حضور ۲ ایرانی در جمع ۱۰ بازیکن برتر آسیا / مسابقات طارمی و آزمون با ستاره تاتنهام – پایگاه خبری تحلیلی افق


به گزارش افق نیوز، مجله محبوب فورفورتو وارد عمل شد ما ۱۰ بازیکن برتر آسیا را برای شما آورده ایم ;رد; کسانی که برای حضور در این لیست نیازی به لژیونر شدن نداشتند و حتی با درخشش در رقابت های قاره ای با موفقیت در این لیست قرار گرفتند.

در لیست ۱۰ بازیکن برتر آسیا، نام ۲ بازیکن ایران نیز به چشم می خورد. مهدی طارمی و سردار آزمون افراد پس از آن هستندسان هیونگ مینتیم های فوتبال کره جنوبی در رده دوم و سوم قرار دارند.

در مقاله طارمی آمده است: «زمانی که در سال ۲۰۱۴ به بزرگترین باشگاه ایران، پرسپولیس پیوست، خود را مهاجمی پرکار معرفی کرد، اما نشانه‌های اندکی وجود داشت که او در مسیر تبدیل شدن به یکی از بزرگترین مهاجمان قرار دارد. آسیا باش طارمی پس از پیوستن به ریو آوه در سال ۲۰۱۹ موفق به زدن ۱۸ گل شد و به پورتو منتقل شد. جایی که هدف او هر از چند گاهی ادامه داشته است. او آماده است تا تیم ایران را به جام جهانی برساند و اعتماد به نفس روزافزون خود را افزایش دهد.»

در این گزارش آمده است: “او زمان زیادی را در روسیه گذراند، در زنیت سن پترزبورگ درخشید و در ژانویه به بایرلورکوزن رفت.” این بازیکن ۲۷ ساله در هر ۱.۵ بازی تنها یک گل برای ایران به ثمر رسانده است. او ممکن است به سرعت با فوتبال آلمان سازگار شود، اما بدون شک این آزمون به زودی خواهد درخشید. این آزمون مهاجمی است که به اوج خود نزدیک می شود و از شانس رویارویی با انگلیس، ایالات متحده و ولز برخوردار خواهد بود.”

لیست ۱۰ بازیکن برتر آسیا به شرح زیر است:

۱- سون هیونگ مین (تاتنهام هاتسپر و تیم ملی کره جنوبی)

۲- مهدی طارمی (باشگاه پورتو و تیم ملی ایران)

۳- سردار آزمون (بایرلورکوزن و تیم ملی ایران)

۴- سلمان الدوساری (باشگاه الهلال و تیم ملی عربستان)

۵- اکرم عفیف (باشگاه السد و تیم ملی قطر)

۶- واتورو اندو (باشگاه اشتوتگارت و تیم ملی ژاپن)

۷- تاکهیرو تومیاسو (باشگاه آرسنال و تیم ملی ژاپن)

۸- المعز علی (باشگاه الدحیل و تیم ملی قطر)

۹- آلدور شاهمرادوف (باشگاه آ اس رم و تیم ازبکستان)

۱۰- علی مخوت (باشگاه الجزیره و تیم ملی امارات)