تکلیف ردیف معلمانی که مدارک خود را ثبت نکرده اند چه می شود؟به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی ایسکانیوز، ارزشیابی معلمان این روزها وارد مرحله جدیدی شده و پیش از این در سامانه ثبت نام کرده و هم اکنون توسط مدیران مدارس بررسی و تایید شده است.

البته به گفته صادق ستاری فرد، سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل عنوان «معلم تربیتی» به تعداد زیادی از معلمان با سابقه کمتر از ۳ سال داده شده است. این. از حقوق ماهانه این دسته از معلمان استفاده شده است.

هر معلم برای کسب عنوان آموزشی معلم باید ۴۶۰ امتیاز، مربی معلم، ۵۳۰ امتیاز، استادیار ۶۰۰ امتیاز، استادیار ۷۵۰ امتیاز و استاد تدریس ۹۰۰ امتیاز کسب کند.

* مدیران حسابرسی را آغاز کردند

احتمال بررسی مدیران از روز جمعه اعلام شد، اما بررسی مدارک و اظهار نظر مدیران به طور رسمی از روز شنبه هفتم آبان ۱۴۰۱ آغاز شد و تاکنون مدارک ۲۳۵ هزار معلم توسط مدیران بررسی شده است.

صادق ستاری فرد سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: اظهار نظر مدیران مدارس در خصوص اسناد و مدارک معلمان و دانش آموزان؛ این بررسی از روز شنبه آغاز شد و تا دیروز ۲۳۵ هزار نفر مدارک خود را توسط مدیران ارزیابی کردند.

وی ادامه داد: مدت زمان پیش بینی شده مدیران تا پایان هفته اعلام نظر کنند و انتظار آموزش و پرورش این است که تا پایان هفته به اتمام برسد.

این مسئول آموزش و پرورش گفت: معلمانی که تایید نهایی را نداده اند در اسرع وقت اقدام کنند تا مدیران مدارک خود را تایید کنند.

* وضعیت معلمانی که مدارک خود را ثبت نکرده اند

بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش، مدیران مدارس تنها می توانند مدارکی را که به امضای معلمان رسیده باشد، برای تایید نهایی بررسی کنند.

یک منبع آگاه در وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان باید تایید نهایی را بدهند و در غیر این صورت نظر ما این است که نمره را نمی خواهند و برای آنها نمره را اعمال می کنیم.

وی تصریح کرد: انتظار ما این است که مدیران مدارس به سرعت کار را انجام دهند و معلمان و دانش آموزان این نیازها را داشته باشند تا بتوانیم به این ماه برسیم.

* چند معلم هنوز در سامانه تایید نهایی را نداده اند؟

آموزش ارزیابان ادامه دارد و تاکنون ارزیابان زیادی آموزش دیده و آماده ارزیابی هستند. محسن زارعی رئیس مرکز نظارت بر کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: ۸۹۵ هزار و ۴۲۴ معلم می توانند برای رتبه بندی وارد سامانه شوند.

وی ادامه داد: ۵۴۴ هزار و ۷۳۴ نفر آخرین ثبت نام را در هفته گذشته انجام دادند و ۳۷ هزار و ۹۵۷ نفر نیز اقدامی انجام ندادند.

اجرای استانداردهای معلمان منوط به تکمیل بخش های مختلف است، اما همه معلمان مدارک خود را تکمیل نکرده اند و این امر باعث تاخیر در اجرای کار شده است. همچنین وزارت آموزش و پرورش از معلمان می خواهد که هر چه سریعتر تاییدیه نهایی را در سامانه وارد کنند.

مانره: دور

انتهای پیام/