خروپف نشان دهنده چه بیماری است؟به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که هنگام خواب خروپف می کنند، به دلیل کمبود اکسیژن در شب، بیشتر مستعد ابتلا به سرطان هستند.

بیشتر بخوانید:

کارشناسان سوئدی معتقدند کمبود اکسیژن در شب ممکن است با سرطان مرتبط باشد. محققان بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب (قطع تنفس در هنگام خواب) که خود را به شکل خروپف نشان می دهد را برای مشاهده خطر ابتلا به تومور مورد مطالعه قرار دادند و در نهایت مشخص شد که این گروه از افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان بیش از سایرین هستند. .

داده های موجود نشان می دهد که میلیون ها نفر در انگلستان و آمریکا از کمبود اکسیژن در طول خواب شب رنج می برند. مطالعات مختلف آپنه خواب را با کاهش قدرت مغز و لخته شدن خون مرتبط دانسته اند.

در این مطالعه که در یک جلسه پزشکی در بارسلونا ارائه شد، ‌ ‌ ‌ ‌ حدود ۴۲۰۰ بیمار مبتلا به این بیماری را در نظر می گیرد و مشخص شد که نیمی از آنها در پنج سال گذشته به سرطان مبتلا شده اند.

آندریاس پالم از دانشگاه اوپسالا می گوید: نتایج ما نشان می دهد که کمبود اکسیژن به دلیل OSA با سرطان مرتبط است. اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است و امیدواریم مطالعه ما الهام بخش دیگر محققان برای بررسی این موضوع مهم باشد.”

این مطالعه به صورت چکیده در کنگره بین المللی انجمن تنفسی اروپا (ERS) ارائه شد.

منبع: همشهری آنلاین

انتهای پیام/