تلاش آقای رئیس مجلس برای حفظ حضور در دولت سوم!


این کانال تلگرامی برای چند ثانیه نوشت: در پی شایعه جدایی نزدیک سورنا ستاری از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، معاون سخنگویی که از زمان دولت احمدی نژاد و خانم نسرین سلطانخواه در معاونت های مربوطه مشغول به کار بوده است. وی اخیرا مدعی شده بود که در دولت قبل حسن روحانی تلاش کرده بود معاونت علمی را برکنار کند اما مقام معظم رهبری مانع این کار شدند.

اظهارات پرویز کرمی در حالی مطرح می شود که سورنا ستاری عمدتاً به دلیل ارتباط نزدیک با حسن روحانی و با حمایت های ویژه رئیس جمهور سابق، علیرغم مخالفت هایی وارد عرصه عملیاتی شد و دانشگاه شریف استخدام شد.

حمایت های ویژه روحانی از معاونت علمی و نتیجه آن سورنا ستاری به قدری گسترده و فراگیر بود که طی هشت سال تعداد شرکت های دانش بنیان کشور از حدود ۵۰ شرکت به بیش از ۵۰۰۰ شرکت افزایش یافت.

به نوعی موفقیت دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه فناوری و دانش بنیان به حدی بوده است که حتی مخالفان قسم خورده روحانی نیز نمی توانند منکر موفقیت معاونت علمی رئیس جمهور و دستاوردهای این حوزه شوند.

پرویز کرمی در این تفسیر تاکید می کند که این دستاورد و دستاورد تنها در تلاش ستاری و مخالفت آن با مخالفت روحانیت نمایان می شود، در حالی که همه می دانند که اگر از سوی کشیش حمایت نشود؛ این دستاورد و تلاش ستاری و مخالفت آن با روحانیت است. سورنا ستاری جوان کم تجربه نتوانست اقدام موثری انجام دهد.

حالا با وجود شایعه تغییر در معاونت علم و فناوری، او تلاش می کند فاصله سورنا ستاری و روحانی و دولتش را کم کند تا مخالفانش را متقاعد کند که سورنا جوان نه تنها کاری به روحانی نداشته، بلکه باقی مانده است. در این جایگاه و تلاش در سایه حمایت دولت.

در کمال تعجب، این اظهارات با چندین مرحله از سوی خود سورنا ستاری همراه شد و شایعاتی مبنی بر سازماندهی علنی مصاحبه های اخیر ایجاد کرد. ستاری که پیش از این هشت نفر را در توییتر دنبال کرده بود که یکی از آنها حسن روحانی است، اخیراً روحانی را در حساب کاربری خود در توییتر دنبال کرده است.

از سوی دیگر، گزارش های رسیده به خبرنگار «چندسانیه» حاکی از آن است که سورنا ستاری با وجود داشتن روابط نزدیک و فامیلی با حسن روحانی، طی یک سال گذشته هیچ تماسی حتی تلفنی با رئیس جمهور سابق نداشته است. او تمام ارتباط خود را با او قطع کرده است. بنابراین این تصور که ستاری نیز برای جلب توجه کانال های حامی دولت و ارگان اجتماعی دولت می خواهد روحانی را آزاد کند بی ربط به نظر نمی رسد.

برخی معتقدند مردی که از ابتدای روی کار آمدن دولت روحانی به تغییر مسیر ناگهانی شهرت دارد جزو کارکنان معاونت علمی است. مردی که در دولت بعدی خود را با نگاه سیاسی ۱۸۰ درجه ای دولت احمدی نژاد حفظ کرد، اکنون می خواهد شانس خود را دوباره در ریاست جمهوری امتحان کند.

انتهای پیام/