تفاوت مهدی طارمی در جام جهانی – پایگاه تحلیلی خبری افق


مهدی طارمی متفاوت در جام جهانی

مهدی طارمی بازیکن بوشهری تیم ملی تیم ملی فوتبال ایران امشب در تلاش است تا در صدر جدول گلزنان لیگ برتر پرتغال قرار بگیرد. او این روزها با پنج گل پس از چند بازیکن با شش گل در رده دوم برترین گلزنان لیگ پرتغال قرار دارد. طارمی که برای اولین بار در لیگ پرتغال در ریو آوه ماشین گلزنی شد، در مسیر آقای گل قرار گرفته است. هدف از زمان پیوستن به پورتو. این موضوع برای این فصل هم صدق می کند و او در تلاش است تا با موفقیت به اردوی تیم ملی برای جام جهانی بپیوندد.

البته درخشش در لیگ پرتغال تنها مرحله ای نیست که کارنامه مهدی طارمی را برجسته کرده است. او چند روز پیش در لیگ قهرمانان اروپا مقابل بروچه خوش درخشید و نقش زیادی در پیروزی ۴-۰ تیمش داشت. او دو گل زد و روی گل دیگر تیمش تاثیر مستقیم داشت. این اتفاق افتاد که او برترین بازیکن هفته لیگ قهرمانان اروپا مقابل ستاره های سرشناس دنیای فوتبال شد. مهمترین نکته برای مهدی طارمی این است که بهترین گلزن ایران در لیگ قهرمانان باشد. عنوانی که پیش از این با ۶ گل در اختیار سردار آزمون بود، حالا به مهدی طارمی رسیده است.

مهدی طارمی متفاوت در جام جهانی

مهاجم ایرانی پورتو در آخرین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا در یک بازی دو گل به ثمر رساند و تعداد گل های خود را به هفت رساند. یعنی این مقام را بالاتر از سردار آزمون خواهد داشت. نفر سوم این ردیف علی دایی است که با سه گل هنوز نامش به چشم می خورد، هرچند سال ها از حضورش در میادین فوتبال می گذرد. طارمی در این دو سال در ۱۶ بازی لیگ قهرمانان ۷ گل زده و ۴ گل دیگر به ثمر رسانده است. در واقع اگر او در ۱۶ بازی به عنوان بازیکن ثابت بازی می کرد، شاید این آمار برایش بهتر بود. اما با توجه به مصدومیت سردار آزمون و عملکرد ضعیف تیم لورکوزن، سردار این فصل شانسی برای گرفتن مهدی طارمی در لیگ قهرمانان اروپا نخواهد داشت. در عوض طارمی و پورتو به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند و حالا مهاجم ایرانی شانس دیگری برای اضافه کردن به آمار خود در لیگ قهرمانان دارد.

همه اینها خبر خوبی برای کارلوس کی روش در تیم ملی ایران است. تیم او تا چند هفته دیگر باید در قطر مقابل انگلیس بازی کند و یک مهاجم بین المللی می تواند بهترین هدیه ای باشد که می توانند دریافت کنند. این دوره با مهدی که چهار سال پیش در جام جهانی روسیه برای تیم ملی ایران بازی کرد، تفاوت زیادی دارد. او که در حال حاضر ۲۰ میلیون یورو ارزش دارد، گران ترین بازیکن ایرانی جهان است، او در آستانه رقابت برای کسب عنوان آقای است. گلزنی در لیگ پرتغال و عنوان برترین گلزن ایران را نیز در اختیار دارد. در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شاید برای پربارتر شدن کارش علاوه بر افزایش تعداد گل های زده با پیراهن ملی، گلزنی در جام جهانی کافی نباشد. امری که با توجه به میزان آمادگی این مهاجم، انتظار می رود تا چند هفته دیگر در قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ محقق شود.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=373414