توافق پرسپولیس با بانک چقدر جنجالی است؟به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، پرسپولیس برای جذب بازیکنان جدید و ساختن بازیکنان جدید به جیب خود رفت. سهام دارد، او باید تمام قراردادهای خود را روشن کند.

ادامه مطلب

باشگاه های پرسپولیس و استقلال تهران به دلیل تقسیم ۱۰ درصد سهام خود (عرضه اولیه) از فروش این سهام که ۳۵۰ میلیارد گوجه بود درآمد کسب کردند و به هر قیمتی باید اطلاعات خود را ارائه کنند. و انواع قراردادها در سیستم کدال به روز رسانی است، اما در هیچ یک از این باشگاه ها این کار انجام نشده است.

بررسی ها نشان می دهد که در زمان حضور محمدعلیپور و بیژن ذوالفقار نسب، هیات مدیره باشگاه پرسپولیس به رضا درویش اجازه داد تا گزینه های جذب برای پیوستن به بازیکنان را پیگیری کند، اما هیات مدیره در پایان فصل گذشته تغییراتی را انجام داد. تا اقتدار کتبی به درویش نرسد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در آخرین گفت‌وگوی خود با تلویزیون تاکید کرد که «اسناد مالی باشگاه برای عرضه در بورس افشا و شفاف‌سازی می‌شود» اما جزئیات این معامله را مشخص نکرد.

تداوم بلاتکلیفی قراردادهای مالی پرسپولیس در چند ماه گذشته با عدم پاسخگویی به امضای قرارداد از سوی آژانس جدید همراه بود. درویش در فصل گذشته اصلا از عملکرد مالی ایجنت باشگاه ناراضی نبوده اما هیچ سند مالی روشنی در این زمینه منتشر نکرده است.

مدیرعامل پرسپولیس در حالی پشت میز رئیس باشگاه می نشیند که شفافیت شرکتی و مالی یکی از اهداف کلیدی اوست اما با تفاهم نامه اخیر منعقد شده با این باشگاه و در مقابل او، بیانیه ای صریح در این باره مطرح شده است. توافق با این بانک و نحوه همکاری توسعه امور مالی باشگاه پرسپولیس و یکی از بانک های کشور می تواند روند شفافیت مالی را بهبود بخشد اما باید دید درویش چگونه مجوز لازم برای امضای قرارداد را خواهد گرفت. در روزهایی که هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با آمدن حسین خبیری و حسین شهریاری تغییر کرد.

تنها اتفاقی که در شفافیت مالی پرسپولیس افتاده افزایش سرمایه باشگاه در سامانه کدال است که دارایی های پرسپولیس را به ۱۰ میلیارد ریال رساند.

اما تفاهم نامه ای که باشگاه پرسپولیس و البته قبل از آن استقلال با یکی از بانک های وابسته به شهرداری منعقد کرده اند، تردیدهایی را درباره شرایط و ضوابط همکاری طرفین ایجاد کرده است.

اما ۳۵۰ میلیارد تومان می تواند سرنوشت بانک را تغییر دهد و از نظر مالی شرایط را با سایر بانک ها متفاوت کند. باید دید باشگاه پرسپولیس در ازای گرفتن این مقدار پول از این بانک چه امتیازاتی دریافت کرده و سود این سرمایه ها به کجا می رود و در این قرارداد چه اتفاقی می افتد.

لازم به ذکر است که تخصیص قراردادهای تابستانی پرسپولیس و همچنین روش برداشت از درآمدهای اخیر بورس چه زمانی منتشر می شود تا جنجال های موجود در این زمینه برطرف شود. باشگاهی که در این زمینه تنها نیست و «الگوی مالی کادر» رقیب دیرینه خود استقلال تهران و مدیرعامل مصطفی آجورلو را تکرار و اجرا می کند.

منبع: ادامه مطلب

انتهای پیام