داستان بازی و اخراج ۷ استاد دانشگاه


آفتاب نیوز : به گزارش اسپوتنیک، چند خبرگزاری فارسی در خصوص اخراج هفت استاد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به دلیل شرکت در جشن فارغ التحصیلی تعدادی از دانشجویان دانشکده داروسازی بحث و تبادل نظر کردند. اما این موضوع موضوع گمانه زنی های زیادی در میان کاربران اینترنتی شده است و آنها به شدت از نفوذ به سیستم قضایی و نیروی انتظامی ایران در حریم خصوصی مردم انتقاد کرده اند.

دلایل اخراج معلمان، ترکیبی از رقص های کردی و پوشش ضعیف برخی از شرکت کنندگان در دوران فارغ التحصیلی دانش آموزان کالج دروسایی ذکر شده است.

اخراج این افراد به دستور سیاوش وزیری، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام شد. همچنین روابط عمومی دانشگاه نیز این اقدام را محکوم و مدعی شد که این مراسم بدون مجوز برگزار شده است.

در واکنش به این تصمیم، دانشکده شورای داروسازی دانشکده کرمانشاه با صدور بیانیه ای ضمن تکذیب این ادعا نوشت: از ساعت ۱۹ الی ۲۴ در باغ تالار آرزو با حضور دانشجویان و خانواده های آنان و همچنین ۱۲ استاد دانشکده دانش‌آموزان از خانواده‌هایشان برای رقص کردی رقصیدند و دست در دست هم ازدواج کردند.

در این بیانیه خطاب به سیاوش وزیری معاون آموزشی دانشگاه نیز آمده است: «آقای وزیری، شما در وسط مراسم بودید و می دانستید که اساتید در پایان مراسم حضور ندارند، اما … شب هفت مدیر دانشکده داروسازی را برکنار کردی.» آیا بیش از این است که شما با آگاهی کامل از معصومیت این اساتید و … آن گام اشتباه را برداشته اید؟ مراسم در ۱۱ ژوئن برگزار شد، اما آیا شما در ۱۵ جولای چنین نمایشی اجرا کردید؟

انتهای پیام