درک تعریف تناسب اندام مرتبط با سلامتی

به عنوان یک متخصص سلامت و تناسب اندام، وظیفه من این است که اصطلاحات و تعاریف رایج در این صنعت را درک کنم و همچنین در جریان روندهای در حال تحول باشم. در تجربه خود دریافته ام که برخی از اصطلاحات سزاوار توضیح کمی بیشتر از آنچه به آنها داده شده است.

علاوه بر توضیح تعریف تناسب اندام مرتبط با سلامت، این مقاله قصد دارد برخی از اصطلاحات مربوطه را روشن کند و تمایزات مربوط به آنها را نشان دهد.

آیا همه چیز در یک نام است؟

به نظر می رسد دنیای تناسب اندام از اصطلاح تناسب اندام مرتبط با سلامتی به عنوان یک اصل کلی برای تناسب اندام استفاده می کند – قابل تعویض با سایرین مانند “تناسب اندام بدنی”، “سلامت و تناسب اندام” یا به سادگی “تناسب اندام”.

در حالی که همه این اصطلاحات می توان برای گنجاندن در اصطلاح گسترده سلامت و تناسب اندام، به صورت جداگانه به جنبه های مختلف – هم عمومی و هم خاص – اشاره کنید. متأسفانه، ارجاعات به این و سایر اصطلاحات مرتبط با تناسب اندام اغلب مبهم هستند و قوام استفاده ای که برای آنها در نظر گرفته شده است، در بهترین حالت، ناچیز است. نوعی استفاده “به طور کلی پذیرفته شده” برای آنها وجود دارد، اما افراد اغلب به تفسیر خود تکیه می کنند و این می تواند منجر به سردرگمی شود.

با این گفته، آیا تناسب اندام مرتبط با سلامت به سادگی تناسب اندام را از طریق سلامتی خوب استنباط می کند؟ نه دقیقا. به همین دلیل است که قبل از هضم تعریف باید کمی بیشتر پشت این کلمات را درک کنیم.

چگونه او ساخت آیا اصطلاح آمادگی جسمانی مرتبط با سلامتی به وجود آمد؟

این سوال خوبی است. احتمالاً می توان پرسید این به چه معناست – ما نمی توانیم فقط از اصطلاحات “تناسب اندام” یا “تناسب اندام” استفاده کنیم؟ چرا “درباره” سلامتی؟

دلیل اصلی از این واقعیت ناشی می شود که بیشتر اصطلاحات سلامت و تناسب اندام به طور متناقض استفاده می شوند و اغلب به معانی یا مفاهیم متفاوتی اشاره می کنند. پس از گزارش ۱۹۹۶ توسط جراح عمومی ایالات متحده (فعالیت بدنی و سلامت گزارش جراح عمومی)، اقدامی برای مقابله با افزایش نگران کننده سطح چاقی در عموم مردم آمریکا بود. مطالعات و ابتکارات مستلزم استانداردسازی در بین پزشکان، متخصصان سلامت و مربیان تناسب اندام برای انجام وظیفه خود بود. «آمادگی جسمانی مرتبط با سلامت» را معرفی کنید، یک اصطلاح کاربردی برای پرداختن به وضعیت عمومی سلامت عمومی.

تعریف تناسب اندام مرتبط با سلامتی

به گفته کالج آمریکایی پزشکی ورزشی (ACSM)، اصل اصلی در این زمینه، تعاریف غیرموثر با عبارات مبهم و ذهنی و همچنین تعاریف حاوی اصطلاحاتی که نیاز به تعریف شخصی دارند، اصطلاح «آمادگی جسمانی» را اشتباه گرفته است.

هیچ راهنمای قابل اعتمادی برای متخصصان سلامت و تناسب اندام برای اندازه گیری “تناسب اندام” وجود ندارد زیرا این اصطلاح بسیار ضعیف و ناسازگار تعریف شده است. است از این رو که باید مفهوم تناسب اندام مرتبط با سلامت را در نظر گرفت. بنابراین تعریف متمرکز است ۵ مولفه تناسب اندام مرتبط با “سلامتی خوب”. این اجزا عبارتند از:

 • ورزش قلبی ریوی
 • ترکیب بدنی
 • انعطاف پذیری
 • قدرت عضلانی
 • استقامت عضلانی

از سوی دیگر، عناصر مرتبط با تناسب اندام عبارتند از:

 • تعادل
 • زمان پاسخ
 • هماهنگی
 • چابکی
 • سرعت
 • قدرت

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، تعریف تناسب اندام تاکید دارد تفاوت بین آمادگی جسمانی مرتبط با سلامت و آمادگی جسمانی آمادگی ورزشی. نقطه شروع آن “سلامت” ملت ایالات متحده است که اغلب از آن به عنوان “چشم انداز بهداشت عمومی” یاد می شود. در این راستا، ۵ مورد سلامت مرتبط با تناسب اندام از موارد مربوط به توانایی ورزشی (یا موارد مرتبط با مهارت) اهمیت بیشتری دارند.

اگرچه مفهوم تناسب اندام مرتبط با سلامت به طور جدایی ناپذیری با “سلامتی خوب” پیوند خورده است، اما این ۵ جزء در نظر گرفته شده است. به طور جداگانه توسط متخصصان بهداشت برای فعال کردن اندازه گیری آنها.

اکنون که درک عمیق تری از این اصطلاح داریم، چه هدفی را دنبال می کند؟

در ادامه از جایی که تعریف متوقف شد، هدف از اندازه‌گیری ۵ مؤلفه، توصیه به مراجعان در مورد تناسب اندام مرتبط با سلامتی و استفاده از داده‌های آزمایشی برای طراحی برنامه‌های ورزشی مناسب است که می‌توان آن‌ها را بعد ارزیابی کرد.

این ۵ جزء به طور یکنواخت به ایجاد یک وضعیت فیزیکی جامع مرتبط با سلامتی کمک می کند که به طور مستقیم به سلامت شهروندان عادی علاقه مند است، زیرا این مفهوم مقرراتی است. به عبارت دیگر استانداردی است که اجازه می دهد ثابت کاربرد.

بنابراین برای کسانی که در زمینه سلامت و تناسب اندام کار می کنند مهم است نه “تناسب اندام کلی” را با ” آمادگی جسمانی مرتبط با سلامت” اشتباه بگیرید.

در پایان، اجازه دهید این تمایز بین تناسب اندام و تناسب اندام مرتبط با سلامت را در نظر بگیریم.

باید به خاطر داشته باشیم که ورزش منظم می تواند تناسب اندام کلی و همچنین تناسب اندام مرتبط با سلامتی را بهبود بخشد. با این حال، تناسب اندام کلی یک اصطلاح کلی است و در معرض تفسیر ذهنی است، در حالی که تناسب اندام مرتبط با سلامتی را می توان ارزیابی کرد.

بنابراین، تمایز بین این دو عبارت این است که آمادگی جسمانی مرتبط با سلامت را می توان بر اساس مجموعه ای از قوانین مقایسه ای تعیین شده اندازه گیری کرد.

اینجاست که “لاستیک به جاده می خورد”. دستورالعمل‌های تعیین‌شده توسط ACSM به متخصصان سلامت اجازه می‌دهد تا با مشتریان برای ارزیابی و سنجش پاسخ آنها به ورزش و تجویز برنامه‌های ورزشی مناسب کار کنند. سپس می‌توان پیشرفت مشتری را در صورت نیاز برای دستیابی به اهداف تناسب اندام مورد نظارت و تنظیم کرد.

رژیم لاغری سریع