خطرناک ترین جراحی زیبایی چیست؟


تغییر سریع ظاهر افراد از طریق جراحی پلاستیک امکان پذیر است. اما مهم است که فراتر از بینی و گونه های زیبا به واقعیت جراحی زیبایی نگاه کنیم: این که مانند همه جراحی ها، می تواند خطرناک باشد، یا به دلیل ماهیت خود عمل یا به دلیل عوارض جدی.

در این گزارش با دو جراح صحبت کردیم تا بدانیم کدام روش های جراحی پلاستیک خطرناک ترین هستند و از هر جراحی چه عوارض خطرناکی می تواند به وجود بیاید.

لیفت باسن برزیلی یک روش محبوب اما پرخطر است

به گفته جراح پلاستیک، دکتر استیون آیپ، بسیاری از افراد برای لیفت باسن برزیلی صف می کشند تا از طریق روشی که ناحیه باسن را با استفاده از تزریق چربی افزایش می دهد، به رویاهای خود برسند.

وی با بیان اینکه استفاده از سیلیکون به عنوان پرکننده خطرناک است، گفت: اغلب این چربی از سایر قسمت های بدن گرفته می شود، اما گاهی اوقات اگر فرد بیش از حد لاغر باشد، افراد به فیلر یا ایمپلنت روی می آورند.

دکتر Ip افزود: علاوه بر این، این روش خطرناک شده است زیرا داروهای تقلبی در بازار رونق یافته است و بسیاری از پزشکان فاقد صلاحیت تزریقات غیرقانونی را تزریق می کنند. اگر از روغن یا فیلر استفاده می کنید، یکی از خطرات اصلی این روش تزریق است.

وی افزود: رگ های خونی بزرگی در عضلات ناحیه باسن وجود دارد و در صورت تزریق و تلاش برای گسترش این ناحیه، اغلب سوزن می تواند بیش از حد عمیق شده و به عروق آسیب برساند.

نتیجه می تواند چربی یا فیلترهایی باشد که وارد جریان خون و سپس سیستم گردش خون می شوند و باعث مرگ در اثر آمبولی ریه می شوند.

جراحی معده آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست

ممکن است خلاص شدن از شر چربی های اضافی شکم آسان به نظر برسد تا به شکم خود ظاهری جذاب ببخشید، اما دکتر. آیپ گفت که عمل جراحی شکم که به نام ابدومینوپلاستی نیز شناخته می شود، می تواند باعث لخته شدن خون شود.

او گفت: «به این ترتیب، عضلات شکم را درگیر می‌کنید که می‌توانند قسمت میانی شما را حمایت کنند. بهبودی پس از این جراحی می تواند خطرناک باشد زیرا باید خم شوید و بی حرکت بمانید. لخته های خون نیز می توانند وارد ریه های شما شوند.

وی بیان کرد: این خطر برای بیمارانی که سن بالایی دارند، هورمون مصرف می کنند، سابقه سرطان دارند، جراحی کرده اند یا اضافه وزن دارند بیشتر است.

لیپوساکشن تا حد زیادی می تواند بیمار را در شوک واقعی قرار دهد

اگر به دنبال خلاص شدن از شر بسیاری از چربی ها به یکباره هستید، لیپوساکشن حجیم ممکن است راه حل به نظر برسد – اما خطرات خاص خود را دارد. دکتر آیپ گفت: این روش می تواند باعث جابجایی مایع در بدن شود که می تواند منجر به کم آبی بدن و احتمال شوک هیپوولمیک شود.

شوک هیپوولمیک معمولاً به کاهش قابل توجه مقدار خون اطلاق می شود که باعث مشکلات بیشتری در سلامت فرد می شود. قلب نمی تواند خون را به اطراف بدن پمپاژ کند مگر اینکه مقدار مشخصی خون وجود داشته باشد. حجم خون میزان کل خون در بدن را توصیف می کند. اگر حجم خون فرد به میزان قابل توجهی کاهش یابد، ممکن است فرد دچار شوک هیپوولمیک شود.

دکتر. ایپ گفت: بسته به نحوه انجام عمل لیپوساکشن، احتمال از دست دادن خون وجود دارد. هنگامی که لیپوساکشن با سایر روش‌ها مانند لیفت صورت یا تامی تاک ترکیب می‌شود، به دلیل طولانی بودن دوره بیمار خطرناک است.

تزریق سیلیکون مایع خطرناک است

به گفته دکتر دیوید شفر، جراح پلاستیک در شهر نیویورک، جراحان غیرپلاستیک و افراد آموزش ندیده اغلب این جراحی ها را به ضرر بیمار انجام می دهند.

وی گفت: نتایج این تزریق می تواند منجر به ناتوانی مادام العمر و نیاز به جراحی برای برداشتن سیلیکون مایع شود. سیلیکون مایع می تواند باعث واکنش جسم خارجی، جرم و عفونت شود. از پرکننده های پوستی ایمن مانند اسید هیالورونیک (به عنوان مثال، Juvederm) یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم (به عنوان مثال، Radiesse) استفاده کنید.

حتی روش های به ظاهر بی خطر نیز می توانند عوارض جانبی خطرناکی ایجاد کنند

اگرچه پس از جراحی پلاستیک می توان عوارض شایع پس از عمل مانند تورم یا کبودی را انتظار داشت، اما بسته به روش انجام شده، عوارض جدی و خطرناکی وجود دارد که ممکن است در صورت اشتباه پیش برود. شفر گفت.

برخی افراد مستعد لخته شدن خون هستند

به گفته شفر، احتمال لخته شدن خون در بیمارانی که هورمون درمانی می کنند، بیش از شش ساعت تحت عمل جراحی قرار می گیرند یا استعداد ژنتیکی برای لخته شدن دارند، بیشتر است. قبل از جراحی، سابقه شخصی و خانوادگی خود را به پزشک اطلاع دهید.

آمبولی چربی یکی دیگر از عوارض بالقوه است که می تواند تهدید کننده زندگی باشد

هنگامی که چربی وارد جریان خون می شود و سپس به قلب و ریه ها می رسد، به عنوان آمبولی چربی شناخته می شود و می تواند یک عارضه جدی جراحی پلاستیک باشد. این امر در طول لیفت باسن برزیلی شایع تر است، به خصوص اگر توسط یک جراح مجرب انجام نشود و از پروتکل مناسب پیروی نکند. شفر.

انتخاب سبک زندگی به ظاهر بی ضرر می تواند منجر به عفونت های بعد از جراحی شود

دکتر. شفر بیان کرد: فکر نکنید اضافه وزن یا سیگاری بودن می تواند بعد از جراحی پلاستیک مشکل ایجاد کند، اما این عوامل در کنار داشتن سابقه عفونت، رژیم غذایی نامناسب و بهداشت نامناسب می تواند باعث عفونت های جدی شود.

منبع: ایسکانیوز