درمان طبیعی/ بهترین راه برای درمان ریزش مو با سیربه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، امروزه همه افراد تا حدودی دچار ریزش مو و نازک شدن پوست سر می شوند. تغییر الگوی رفتاری و رژیم غذایی افراد دنیای مدرن نسبت به گذشته یکی از دلایل اصلی ریزش مو است.

بیشتر بخوانید:

برای رفع این مشکل می‌توان از درمان‌های خانگی و داروهای سنتی برای درمان ریزش مو استفاده کرد، زیرا این توصیه‌ها اثرات ثابت‌شده‌ای بدون آسیب بر رشد و تقویت مو دارند.

چرا پیاز برای درمان ریزش مو و موهای پرپشت مهم است؟

پیاز حاوی مقدار زیادی گوگرد است. غلظت بالای گوگرد موجود در پیاز در هر صورت به رشد مو کمک می کند، مو به طور طبیعی از پروتئین و کراتین در بافت های داخلی آن تقویت می شود و استحکام مو به وجود این مواد بستگی دارد. در واقع یکی از دلایل اصلی ریزش مو کمبود گوگرد و پروتئین در این قسمت از بدن انسان است.

تحقیقات اخیر ثابت کرده است که آب پیاز با داشتن ترکیبات شگفت انگیز برای رشد و ضخامت مو از ریزش مو جلوگیری می کند. همچنین، آب پیاز یک درمان فوق العاده برای آلوپسی یا طاسی تکه ای است.

خواص و فواید آب سیر و پیاز برای درمان ریزش مو و ضخامت مو را قبلاً می دانید، حالا نوبت به دستورالعمل هایی رسیده است که با ترکیب آب سیر و پیاز برای درمان ریزش مو تجویز می شود.

بهترین ماسک مو برای درمان ریزش مو و رشد سریع مو

stylecraze.com در میان صدها مقاله مرتبط با رشد مو و درمان ریزش موی شدید این گزارش را در قسمت سبک های برتر قرار داده است که شامل ماسک پیاز برای ضخیم شدن پشت و جلوگیری از ریزش مو توصیه های خوبی است.

درمان ریزش مو با خیساندن پوست سر با آب پیاز:

پیاز را پوست بگیرید و خوب بشویید. با کمک چاقو پیاز را ۸ قسمت کرده و داخل مخلوط بریزید و پس از مخلوط شدن کامل در صافی قرار دهید تا آب پیاز از آن جدا شود. ریشه و ساقه موهایتان را با آب پیاز به خوبی حالت دهید.

اجازه دهید موهایتان ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در آب پیاز خیس بخورد و در انتها موهایتان را با آب و شامپو کاملا بشویید. توصیه می شود هفته ای یک بار از این روش طبیعی درمان ریزش مو استفاده کنید.

درمان ریزش مو با پک سیر و روغن نارگیل

عناصر:

آب سیر ۱ قاشق غذاخوری
۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل

طرز تهیه ماسک موهای ضخیم:

آب پیاز و روغن نارگیل را خوب مخلوط کنید. چند قطره روغن دیگر مانند روغن زیتون را به مواد تشکیل دهنده ماسک مو اضافه کنید. پوست سر را با مخلوط روغن و آب پیاز به خوبی ماساژ دهید و اجازه دهید این ماسک به مدت ۱ تا ۱.۵ ساعت روی پوست سر بماند.

پس از اتمام زمان تنظیم، موها را با آب گرم و شامپو به خوبی بشویید. این ماسک را بیش از یک بار در هفته استفاده نکنید.

درمان ریزش مو با ماسک موی آب پیاز و عسل:

۲ قاشق غذاخوری آب سیر را با ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. با این ماسک پوست و مو را کاملا بپوشانید. بعد از ۱۵ دقیقه موها را با آب و شامپو بشویید. استفاده از این ماسک مو یک بار در هفته توصیه می شود.

یک ماسک سیر و عسل دیگر برای درمان سریع ریزش مو:

۱/۴ فنجان آب پیاز سبز را با ۱ قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید و این ماسک ریزش مو را روی موهای خود بمالید. این ماسک به یکی از بهترین ماسک های هندی برای درمان ریزش مو تبدیل شده است.

درمان ریزش مو با سیر و روغن

عناصر:
۱ عدد پیاز کوچک
روغن زیتون ۲ قاشق
آبجو ۱ فنجان
طرز تهیه ماسک پرپشت کننده مو:
پیازها را به خوبی در مخلوط مخلوط کنید.

روغن زیتون را با آبجو و سیر به خوبی مخلوط کنید و این ماسک مو را به موهایتان بزنید. این ماسک مو باید ۱ ساعت روی موها بماند بعد از ۱ ساعت موها را خوب بشویید.

نکته:

کسانی که به سیر حساسیت دارند، حتی مصرف زیاد آن می تواند واکنش هایی ایجاد کند. همچنین برخی از داروها مانند آسپرین می توانند حساسیت به سیر را افزایش دهند. قبل از استفاده از سیر برای درمان مو، آزمایش لازم است.

انتهای پیام/