جبران گل های از دست رفته مقابل اروگوئه و سنگال بسیار سخت است. با این حال کی روش تیم را برای برد به میدان می برد. الان تیم ملی می خواهد قهرمان شود و برای برد باید گل بزنی. اگر فقط در مقابل تیم قدرتمندی مثل انگلیس دفاع کنید، گل خواهید زد. این تغییر در تفکر کی روش را باید نشانه خوبی دانست. این تفکر کی روش باعث ایجاد حس اعتماد در بازیکنان شده است. مثلا بیرانوند با همین روحیه توپ های خیلی خوبی در دروازه اروگوئه زد که نشان می دهد ایران تیمی نیست که به راحتی گل بزند.

معینی تاکید کرد: در رابطه مربی و بازیکن در فوتبال معروف دنیا چیز بسیار مهمی وجود دارد. بازیکنان باید تمایل زیادی به پیروزی داشته باشند پس با ارائه یک بازی خوب خود را فدای مربی کنند. حرکت دو مدافع میانی ایران برای این بود که خود را در آتش بسوزانند و تا مرز مصدومیت بروند تا تیم به گل نرسد. این نشان می دهد که آنها جان خود را فدای سرمربی و پیراهن تیم ملی و مردم ایران می کنند. این سمت به این دلیل است که سرمربی چنین فضایی را در تیم ملی ایجاد کرده تا بازیکنانش را فدای تیم ملی و مردم کند. اگر تیم می خواهد موفق شود، بازیکن باید خودش را فدای ملتش کند. ما سه بازی سخت داریم. ما آمریکا را شکست خواهیم داد، اما انگلیس و ولز غیرقابل پیش بینی هستند. با این حال ما در جام جهانی تیم بی باختی نیستیم. امروز فوتبال با مغز بازی می شود نه فقط با پا! آنها باید بازی را کنترل کنند و به حریف اجازه خودنمایی ندهند. لژیونرهای ما که با مربیان خارجی کار می کنند نظرشان عوض شده است. امیدوارم آنچه می خواهیم در جام جهانی اتفاق بیفتد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/