جنگ بزرگ در رختکن تخت جمشید – سایت تحلیل اوغوف


پرسپولیس در سال های اخیر به قدری نتایج خوبی کسب کرده بود که حتی فصل دوم مقابل استقلال، بهترین فصل تاریخ از نظر نتیجه، هواداران این تیم را کاملا مشخص کرد. پرسپولیس فصل تابستان را طوفانی آغاز کرد، اما به دلیل ناکامی در جذب یک مهاجم درجه یک و روند ضعیف و خسته کننده مذاکرات، یحیی گل محمدی هنوز تیمش را به طور کامل برای حضور در کورس قهرمانی با استقلال آماده نکرده است. و سپاهان ستاره. اما سرمربی پرسپولیس با وجود نارضایتی عمومی می داند که در برخی پست ها دعوا برای حضور در ترکیب اصلی به اوج خود رسیده و ستاره هایی را آماده دارد تا یکی از مدعیان اصلی قهرمانی باشد.

داخل دروازه؛ نگرانی های مربی برطرف شد
احتمالاً هیچ شکی در مورد شماره یک این پست در تمام فصل وجود ندارد. علیرضا بیرانوند پس از دو سال غیبت و تجربه ناموفق در اروپا، به پرسپولیس بازگشت تا پیراهن شماره یک تیم ملی در جام جهانی را به دست بگیرد و اگر اتفاقی نیفتد، گزینه اول تیم ملی خواهد بود. . سرمربی این تیم در طول فصل. احمد گوهری نیز انتخاب هوشمندانه ای برای حضور روی نیمکت پرسپولیس محسوب می شود و در صورت غیبت بیرانوند می تواند از دروازه این تیم محافظت کند. از این نظر پرسپولیس احتمالا بهترین یا بین دو تیم اول لیگ برتر است.

قلب دفاع؛ صندلی از قبل رزرو شده است!
به نظر می رسد مرتضی پورعلیگنجی گزینه شماره یک گل محمدی در پست دفاع میانی این فصل باشد. پورعلی پس از مدت ها مصدومیت و بازی از دست رفته با ذوب آهن فصل آینده مدافع همیشگی و رهبر خط دفاعی پرسپولیس خواهد بود و اگر همان بازیکن قبل از مصدومیت باشد می تواند جانشین خلف شود. به سیدجلال. اما نفر دوم این پست از بین گلسیانی، نعمتی و فرجی انتخاب می شود که با توجه به اولویت یحیی نیز همین نام ها خواهد بود. گلسیانی حداقل در بازی های تدارکاتی بازیکن مورد اعتماد سرمربی پرسپولیس بود و نعمتی و فرجی که هر دو مدافعان قابل قبولی در سطح فوتبال ایران هستند باید در این فصل برای رسیدن به تیم اصلی بجنگند.

گارد راست؛ احتمالاً در لیگ مسابقه نداده اند
تیمی که دانیال اسماعیل فر و سیامک نعمتی را در این پست داشته باشد، مطمئناً در طول فصل دغدغه ای نخواهد داشت. بعد از گذراندن چند فصل خوب در سپاهان، دانیال دوباره شاگرد یحیی شد و سیامک یکی از بهترین و ثابت ترین بازیکنان پرسپولیس در لیگ هفدهم است و چند ستاره محسوب می شود. هر دو بازیکن توانایی بازی در خط جلو را دارند و در واقع به عنوان دفاع راست در ترکیب عقب سه حضور دارند و بدون شک نقطه قوتی برای پرسپولیس در لیگ آتی خواهند بود.

گارد چپ؛ خوشحالم امیری زودتر برمی گردد
ابتدا تصور می شد با رفتن علی شجاعی قطعا یحیی گزینه مهمی را برای این پست در نظر گرفته است. اما تنها محمدمهدی احمدی جوان در پست دفاع چپ به لیست پرسپولیس اضافه شده است و به نظر می رسد گل محمدی امیدوار به بازگشت زودهنگام امیری در هفته های ابتدایی است. احمدی بدون شک در هفته های ابتدایی با ذوب آهن در ترکیب اصلی خواهد بود اما تکیه بر وحید امیری ۳۵ ساله که سابقه مصدومیت طولانی دارد می تواند باعث لنگیدن پرسپولیس در طول فصل شود. در شرایط اضطراری امکان استفاده از فرشاد فرجی یا علی نعمتی در این منطقه زمانی وجود دارد و به گفته یحیی، دومی را برای مواقع اضطراری در نظر گرفته است.

پیوند دفاعی; بستگی به خط مقدم دارد
در ترکیب فعلی پرسپولیس، کمال صغدا نیا و میلاد سرلک دو هافبک دفاعی متخصص هستند و سینا اسبیقی نیز به عنوان گزینه جایگزین به این لیست اضافه شده است. اما ممکن است بسته به شرایط حریف و سبک بازی مورد نیاز کادر فنی از سیستم هایی مانند لوزی ۲-۴-۴ یا ۱-۴-۱-۴ در طول فصل استفاده کنند و در این یکی در این صورت دو نفر از نام های ذکر شده چاره ساز خواهند بود و او چاره ای جز تماشای بازی از روی نیمکت نخواهد داشت. در واقع گل محمدی ابتدا باید تعداد بازیکنان هجومی ترکیب خود را مشخص کند و سپس بسته به شرایط یکی دو بازیکن از این سه بازیکن را در ترکیب ویژه خود قرار دهد و البته نام محمد عمری نیز نباید فراموش شود. . .

خط مرکزی؛ وضعیت رویایی پرسپولیس اینجا مهم است
یحیی گل محمدی برای استفاده از هر سیستمی ستاره مهم و مهمی در خط هافبک خود دارد. به نظر می رسد مهدی ترابی بهترین بازیکن سال های اخیر پرسپولیس در جناح چپ و سعید صادقی در سمت دیگر بازی خواهند کرد. دو بازیکن تکنیکی، پاسورهای خلاق و توانا در تشکیل مثلث با مدافعان کناری، بازی در عمق و گسترش بازی، دور زدن مدافعان و پاس دادن به بیرون و… تقریباً تمام ویژگی های خوب دو بال در لیست یحیی است و او برای هیچ مشکلی در ارائه یک نمایش قوی و جذاب است.

امثال امید عالیشاه، سیامک و امیری نیز در صورت لزوم توانایی درخشش در این دو پست را دارند و پرسپولیس احتمالا بیش از هر روشی روی استعداد بال های خود برای گلزنی تمرکز کرده است. اما مرکز ثقل این مثلث زیبا سروش رفیعی خواهد بود و هدایت حمله به این ستاره خلاق سپرده خواهد شد. سروش که توانایی بازی در جناحین را هم دارد، احتمالاً در این فصل کار سختی دارد و باید در جاهایی که لازم است پیوندهای دفاعی را اضافه کند و البته فاصله لازم بین مدافعان وسط و مهاجم را حفظ کند.

خط حمله؛ یک نفر برای تکمیل تیم رویایی
برای قهرمانی نمی توان روی بازیکنانی چون مهدی عبدی، حامد پاکدل و شیرزد تمیرف حساب کرد و در واقع به نظر می رسد در نهایت گزینه جدیدی به این ترکیب اضافه شود. اگر می خواهید از سیستم ۱-۳-۲-۴ استفاده کنید، مهدی عبدی گزینه خوبی نیست و با توجه به تقویت رقبایی مثل استقلال و سپاهان در این زمینه، شرایط پرسپولیس در طول فصل آسان نخواهد بود. شاید انتخاب دو مهاجم در ۲-۴-۴ و استفاده از ترابی و عبدی راه حل دوم گل محمدی در این فصل باشد، اما در چنین شرایطی مربیانی مانند پپ گواردیولا آزادی بیشتری به جناح چپ و راست می دهند و همه آنها هستند. با یکدیگر. آنها ۹۰ دقیقه آزادی دارند تا به حمله اضافه کنند. اما در هر صورت ممکن است اضافه شدن یک مهاجم نوک از تفکر یحیی در این زمینه کم کند.

قوت فهرست یحیی; قابلیت چرخش مکرر
برخلاف فصل گذشته که پرسپولیس چاره ای جز استفاده از سیستم سنتی یحیی یعنی ۱-۳-۲-۴ نداشت و واقعاً به تیمی قابل پیش بینی تبدیل شد، این سرمربی در این فصل می تواند از خلاقیت خود در تغییر بازی به خوبی استفاده کند. سبک، تیم او را تایید کنید. برای استفاده از سیستم سوم دفاعی، پرسپولیس مدافعان کناری عالی دارد و ترابی بهترین گزینه برای بازی در پست مهاجم سایه است. تیم یحیی تجهیزات لازم را برای ۲-۴-۴ چه با الماس و چه با دو هافبک دفاعی در اختیار دارد و ۱-۴-۱-۴ با این بازیکنان خوب عمل می کند. اگرچه گل محمدی به دنبال تکمیل پازل خود با یک مهاجم جدید است، اما این لیست را می توان یک برد پیروز در پایان فصل نیز نامید.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=371027