جدول/آمار تلفات در ایالت های سیل زده


معاون فنی و هماهنگی ساخت و توانبخشی سازمان مدیریت نزاع در کشور گفت: استان های تهران، خراسان رضوی و مازندران بیشترین تلفات را در سیل اخیر داشته اند.

نژاد جهانی سیل اخیر کشور را که از ابتدای مرداد ماه آغاز شده به ۶۹ فوتی رسانده و افزود: منطقه تهران با ۳۲ فوتی تاکنون بیشترین تلفات را در سیل اخیر داشته است.

وی ادامه داد: از مجموع ۷ فوتی خراسان رضوی، ۶ نفر عراقی و یک نفر ایرانی است، همچنین ۶ مورد فوتی در استان های مازندران، سیستان و بلوچستان، ۵ فوتی در لرستان و ۵ فوتی در یزد گزارش شده است.

جهانی افزود: استان های کرمان، مرکزی و خوزستان نیز هر کدام سه قربانی سیل داشته اند و استان های چهارمحال و بختیاری، سمنان و هرمزگان تاکنون فوتی بر اثر سیل نداشته اند.

معاون فنی و هماهنگی ساخت و ساز و مقاوم سازی سازمان مدیریت نزاع کشور درباره فوتی های استان خوزستان گفت: هر سه فوتی در این استان بر اثر صاعقه بوده است.

جدول

جهانی تعداد مفقودین سیل اخیر کشور را ۴۵ نفر اعلام کرد و افزود: تهران با ۲۳ مفقود در صدر قرار دارد و استان های مازندران ۱۲ نفر، یزد ۴ نفر، خراسان رضوی ۳ نفر، سمنان دو نفر، چهارمحال بختیاری یک نفر مفقود شده اند. .

سیل ناشی از شرایط موسمی از اول اوت آغاز شد و ادامه یافت. در این سیل ۲۴ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کهگیلویه و بویار احمد . گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی هرمزگان، همدان و یزد درگیر هستند.