تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی چیست؟به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، یکی از تفاوت هایی که در دراز مدت خود را نشان می دهد کیفیت پوست بالاست. در بیشتر موارد، یک کیف چرمی یا یک کفش ساخته شده از چرم طبیعی به ندرت ترک می‌خورد یا می‌شکند. این به دلیل استحکام و بافت طبیعی چرم طبیعی است که جداسازی آن دشوار است.

بیشتر بخوانید:

تخریب و تخریب محیط زیست

از آنجایی که چرم طبیعی از دل محیط تولید می شود، پس از پنجاه سال به راحتی شکسته می شود و به چرخه طبیعی باز می گردد، امکان پوسیدگی چرم مصنوعی وجود ندارد و ممکن است پس از گذشت سال ها اتفاق بیفتد.

نحوه نگهداری

بسیاری از مدل های چرم مصنوعی به دلیل ساختار پلاستیکی که دارند به راحتی و به راحتی قابل شستشو هستند، بنابراین می توانید ماه ها یا سال ها محصول خود را نادیده بگیرید، اما پس از چند ماه به راحتی می توانید کثیفی را از روی محصول پاک کنید. محصولات چرمی از جمله کیسه دوش ممکن است کمی دچار مشکل شوید زیرا به دلیل بافت طبیعی چرم و امکان جذب رطوبت زیاد، شستشوی کامل غیرممکن است و باید از واکس استفاده کنید. و کرم های تولید شده برای پوست طبیعی، فرآیند نگهداری پوست را انجام می دهند.

دوام و طول عمر

همانطور که قبلا ذکر شد چرم طبیعی به دلیل ساختاری که دارد ماندگاری زیادی خواهد داشت و در صورت مراقبت از آن می تواند تا ۱۵ سال دوام بیاورد البته این امر در مورد چرم مصنوعی صدق نمی کند. پلاستیک و اگر اصولی از آن مراقبت کنید بین ۵ تا ۶ سال عمر مفید خواهد داشت.

قیمت

به طور کلی، چرم اصل به دلیل فرآیند دباغی پیچیده و زمان بر، گرانتر از چرم مصنوعی است. به همین دلیل است که چرم اصل در بین طرفداران محصولات چرمی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، زیرا چرم اصل را به عنوان محصول خود انتخاب می کنند. شما انتخاب می‌کنید، ندانستن احساس تخصص و تفاوت محصول به شما منتقل می‌شود، در صورتی که هنگام خرید یک محصول چرم مصنوعی، با وجود بهترین قیمت، نتواند آنطور که باید جلب توجه کند.

تفاوت در رنگ و بافت

امروزه بسیاری از افراد هزینه و زمان زیادی را صرف خرید پوشاک و محصولاتی مانند کفش چرم و کیف چرم می کنند به همین دلیل داشتن رنگ های مختلف یا استایل های مختلف از یک نوع محصول در این مورد مهم تلقی می شود. خوشبختانه چرم مصنوعی موجود در این محصول می تواند انتخاب بسیاری از دوستان چرم باشد.زیرا به دلیل شفافیت تولیدکنندگان شاهد تنوع در رنگ ها و سبک های مختلف هستیم. چیزی که در چرم طبیعی به دلیل تنوع کم رنگ و سبک به سختی می توان آن را پیدا کرد. او انجام داد

گردش هوا

چرم طبیعی به دلیل وجود منافذ زیاد روی سطح چرم می تواند فرآیند هوادهی چرم را به راحتی انجام دهد، شاید این موضوع در کیف چرم به چشم نیاید اما در استفاده از لباس های چرمی به خوبی خود را نشان می دهد. زیرا حرارت بدن از طریق این سوراخ ها به بیرون منتقل می شود و پوشنده احساس راحتی بیشتری می کند اما در چرم مصنوعی به دلیل ساختار مصنوعی و یکنواختی که دارد امکان تهویه و انتقال هوا بین دو طرف وجود ندارد. از چرم هنگام پوشیدن لباس های چرم مصنوعی، کاربر احساس گرما و ناراحتی می کند و معمولاً این باعث تعریق زیاد می شود.

نتیجه

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و رفع بسیاری از موانع در تولید، انواع چرم مصنوعی تولید و به فروش می رسد که به دلیل قیمت به صرفه تر و بیشترین تنوع در سبک های مختلف، انتخاب بسیاری از طرفداران این صنعت می باشد. . رنگ نسبت به چرم طبیعی، اما از طرفی دوام و کیفیت بالای چرم طبیعی باعث شده است که چرم طبیعی طرفداران خود را حفظ کند.

همانطور که گفته شد تنوع در صنعت چرم بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است و این موضوع می تواند سوالات زیادی را برای شما ایجاد کند، بنابراین در این مقاله سعی کردیم به برخی از سوالات شما پاسخ دهیم.

منبع: نمناک

انتهای پیام/