حسن یزدانی و باز هم طلا; شاگردان وفادار با سه مدال طلا و یک نقره در جام تورلیخانف به کار خود پایان دادند


در مسابقات جام بولات تورلیخانف، تیم کشتی آزاد ایران با سه مدال طلا با ترکیب حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع و یک مدال نقره با امیرحسین فیروزپور به کار خود پایان داد.

به گزارش انصاف ورزشی، مسابقات جام جهانی بولات تورلیخانوف و مسابقات جهانی کشتی فرنگی سازمان ملل روزهای ۲۴ و ۲۵ خردادماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد و تیمی متشکل از ۴ کشتی گیر ایرانی موفق به کسب ۳ طلا و یک مدال طلا شدند.

به گزارش روابط عمومی کشتی، در این رقابت ها حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع در وزن های ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا و امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۷ به مدال نقره دست یافتند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم یزدانی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر صفر فاتح آردین از ترکیه را شکست داد و در دور بعد در مرحله نیمه نهایی دولت بکوف قزاقستان را ۱۲ بر یک شکست داد و راهی فینال شد. یزدانی با نتیجه ۱۱ بر صفر بوریس ماکویف از اسلواکی را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که به طور منظم با حضور ۶ کشتی گیر در دو گروه ۳ تیمی برگزار می شود، کامران قاسم پور در بازی رفت با نتیجه ۱۰ بر صفر ویکی از هند را شکست داد و ضربه فنی و صفر به قزاقستان گذشت. اسلام بک الیاسوف برای صعود به نیمه نهایی. در این مرحله قاسم پور عبدی مناف بایاگنیف از قزاقستان را ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل ادلیت دولومبایف از قزاقستان نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم اکزان آیتبکوف از قزاقستان را با نتیجه ۸ بر ۳ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ۱۵ بر ۴ محمد رسول رحیم اف از ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد. فیروزپور در فینال مقابل باتیربک چاکولوف از اسلواکی با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۷ اولگ بولتین از قزاقستان را شکست داد. زارع ۲۱ بر ۱۰ یوسف باتیرمرزایف از قزاقستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

انتهای پیام/