خنجرهای عصر برنز برای چه استفاده می شد؟


فرادید | بر اساس تجزیه و تحلیل بقایای آلی بر روی ۱۰ خنجر آلیاژ برنز در پراگاتو، خانه‌ای در عصر برنز (۱۲۵۰-۱۵۵۰ قبل از میلاد) در شمال ایتالیا، محققان دریافتند که این آثار برای پردازش لاشه حیوانات به جای نشانگرهای غیرفعال هویت و هویت استفاده می‌شوند. وضعیت، همانطور که قبلا تصور می شد.

به گزارش فرادید، خنجرها از جمله بقایای همه جا حاضر اما ناشناخته از اروپای ماقبل تاریخ هستند. این مصنوعات برای اولین بار تقریباً به طور همزمان در اروپای شرقی/مرکزی، کوه های آلپ و شبه جزیره ایتالیا در آغاز هزاره چهارم قبل از میلاد ظاهر شدند.

یافته های جدید در مورد عملکرد خنجرهای عصر برنز

خنجرها در ابتدا بسته به نزدیکی منبع و ترجیحات فرهنگی از سنگ چخماق یا آلیاژ مس (اول آرسنیک و بعد قلع) ساخته می شدند.

خنجرها از کرت در جنوب تا اسکاندیناوی در شمال و از صحرای اوکراین در شرق تا ایرلند در غرب در آغاز هزاره دوم قبل از میلاد ساخته، استفاده و مبادله شدند.

از آنجایی که خنجر معمولاً در دفن مردان مسلح یافت می شود، بسیاری از محققان حدس می زنند که این اشیا اشیایی تشریفاتی بوده اند، اما برخی دیگر معتقدند که از آنها به عنوان سلاح یا ابزاری برای تولید هنر و صنایع دستی استفاده می شده است.

یافته های جدید در مورد عملکرد خنجرهای عصر برنز

اما فقدان روش عینی برای آنالیز فلزات مس مانند عدم وجود روشی یکنواخت برای بررسی سرامیک ها، سنگ ها و بقایای پوسته این مشکل را حل نشده رها کرده است.

در یک مطالعه جدید، ایزابلا کاریکولا، دانشمند دانشگاه نیوکاسل و همکارانش از یک تکنیک جدید انقلابی برای استخراج بقایای ارگانیک از ۱۰ خنجر برنزی که در سال ۲۰۱۷ از پراگاتو، یک سکونتگاه عصر برنز در ایتالیا حفاری شده بود، استفاده کردند.

آنها بقایای کوچکی از کلاژن و فیبرهای مرتبط با استخوان، ماهیچه و تاندون را کشف کردند. به نظر می رسد که استفاده از آنها در گذشته ذبح حیوانات، قصابی لاشه و بریدن گوشت از استخوان بوده است.

محققان آزمایش‌های دقیقی را بر روی نسخه‌های مشابه خنجرهای ساخته شده توسط یک مسگر متخصص انجام دادند و دریافتند که این نوع خنجر در اصل برای پردازش لاشه حیوانات ساخته شده است. بقایای به دست آمده از خنجرهای آزمایشی با آنهایی که در خنجرهای باستان شناسی پیدا شده بود مطابقت داشت.

آندریا دلفینی، پروفسور دانشگاه نیوکاسل، می گوید: “تحقیقات نشان داد که امکان استخراج، تجزیه و تحلیل و شناسایی بقایای آلی از فلزات باستانی و گسترش دامنه موادی که می توان به این روش تجزیه و تحلیل کرد، وجود دارد. این یک پیشرفت بزرگ است زیرا روش جدید امکان تجزیه و تحلیل بسیاری از ابزارها و سلاح های برنزی را از هر نقطه از جهان فراهم می کند.”

منبع: sci.news

مترجم: زهرا ذوالقدر