درمان های خانگی برای از بین بردن آکنه سر و گردنبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، آکنه یکی از آکنه هایی است که همه ما در زندگی خود با آن مواجه بوده ایم، به خصوص زمانی که در معرض هوای گرم قرار گرفته ایم. پوست دارای منافذی است که چربی و آلودگی را جذب می کند و در نهایت با جوش چرکی خود را نشان می دهد، این منافذ هم روی سر هستند و درد می کنند.

بیشتر بخوانید:

چی؟ دلایل ایجاد آکنه در پوست سر چیست؟

عواملی مانند تمیز نکردن پوست، عدم شستشوی کافی، عادت های بد در استفاده از مواد، استفاده از آب کثیف، ابتلا به عفونت قارچی از دیگران، عفونت قارچی حیوانات، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مانند رنگ مو یا مواد حساسیت زا. و استفاده از شامپوهای نامناسب یکی از شایع ترین علل آکنه است.

۱. سرکه سیب

برای بسیاری از خانم ها، سرکه سیب طعم بسیار خوبی دارد و می تواند مشکلاتی مانند کاهش وزن را حل کند. استفاده از این ماده برای پوست و مو نیز بسیار مفید است. این ماده حاوی اسید استیک و بقیه آب است. سرکه سیب همچنین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است و همچنین می تواند عفونت های سر را از بین ببرد.

وقتی نگران شستن سر خود هستید اسید مورد نیاز آن را از بین می برید که یک پوست سر سالم باید به همان میزان از این مواد اسیدی داشته باشد و در نتیجه پوست سر خشک شده و آکنه تولید می کند و ph را از بین می برد و متعادل می کند. سر خود را

شما فقط می توانید از خود سرکه سیب استفاده کنید.

به این ترتیب سرکه سیب را دو بار با آب مخلوط کنید.

آن را مخلوط کرده و پس از شستن سر با شامپو، آن را روی سر خود بمالید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید، سپس بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه سر خود را با آب بشویید و این روش را یکی دو بار تکرار کنید. هفته برای خلاص شدن از شر مشکلات آکنه.

روغن گریپ فروت باعث تقویت پوست سر می شود و ترکیب آن با سرکه سیب یک درمان موثر برای جوش صورت است.

به این ترتیب سرکه سیب و آب را به نسبت دو به یک مخلوط کرده و حرارت دهید و سپس با روغن انگور مخلوط کنید و بعد از شستن سر با شامپو روی سر استفاده کنید و بعد از ۱۰ تا ۱۵ سر خود را بشویید. و یک دقیقه آب دهید. این روش را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

سرکه سیب و برگ نعنا

نعناع دارای خواص ضد میکروبی است و غدد چربی را کنترل می کند تا میزان سبوم پوست سر را پاک کند و ترکیب آن با سرکه سیب آکنه را درمان می کند.

به این ترتیب باید ۸ تا ۱۰ برگ نعناع، ​​۱۰۰ میلی لیتر سرکه سیب و ۴۰۰ میلی لیتر آب داغ تهیه کنید و به مدت ۴ تا ۵ ساعت در شیشه دربسته قرار دهید و در بطری دارو بریزید و سه تا سه عدد اسپری کنید. چهار بار. از این دارو در طول روز استفاده کنید و بعد از یک هفته شاهد از بین رفتن جوش ها خواهید بود.

۲. جوش شیرین

جوش شیرین می تواند موهای سفید را از بین ببرد و همچنین از پوست سر محافظت کرده و با خطرات آن مبارزه کند. پودر جوش شیرین، هیدروکسید سدیم نامیده می شود و ماده ای سفید رنگ است که رطوبت را جذب می کند و سپس روغن اضافی را جذب می کند، سلول های مرده را از بین می برد و آکنه را از بین می برد.

از جوش شیرین به تنهایی استفاده کنید

به این ترتیب که باید سر خود را با جوش شیرین بشویید، تا ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با توجه به طول موهایتان با آب مخلوط کنید، آب آن سه برابر جوش شیرین باشد، سپس از آن استفاده کنید. برای سر خود به عنوان شامپو و یک از این روش تا دو بار در هفته استفاده کنید.

جوش شیرین و شامپو

به این ترتیب شامپو را با یک قاشق جوش شیرین مخلوط کنید و طبق معمول سر خود را با آن بشویید که باعث خشکی و ریزش آکنه می شود.

۳. روغن درخت چای

روغن درخت جی همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده است و به جلوگیری از رشد قارچ ها و باکتری ها در پوست سر شما کمک می کند.

به این ترتیب باید ۲ تا ۳ قطره روغن درخت چای را با شامپو مخلوط کرده و سر خود را طبق معمول با آن بشویید.استفاده از این مخلوط دو تا سه بار در هفته به درمان آکنه کمک می کند.

۴. آب گوجه فرنگی

گوجه فرنگی به تعادل PH پوست سر کمک می کند و اسید سالیسیلیک آن نیز نقش مهمی در از بین بردن جوش ها دارد.

به این ترتیب ۱ یا ۲ عدد گوجه فرنگی را بپزید و آب آن را بگیرید سپس پس از شستن سر با شامپو روی سر بگذارید و به مدت پنج دقیقه سر خود را ماساژ دهید و بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه سر خود را بشویید. و هفته ای یک یا دو بار از این روش استفاده کنید.

۵. سیر

سیر همچنین حاوی اسید سالیسیلیک است و درمان موثری برای آکنه های چرکی است و همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که در از بین بردن قارچ ها و ویروس ها موثر است.

به این ترتیب ۳-۴ حبه سیر تازه را برش داده و در آب جوش بریزید سپس آب را از صافی رد کرده و به مدت ۵ دقیقه روی سر خود ببرید سپس سر خود را با شامپو بشویید و ۱-۲ بار بشویید. در هر هفته از آن استفاده کنید.

۶. زنجبیل

زنجبیل حاوی ۱۲ نوع آنتی اکسیدان فعال و همچنین حاوی ویتامین E است.زنجبیل تازه با پیری پوست مبارزه می کند و از ایجاد آکنه روی پوست سر جلوگیری می کند و همچنین دارای خواص ضد التهابی است که رشد مو را تحریک می کند.

به این ترتیب ۵ تا ۶ تکه زنجبیل تازه را با ۳۰۰ میلی لیتر آب داغ مخلوط کرده و آب آن را صاف کرده و به مدت ۵ دقیقه به پوست سر بمالید سپس سر خود را با شامپو بشویید و هفته ای ۱ تا ۲ بار از آن استفاده کنید.

۷. تخم مرغ

تخم مرغ همچنین حاوی مواد مغذی است و برای درمان مشکلات مو استفاده می شود. همچنین حاوی پروتئین کراتین است که با آسیب های محیطی مبارزه می کند و چربی اضافی پوست سر را از بین می برد.

به این ترتیب دو عدد زرده تخم مرغ را با دو قاشق روغن کرچک مخلوط کرده و به مدت پنج دقیقه پوست را با آن بمالید، سپس ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سر خود را با شامپو بشویید.

این روش را ۲-۱ بار در هفته انجام دهید.

۸. واعظ

آلوئه ورا همچنین حاوی ویتامین هایی مانند B1، B12، B3 و B2 است و نقش مهمی در سلامت منافذ دارد و اسید سالیسیلیک موجود در آن با آکنه مبارزه می کند.

در این روش باید مقدار کافی شامپو را با ۱ قاشق ژل آلوئه ورا مخلوط کرده و سر خود را با آن بشویید و این روش را ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید.

۹. لیمو

لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین C است و اسید طبیعی آن دارای خواص ضد باکتریایی است که برای از بین بردن آکنه و جوش استفاده می شود.

در این روش باید آب ۲ تا ۳ لیمو را با شامپو مخلوط کرده و سر خود را با آن بشویید، این مخلوط را به مدت پنج دقیقه روی سر خود انجام دهید و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه سر خود را بشویید.این روش را ۲ تا ۳ بار در روز تکرار کنید. هفته .

۱۰. نمک دریا

نمک دریا می تواند هورمون های محرک مو را کاهش دهد و از مشکلات مو جلوگیری کند و همچنین چربی اضافی پوست سر را از بین می برد.

۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم نمک دریا را در ۴ لیتر آب بریزید و پس از شستن سر با شامپو به مدت ۵ دقیقه سر خود را انجام دهید که برای یک بار در هفته استفاده کافی است.

۱۱. چریش

چریش همچنین خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد که تاثیر زیادی در التیام دارد و با استفاده از روغن آن روی سر می توان از شر جوش ها خلاص شد.

به این ترتیب برگ چریش را در آب بجوشانید و پس از خنک شدن این مخلوط آن را روی پوست سر بمالید و پس از یک ساعت سر خود را با شامپو بشویید.

۱۲. جوز هندی و شیر

جوز هندی خاصیت ضد باکتریایی و ضد التهابی دارد و همچنین شیر حاوی اسید لاکتیک است که ترکیب این دو باعث از بین رفتن جوش های چرکی، کمک به پوست حساس و آبرسانی به آن می شود.

به این ترتیب یک چهارم قاشق جوز هندی را با چهار قاشق شیر مخلوط کنید و سپس روی سر خود استفاده کنید و بعد از ۲۰ دقیقه سر خود را با آب گرم بشویید.

۱۳. برگ نعنا

برگ نعناع همچنین دارای خواص ضد باکتری، ضد التهابی و ضد عفونی کننده است.

به این ترتیب که یک تکه کوچک خیار را با نصف قاشق عسل مخلوط کرده و با برگ نعناع مخلوط کرده و آب آن را بگیرید و روی سر خود بمالید و بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه سر خود را با آب سرد بشویید.

۱۴. عسل و دارچین

دارچین خاصیت ضد التهابی دارد و مخلوط شدن با عسل خاصیت ضد میکروبی ایجاد می کند که نقش مهمی در رفع جوش های چرکی دارد.

به این ترتیب که باید ۲ قاشق عسل و ۲ قاشق دارچین را مخلوط کرده و از این ماسک روی سر خود استفاده کنید و پس از ۳۰ دقیقه سر خود را کاملا با آب سرد بشویید.

راه حل های درمانی دیگر:

برای دفع سموم کافی آب بنوشید.
مصرف غذاهای فرآوری شده و سرخ شده را کاهش دهید.
از میوه ها و سبزیجات تازه استفاده کنید.
حداقل ۸ ساعت در شبانه روز بخوابید.
به تمیزی سر توجه کنید.
از شامپوهایی با روغن های ضروری و مواد ارگانیک استفاده کنید.
در حالت دادن به موهای خود دقت کنید و از یک روال مراقبت از مو پیروی کنید.
از دست زدن به جوش های چرکی در این ناحیه خودداری کنید.

انتهای پیام/