” #حجاب_مرد_افتخار_من” یا ” #حجاب_بی_حجاب” | مبنای تحلیل انصاف نیوز


سرویس اجتماعی انصاف نیوز: «خواهشمندم گرامیداشت قیام حجاب و مقاومت مردم در برابر حمله وحشیانه به مسجد گوهرشاد گرامی داشته شود»، «#هجاب_من_افتخار_من»؛ اگرچه احتمالاً دیروز اکثر ما چنین پیامی دریافت کرده ایم، اما کمپین دیگری تصمیم گرفته بود با نام « #حجابو_بیلا_حجابو» در اجتماع و خیابان باشد!

علاوه بر این شاید اتوبوس های شبکه حمل و نقل شهری در سطح شهر را دیده باشید که در حال جابجایی شرکت کنندگان در تجمع روز حجاب و پاکیزگی بودند.

در کنار همه این هشتگ ها و اطلاعیه های دو طرف که منابع و پیشینه ای متفاوت از مردم عادی داشت، انصاف نیوز با حضور در چند خیابان اصلی و ایستگاه های مترو پرتردد گزارشی از تصویر واقعی شهر تهران تهیه کرد.

ساعت ۳ شب در گرمای ۳۵ درجه تهران، گروهی از دختران و پسران نوجوان خیابان ایتالیایی آنها با خوشحالی صحبت می کردند. دخترها لباس های کوتاه و راحت یا حتی تی شرت های گشاد می پوشیدند. زنان جوان و میانسال لباس اداری یا چادر به تن داشتند و یا با عبا و حجاب بودند.

یابان فلسطین

برای فاصله تقاطع فلسطین و ایتالیا تا بلوار کشاورز، سبک معمول پوشش، مانتو و شلوار کوتاه و راحت بود. مانتو جلو و لباس اداری هم دیده می شد.

در همان زمان نگاه مضطرب چند دختر جوان در تقاطع بلوار کشاورز و خیابان فلسطین با عبور خانمی با لباس اداری عجیب بود.

بلوار کشاورز

شال دختر کوچولوی کاملاً پوشیده سه نخ روی شانه هایش بود و دستانش روی گوش هایش آویزان بود.

دختر جوان دیگری جلوی میز فروشنده شالش از سرش افتاد. اما جدای از این دو اتفاق، تا میدان ولیعصر (عج) بیشترین پوشش‌هایی که دیده می‌شود، لباس‌های روباز، چادر، محجبه یا حجیم بود. پس از این، بسیاری از زنان لباس اداری و یا مانتوهای کوتاه و راحت می پوشیدند.

نزدیک میدان ولیعصر

ماشین گشت ارشاد سر جای همیشگی خودش نبود. یکی از فروشندگان نزدیک درب مترو ۳ ولیعصر با تعجب گفت که سه روز است در این مکان دیده نشده‌اند و با اخطار می‌گوید: «یکدفعه می‌آیند و ممکن است کارگرانشان شناسایی نشوند و شما باید. مراقب باش.”

در این منطقه عده ای شال خود را گم کرده بودند. فروشنده ادویه عبا و مقنعه به تن داشت.

در کنار مغازه ای که ساندویچ های آماده می فروخت، زنی چادری و روسری و شلوار ساق و کتی به همین رنگ لباس دیگری داشت.

روسری های کوتاه (روسری مینی) نیز با فرا رسیدن فصل تابستان بیشتر رایج شده اند. اما پوشش معمول در این منطقه – شاید به دلیل ساختمان های اداری همجوار – بیشتر غیر رسمی و اداری بود و پس از آن لباس های محجبه، لباس های کوتاه، لباس های جلو باز و چادر در لباس مردم ظاهر شد.

در انتظار مترو ولیعصر ۴:۴۵

در گذر از مترو ولیعصر، سبک پوشش معمولی مانند مناطق قبلی بود و خانمی که بلوز و شلوار پوشیده بود تنها تفاوتش با لباس متوسط ​​بود.

ایستگاه مترو ولیعصر به سمت آزادگان ۴:۵۷

پوشش مشترک فروشندگان مترو، مسافران و عمده آنها مانند سایر مناطق بود، جدای از این که تعداد لباس های اداری به دلیل ساعات تعطیلی کارگران تا حدودی افزایش یافت و تنها لباس های متفاوتی که مشاهده شد همان لباس های اداری بود. . کت و شلوار اداری کوتاه

مرکز تئاتر شهر

در محوطه نمایشگاه شهر تعداد جوانانی که شال نمی‌پوشیدند زیاد شد و لباس استاندارد مانتوهای کوتاه و گشاد بود.

خیابان ولیعصر از مرکز تئاتر شهر به پایین، انتخاب حجاب و روابط مردم در مدت کوتاه بررسی ما آزادتر بود. در عین حال تعداد زنان محجبه کم نبود.

تئاتر شهر به سمت میدان انگلستان

با سردتر شدن هوا، تعداد کوهنوردان افزایش یافت. فرزند کاری که قد کوتاه و حجابی کامل و شدید داشت جلب توجه می کرد.

در این حوزه تعداد جوانان و جوانان بیشتر و حدود حجاب و روابط آنها نیز آسان تر بود.

این تحقیقات در ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه در تقاطع خیابان فلسطین به پایان رسید.

انتهای پیام