تولید آنتی بادی کرونا از تخم مرغمحققان دانشگاه کالیفرنیا آمریکا می گویند که موفق به ساخت آنتی بادی برای ویروس کرونا SARS-Cov2 از تخم مرغ شده اند. بر اساس نتایج این مطالعه که اخیراً در مجله Virus منتشر شده است، از این آنتی بادی ها می توان برای درمان یا کمک به جلوگیری از گسترش کووید-۱۹ استفاده کرد.

به گزارش یورونیوز؛ رودریگو گالاردو، استاد دانشکده پزشکی دیویس دانشگاه کالیفرنیا، معتقد است که پرندگان از نظر تولید سریع و ارزان بسیاری از آنتی بادی ها گزینه خوبی هستند. وی می گوید: مزیت آن این است که می توان آنتی بادی های زیادی را در پرندگان تولید کرد و با هزینه کم این کار برای جوجه ها، می توان آنتی بادی ها را به روز کرد و ایمنی بالایی برای مرغ ها ایجاد کرد که ایمنی را نیز فراهم می کند. محافظت در برابر مشکلات فعلی.”

پرندگان به طور کلی آنتی بادی های ایمونوگلوبولین های IgG (IgY) تولید می کنند که در سیستم ایمنی و دفاعی بدن کار می کنند. تمایل زیاد آنها به ایمونوگلوبولین های G (IgG) باعث می شود پس از تزریق به بدن انسان، کمتر احتمال ایجاد آلرژی یا واکنش های حاد را داشته باشند. ایمونوگلوبولین های IgG در پلاسما و تخم پرندگان یافت می شود و از آنجایی که هر مرغ به طور متوسط ​​۳۰۰ تخم در سال می گذارد، امکان جمع آوری مقدار زیادی آنتی بادی وجود دارد.

پیش از این محققان و دانشجویان دانشگاه استنفورد موفق به تولید قطره بینی موثر و ارزان با استفاده از تخم مرغ و برخی لوازم خانگی شده بودند تا از انتشار برخی ویروس ها از جمله کرونا جلوگیری کنند.