جزئیات طرح ترافیک روز عرفه و نماز عید قربان


جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت برنامه های ترافیکی پلیس در روز اقامه نماز عرفه و نماز عید قربان را در این پایتخت تشریح کرد.

سرهنگ محمد رزاقی معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در خصوص برگزاری جشن ارفع در تهران و طرح پلیس راهنمایی و رانندگی برای رفع ازدحام ترافیکی اطراف این جشنواره گفت: حدود ۴۲ نقطه کلیدی را در تهران شناسایی کرده ایم. که قرار است از ساعت ۱۵ تا اذان باشد.شب هم مراسم زیبای دعای عرفه در این مکان ها برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه البته این نماز در سایر نقاط شهر نیز اقامه می شود، اما این ۴۲ نقطه از نظر ترافیکی مهم تلقی می شود، گفت: پلیس از ساعت ۱۴ در این مناطق حضور دارد و تلاش می کند از این موضوع جلوگیری شود. باعث ازدحام ترافیک شود.»

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: در برخی مناطق تمایل مردم به باز نشستن است به همین دلیل ممکن است نیاز به محدودیت تردد خودروها در برخی نقاط باشد.

رزاقی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای تردد موتورها در هیچ نقطه ای از تهران وجود ندارد، گفت: اکثر مردم با موتور یا خودرو به سالن جشنواره مراجعه می کنند که این امر باعث ایجاد هرج و مرج و ایجاد ترافیک برای این منظور می شود. توصیه های پلیس را دنبال کنید تا ماشین یا موتور سیکلت خود را در مکانی امن پارک کنید.

امروز هیچ خودرویی به پارکینگ منتقل نمی شود

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر خودرویی در پارکینگ پارک شده باشد آیا در این روز به پارکینگ منتقل می شود یا خیر، گفت: در پارکینگ اما اگر خودرو در مکانی پارک شده باشد که باعث شده است. یک مانع ترافیکی، وسیله نقلیه به پارکینگ منتقل می شود.

آمادگی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران برای عید سعید قربان

رزاقی در خصوص آمادگی پلیس راهور برای اقامه نماز عید سعید قربان در مصلی گفت: نماز عید سعید قربان فردا ساعت ۲۰ در مصلی تهران اقامه می شود.

وی گفت: توقف هرگونه وسیله نقلیه در محورهای اصلی شهید سلیمان و مدرس و همچنین جاده قنبرزاده و بهشتی ممنوع است. رزاقی در پایان گفت: پارکینگ های مسجد برای پارک مومنین در نظر گرفته شده است و در خصوص پارکینگ نماز عید قربان مشکلی نداریم.

منبع: همشهری آنلاین