(تصویر) روحیه رزمی ماهی; قزل آلا خرس را کتک زد!


ادامه حیات انسان بدون وجود حیوانات دشوار و غیرممکن خواهد بود. علاوه بر تقویت چرخه بیولوژیکی، حضور حیوانات جالب به نظر می رسد و می تواند کمی کمدی به طبیعت اضافه کند.

ادامه حیات انسان بدون وجود حیوانات دشوار و غیرممکن خواهد بود. علاوه بر تقویت چرخه بیولوژیکی، حضور حیوانات جالب به نظر می رسد و می تواند کمی کمدی به طبیعت اضافه کند.

نامزدهای نهایی جوایز حیات وحش خنده دار امسال خنده دارترین تصاویر حیوانات را تهیه کرده اند و شگفت انگیزترین لحظات دنیای حیوانات را ثبت کرده اند.

در حرفه عکاسی در کنار قوانینی که هر عکاسی باید بداند زمان حرف اول را می زند. یک عکاس حرفه ای از سوژه مورد نظر خود در لحظه مناسب عکس می گیرد. به عنوان مثال یکی از عکاسان این مسابقه در توضیح عکسی که گرفته نوشته است: ضبط کردم که ماهی قزل آلا با خرس برخورد کرد!

تام سولام، یکی از بنیانگذاران این مسابقه که برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ برگزار شد، می گوید: اتفاقات زیادی در دنیا وجود دارد که ما را به خنده می اندازد. اما این بار فینالیست های عکاسی حیات وحش مهارت های خود را به گونه ای ارائه کرده اند که لبخند بر لبان ما بیاورد.

در این مسابقه ۴۰ عکس انتخاب و وارد مرحله رای گیری شدند. برخی از این تصاویر در زیر قابل مشاهده است:

آرام آرام! / رایان سیمز

مرغ

اردکی فرصت طلب که ردیفی از لاک پشت ها را در تالاب واشنگتن به عنوان پل دید و راهی زمین شد!

این اردک ممکن است هنگام عبور از کنار لاکپشتی زمین خورده و در آب افتاده باشد، اما آنچه می بینیم تصویری از شجاعت یک اردک شجاع است که عکاس این بار موفق به ثبت آن شده است.

“سلام به همه!” / میروسلاو سرب

راکون

با دیدن این عکس لبخند نزدن سخت است! ممکن است فکر کنید که این سگ بامزه در فلوریدا دست خود را برای یک سلام دوستانه بالا می برد.

این عکاس در توصیف این لحظه می گوید: یک میگو کوچک به او دادم، سپس او را رها کردم و این واکنش را از او دیدم. انگار از من تشکر می کند!

مبارزه کردن! / جان چانی

خرس

ماهی ها توانایی دفاع از خود را ندارند. زیرا در آناتومی این موجودات دست و پایی برای دفاع وجود ندارد! اما در این تصویر یک ماهی قزل آلا با روحیه جنگندگی با انداختن خود به سوی خرسی که قصد شکار ماهی را داشت به صورت او سیلی زد و به او درس عبرت داد!

این عکس بینش شگفت انگیزی از محافظت و تهاجم در دنیای حیوانات در آلاسکا می دهد.

اختلال بینایی در آفریقا / ژان ژاک آلکالا

ژان ژاک آلکالای، عکاس فرانسوی، لحظه‌ای را در لحظه‌ای زیبا ثبت کرد که یک اسب آبی در حال شکار و قورت دادن یک حواصیل ظاهر می‌شود.

(عکس) گرفتن میز پیک نیک با شترمرغ شاخدار!

اما حقیقت چیز دیگری است! این پرنده (راحت و آرام روی حیوان دیگری نشسته) پشت اسب آبی قرار داشت و در واقع این اسب آبی نیز خمیازه می کشید. این تصویر ترکیب بندی فوق العاده ای دارد

رودخانه با کیفیت! / اندرو طاووس

(عکس) گرفتن میز پیک نیک با شترمرغ شاخدار!

اندرو پیکوک، عکاسی که این صحنه را در جزایر شتلند جنوبی در قطب جنوب ثبت کرده است، می گوید: “این فوک های کوچک در حال جستجو و تمرین پریدن بودند تا اینکه از شدت خستگی فرو ریختند. به نظر می رسد یکی از آنها راحت تر از دیگری می خوابد!”

میز پیک نیک شما مال من است! / لینکلن مک گرگور

با شترمرغ شاخدار میز پیک نیک بگیرید!

این تصویر یک برخورد واضح و خنده دار از دنیای انسان ها و پرندگان است که به نوعی صحنه جنایت نیز می باشد. چیزی شبیه سرقت اموال!

این عکس در استرالیا گرفته شده است و عکاس توضیح می دهد: «وقتی این شترمرغ شاخدار یا «کاسواری» روی تشک پیک نیک نشست، همه حاضران در صحنه را ترساند و سپس بدون توجه به غذای موجود شروع به خوردن کرد.

کاسواری ها یکی از خطرناک ترین پرندگان جهان هستند که با چنگال های تیز خود بلای جان گردشگران ناآگاهی هستند که در این مناطق سفر می کنند.

من لبخند می زنم! / آلیسون بوتیجیگ

(عکس) گرفتن میز پیک نیک با شترمرغ شاخدار!

وقتی شکارچی ترسناک اینطور چشمانش را می بندد، برای تو چه کرده است؟ چیزی نیست! بهتر است زیاد به این موضوع فکر نکنید! اکنون در امان هستید. لطفا با لبخند به این تصویر نگاه کنید، هیچ خطری شما را تهدید نمی کند.

عکاس فنلاندی این عکس می گوید که زمان زیادی را صرف تماشای این شیر باشکوه در کنیا کرده است.

سفت کن! / مارک شوکن

(عکس) گرفتن میز پیک نیک با شترمرغ شاخدار!

مارک شوکن عکاس در فلوریدا می گوید: این جغد جوان همزمان با مادرش سعی کرد از سوراخ لانه خارج شود. شاید اولین باری بود که می‌خواست دنیای بیرون از خانه را ببیند.»

شوکن گفت: “این یک تجربه خنده دار برای من بود و خوشحالم که آن روز صبح آنجا بودم تا این لحظه را ثبت کنم.” این لحظه فقط چند ثانیه طول کشید.

به نظر می رسد جغد مادر چندان از این وضعیت خوشحال نیست. به صورتش نگاه کن!

برندگان مسابقه عکاسی طنز حیات وحش کی اعلام می شوند؟

برندگان عکاسی کمدی حیات وحش توسط هیئت داوران متخصص که امسال شامل کمدین‌های راسل کین و لوک اینمن است، انتخاب خواهند شد. کیت هامبر مجری تلویزیون، هیو دنیس بازیگر و کمدین نیز به خنده دارترین عکس این پروژه رای خواهند داد.

رای گیری برای برنده مسابقه عکاسی حیات وحش ۲۰۲۲ در ۲۷ نوامبر به پایان می رسد و برندگان در ۸ دسامبر اعلام می شوند.

جایزه این مسابقه سفر به پارک بازی Maasai Mara در کنیا است و برنده خوش شانس یک هفته را در این مقصد گردشگری سپری خواهد کرد.