درآمد نجومی به استقلال می رسد – پایگاه اطلاع رسانی تحلیلی عقوف


درآمد نجومی با آزادی همراه است

اللهیار صیادمنش مهاجم جوان و شمالی استقلال پس از یک فصل حضور در استقلال و درخشش در این تیم، سه سال پیش در سال ۲۰۱۹ از استقلال راهی تیم فنرباغچه ترکیه شد. این بازیکن در این چند سال به صورت قرضی در استانبول اسپور و زوریا لوهانسک اوکراین بازی می کرد و عملکرد خوبش در لیگ اوکراین باعث شد مشتریان خوبی در اروپا برایش به ارمغان بیاید تا جایی که شایعات زیادی در مورد انتقال او به گوش می رسید. بازیکن یک تیم سرشناس.. البته پس از پایان قرارداد قرضی اللهیار با تیم زوریا، این بازیکن ملی پوش به ترکیه بازگشت اما در بازگشت به ترکیه رسانه های ترکیه ای گزارش دادند که مهاجم ۲۰ ساله فنرباغچه پیشنهاد سنگین از تیم هال سیتی که در مسابقات قهرمانی انگلیس حضور دارد و حتی مذاکراتی نیز انجام شده و تیم فنرباغچه رقم نهایی فروش این بازیکن را پنج و نیم میلیون یورو اعلام کرده است.

در نهایت صیادمنش در ابتدای این فصل راهی انگلیس شد و با قراردادی دائمی به هال سیتی پیوست.

در جریان انتقال صیادمنش از استقلال به فنرباغچه، مدیریت وقت باشگاه استقلال در قرارداد این بازیکن گزینه خاصی را امضا کرد که بر اساس آن آبی ها از دو انتقال تضمینی صیادمنش بهره مند خواهند شد. بنابراین صیادمنش در سال ۲۰۱۹ با قراردادی ۸۵۰ هزار دلاری به فنرباغچه پیوست. قرار شد ۲۰ درصد از انتقال اول صیادمنش و ۱۷.۵ درصد از انتقال دوم او به حساب استقلال واریز شود. سود بزرگی برای اوهورو به دست خواهد آمد.

با توجه به این موضوع باید پول انتقال اللهیار صیادمنش به صورت اقساطی به باشگاه استقلال پرداخت شود چرا که در توافقنامه باشگاه انگلیسی و ترک ها آمده است که تیم انگلیسی این مبلغ را به صورت اقساطی پرداخت خواهد کرد.

نکته دیگر اینکه میزان استقلال کمتر از ۲۰ درصد است. زیرا در توافق طرفین این مبلغ ۲۰ درصد فروش نبوده بلکه ۲۰ درصد سود حاصل از فروش به استقلال تعلق می گیرد که بر اساس آن تمامی پرداخت ها چه پیش پرداخت به استقلال باشد و چه سایر هزینه ها. . قطع می شود و مبلغ باقی مانده چیزی حدود ۵۰۰ هزار دلار برای انتقال صیاد منش به استقلال می رسد.

طبق شنیده ها قسط اول در پایان آبان ماه به استقلال پرداخت می شود که در قسط اول ۲۰۰ هزار دلار به سود این تیم خواهد بود. البته فازها متفاوت است اما در مجموع رقمی معادل ۵۰۰ هزار دلار سهم استقلال از کل است که در فازهای مختلف در اختیار این تیم قرار می گیرد.

در مورد صیادمنش باید گفت که این بازیکن با بدشانسی مواجه شده و اگر مصدومیت زودهنگام برایش پیش نمی آمد قطعا شانس زیادی برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در جام جهانی داشت.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=373984