درک یبوست

اگر یک مشکل سلامتی مشترک همه آمریکایی ها وجود داشته باشد، بدون شک باید یبوست باشد. بله یبوست! بیش از ۹۰ درصد آمریکایی ها یبوست دارند. یبوست نقش مهمی در چاقی ایفا می کند که این روزها یک اپیدمی آمریکایی است.

اصطلاح پزشکی انگلیسی “یبوست” از یک کلمه لاتین constipare به معنای “ازدحام کردن با هم” گرفته شده است. فرهنگ لغت پزشکی Mosby، چاپ سوم، ص. ۲۹۸.

یبوست زمانی اتفاق می‌افتد که مدفوع در روده بزرگ «مجموع» باشد. از نظر پزشکی، یبوست به این صورت تعریف می شود: مشکل در دفع مدفوع یا دفع ناقص یا نادر مدفوع سفت. دلایل زیادی وجود دارد، هم ارگانیک و هم عملکردی. از جمله علل ارگانیک می توان به انسداد روده، دیورتیکولیت و تومورها اشاره کرد. اختلال عملکردی روده بزرگ ممکن است در بیماران مسن یا بستری (افراد) رخ دهد که به میل به دفع مدفوع پاسخ نمی دهند. همانجا

چیزی که باید از نظر ذهنی در رابطه با یبوست مشخص شود “مدفوع سفت” است. سوال: چه چیزی باعث سفت شدن مدفوع می شود؟ ظاهراً مدفوع باید نرم باشد. نرم متضاد کلمه “سخت” است. نقطه مقابل مدفوع سفت، مدفوع نرم است. از آنجایی که مدفوع سفت باعث یبوست می شود، مدفوع نرم یبوست را معکوس می کند. ریاضیات پایه (عقل سلیم)!

حالا علت سفت شدن یا سفت شدن مدفوع چیست؟ پاسخ: رژیم غذایی به طور کلی و رژیم استاندارد آمریکایی به طور خاص که حاوی گوشت بیش از حد (گوشت / لاشه حیوان ذبح شده)، لبنیات (پنجره گاو / چرک / مخاط) و نشاسته (عامل سفت کننده، چسب) است. و نه تنها گوشت، لبنیات و نشاسته مشکل دارند، بلکه پختن و فرآوری آنها (علاوه بر میوه و سبزیجات) بزرگترین مشکل را ایجاد می کند، زیرا پختن (کشتن، تغییر دادن) آنزیم ها (زندگی) را به ویژه در غذاهای گیاهی از بین می برد. مانند میوه ها، سبزیجات، دانه ها، آجیل و غلات.

این فعالیت آنزیمی غذاهای زنده (خام) است که باعث پریستالتیک می شود. پریستالسیس انقباضات عضلانی موجی مجرای گوارش یا سایر ساختارهای لوله ای است که توسط آن محتویات به سمت دهانه (رکتوم) به سمت جلو هدایت می شوند.

وقتی غذا را می‌پزید (می‌کشید، تغییر می‌دهید)، آنزیم‌ها را با حرارت می‌کشید. آنزیم ها در دمای بالاتر از ۱۱۸ درجه از بین می روند. غذای پخته، غذای مرده است! از زندگی (آنزیم ها) خالی است. اگر کولون برای پریستالیس به آنزیم ها یا فعالیت آنزیمی وابسته است، چگونه می توان انتظار داشت که از چیزهایی که فاقد آنزیم یا فعالیت آنزیمی هستند، اجابت مزاج داشته باشید؟

بنابراین غذای پخته شده نه تنها فاقد آنزیم است، بلکه فاقد مواد مغذی است (که هدف واقعی خوردن غذا است). غذای پخته، فرآوری شده و تصفیه شده چیزی است که مدفوع را سفت می کند. گوشت تا حد زیادی مقصر شماره یک است که باعث سفت شدن مدفوع می شود. و برای برادران وگان و گیاهخوار من، مواد غیر گوشتی پخته شده و فرآوری شده نیز مدفوع را سفت می کند. البته محصولات گیاهی و گیاهی در مقایسه با گوشت بر روی سیستم گوارش نرم تر هستند، اما با این وجود، غذای پخته شده، صرف نظر از اینکه چه چیزی باشد، پخته است. این آشپزی به تنهایی است که صدمات عمده را ایجاد می کند (باعث یبوست می شود).

نقطه مقابل غذای پخته، غذای خام است. در واقع، غذاهای خام نیز پخته می شوند، اما توسط خورشید (گرمای خورشیدی) پخته می شوند و نه حرارت مصنوعی (اجاق گاز، اجاق مایکروویو، اجاق برقی و غیره). غذاهای خام غذاهای خورشیدی هستند و بنابراین انرژی را به بدن شما منتقل می کنند، بر خلاف غذاهای پخته شده که شما را خسته و خسته می کند و شما را سنگین می کند.

میوه‌ها و سبزیجات خام فیبر طبیعی را فراهم می‌کنند که به شدت در رژیم غذایی استاندارد آمریکایی وجود ندارد. فیبر برای سلامت روده بزرگ و مقابله با یبوست عالی است زیرا فیبر در روده بزرگ حجیم شده و موسیلاژین می شود و دیواره های روده بزرگ را جارو می کند که فعالیت بسیار مفیدی در روده بزرگ است. باید ابتدایی باشد که میوه ها و سبزیجات خام شفابخش طبیعی یبوست هستند.

گوشت، لبنیات و نشاسته (غلات تصفیه شده، مانند ماکارونی). [paste]، نان، اسپاگتی، کیک، کلوچه، دونات و …) در روده بزرگ می نشیند و می پوسد و پوسیده می شود. بدترین چیزی که می توانید در روده بزرگ خود قرار دهید، گوشت (پخته یا خام) است و به دنبال آن محصولات لبنی، غلات تصفیه شده و نشاسته های پیچیده است. ۹۶ ساعت یا چهار روز طول می کشد تا بدن تا حدی گوشت را هضم کند در حالی که هضم میوه ها و سبزیجات فقط ۴ ساعت طول می کشد. واضح است که بدن انسان (پس از مهندسی ژنتیکی توسط خدایان عدن و حتی پس از سقوط انسان) برای مصرف میوه ها و سبزیجات طراحی شده است. با این حال، اکثر آمریکایی ها به دلیل طعم (مواد شیمیایی، نمک، خون و ادرار) و بافت گوشت و به اصطلاح پروتئین (اگرچه گوشت پخته شده ۰ درصد پروتئین را تامین می کند) گوشت (گوشت حیوان ذبح شده) را مصرف می کنند. ما امروز برای طعم و مزه غذا می خوریم که بر اساس جذابیت چشم و اعتیاد است و نه برای اهداف تغذیه ای. باید بگویم که طعم و مزه ملاک سالم بودن آن نیست، بلکه محتوای غذایی ملاک است. آمریکایی ها تا سر حد مرگ خود را می چشند تا ذائقه فاسد و آلوده خود را سیر کنند.

نادیده انگاشتم که کمبود آب آشامیدنی در بروز یبوست نقش دارد. آب به نرم شدن مدفوع و همچنین روان نگه داشتن روده بزرگ کمک می کند. از آنجایی که آب دارای الکتریسیته است، مانند میوه ها و سبزیجات خام، پریستالتیک را نیز تحریک می کند. همچنین، آب و آنزیم ها با هم کار می کنند! بسیاری از آمریکایی ها آب آشامیدنی را دوست ندارند. آنها نابخردانه بیشتر نوشابه، آبجو، شیر و نوشیدنی های طعم دار مصنوعی می نوشند تا آبی که بدنشان برای سلامتی مطلوب به آن وابسته است.

یبوست با مدفوع سفت خشک، زور زدن در مدفوع، اجابت مزاج دردناک، اتساع شکم و بواسیر مشخص می شود. و واضح است که شکم بیرون زده از نظر فیزیکی نشان دهنده یبوست است.

اگر سه وعده غذایی در روز می خورید و سه بار در روز مدفوع نمی کنید – یبوست دارید! اگر دقایق زیادی روی توالت نشسته اید و در حین اجابت مزاج زور می زنید و بعد از اجابت مزاج فقط یک مدفوع به اندازه نخود یا سنگریزه در قسمت پایین توالت می بینید، یبوست دارید.

امروزه متأسفانه بسیاری از نوزادان و نوزادان دچار یبوست هستند. از دیدن یبوست نوزادان و بچه های کوچک قلبم به درد می آید زیرا نمی دانند چگونه این احساس/مشکل را به والدین، معمولاً مادر، منتقل کنند. این یک احساس ناراحت کننده برای آنها است. شیر خشک نوزاد و فرآورده های غلات فرآوری شده شیمیایی در یبوست نوزادان و دوران کودکی دشمن هستند. به دلیل این واقعیت غم انگیز، من یک عصاره گیاهی بسیار مؤثر به نام ملین کودکان و نوزادان درست کردم که واقعاً کار را انجام می دهد و برای نوزادان و کودکان کوچک تسکین می دهد. برای دستگاه گوارش بسیار ملایم است و در عین حال بسیار موثر است. با این حال، ممکن است پس از دادن این شیر خشک به نوزاد یا کودک خردسال، پوشک های زیادی را تجربه کنید (لبخند بزنید).

من به والدین (عمدتا مادران) توصیه می کنم که در دو سال اول زندگی به کودک خود محصولات غلات (غلات) ندهند. غلات روی دستگاه گوارش نوزاد بسیار سنگین است. و این موضع من است که هیچ پدر و مادر عاقل و دوست داشتنی نباید شیر خشک مصنوعی گرانبها را به نوزاد خود شیرخشک شیر بچه بدهد یا نخواهد داد. تا می توانید شیر خود را شیر دهید و سپس شیر خود را از آب، دانه ها، مغزها، جو، میوه (موز، نارگیل)، شربت افرا (درجه B یا C) و خزه ایرلندی یا خزه ایسلند یا هر جلبک دریایی دیگر تهیه کنید، زیرا جلبک دریایی یک غذای کامل است. حاوی ۱۰۰% مواد معدنی، ویتامین ها، عناصر کمیاب و ۶۰-۷۰% پروتئین زیستی و همچنین بسیار اکسیژن رسان است.

و امروزه بارداری و یبوست دست به دست هم داده اند، اما طبیعی نیست که زن باردار یبوست داشته باشد. دو دلیل بزرگ برای یبوست مرتبط با بارداری، رژیم غذایی نامناسب و مصرف قرص یا قرص آهن درجه دارویی است. من در حال حاضر بر روی یک کتابچه/مقاله کار می کنم (و وقت شیرین خودم را می گذارم) با عنوان بارداری عالی که بر اساس تجربیات اولین بارداری همسر سابقم با دخترمان لیلا و رژیم گیاهی دوران بارداری من است که استفاده کردم.

این به موقعیت های زایمان، زایمان در خانه، مسائل قانونی، رژیم غذایی و تغذیه، یبوست، تمرینات (تنفس / کشش / یوگا)، رایحه درمانی، اکلامپسی (سمیت)، پیشگیری از سردرد، پیشگیری از سیاتیک با کمک کایروپراکتیک، موسیقی درمانی کلاسیک، ماساژ و رفلکسولوژی، دعا و مدیتیشن و جملات تاکیدی (برای زایمان ایمن و نوزاد سالم) و جزوه همچنین به مقابله با ناباروری و ناتوانی جنسی می پردازد و همچنین تمرینات و تکنیک های عمیق با استفاده از موقعیت های جنسی خاص، سنگ های قیمتی و اکسیرها، پدهای مغناطیسی، روغن های ضروری، شرق را پوشش می دهد. موسیقی عرفانی / معنوی و دعا و مراقبه برای آبستن یک ستاره یا فرزند ستاره ای (خدا یا الهه) در سطح چهارم چگالی یا بعدی به محض ورود فیزیکی.

حرکت کردن،

یبوست را می توان با تغییر یا اصلاح رژیم غذایی خود با کاهش یا کاهش مصرف گوشت، محصولات لبنی و نشاسته پخته شده و خوردن بیشتر میوه ها و سبزیجات خام و نوشیدن آب بیشتر معکوس یا ریشه کن کرد. حرکت (تمرینات بدنی) نیز می تواند کمک کند.

کولون و/یا تنقیه حرفه ای (که توسط خودتان در خانه انجام می شود) نیز می تواند به ریشه کن کردن یبوست کمک کند.

آب آلو و آب آلو برای مبارزه با یبوست ایده آل هستند. هنگامی که روده بزرگ یبوست دارد، معادل گرفتگی / توقف در سینک شما است. وقتی سینک شما گرفتگی دارد، شما با یک لوله کش تماس می گیرید. یک لوله کش مجرای فاضلاب را باز می کند درست مانند آب آلو که روده شما را باز می کند. در کلمه “لوله کش” کلمه “آلو” را می یابیم. اینجا حکمت است!

و تا حد زیادی بهترین کمک و درمان یبوست گیاهان دارویی است. گیاهان کاتارتیک و ملین کمک زیادی به از بین بردن یبوست می کنند. گیاهانی مانند سنا (برگ / غلاف)، کاسکارا ساگرادا، رزین آلوئه ورا، ریواس، ترنجبین، بیلوا، گلوکومانان، بیبیتاکی، خولان، و ریشه جالپ باعث تحریک و تقویت پریستالسیس می شوند. سنا یک گیاه بسیار قوی آفریقایی است که تا حد زیادی انسداد روده بزرگ را باز می کند و یبوست را معکوس می کند. در واقع، ملین Ex Lax درجه دارویی اکنون حاوی سنا است.

در کنار گیاهان فوق، فیبر و گیاهان موسیلاژینی مانند پوسته پسیلیوم، پامیتا، رازیانه، صمغ گوار، صمغ اقاقیا، جو دوسر، خزه ایرلندی، پوست درخت نارون لغزنده و کلپ با حجیم کردن و جارو کردن مداوم دیواره‌ها به از بین بردن یبوست کمک می‌کنند. روده بزرگ خزه ایرلندی یک گیاه بسیار ارزشمند (علف هرز دریایی، گیاه اقیانوسی) است زیرا به تشکیل مدفوع کمک می کند. و بر خلاف ملین های درجه دارویی، شما نمی توانید به استفاده از یک گیاه دارویی به عنوان ملین یا برای اهداف ملین معتاد شوید.

در مورد پوسته پسیلیوم، مصرف مقدار زیادی پوسته پسیلیوم را به خودی خود توصیه نمی کنم زیرا بسیاری از افراد به دلیل مصرف بیش از حد آن دچار گرفتگی شده اند. من خودم این تجربه را در اواخر دهه ۱۹۹۰ داشتم. پسیلیوم فعالیت حجیم کنندگی عمیقی دارد و می تواند بیش از حد در روده بزرگ حجیم شود و ساعت ها احساس یبوست کنید. بنابراین، من توصیه می‌کنم پوسته پسیلیوم را همراه با جلبک دریایی (یعنی خزه ایرلندی، بلدروک) و یک گیاه ملین (مانند سنا، کاسکارا ساگرادا، ریواس) مصرف کنید.

DHERBS چهار فرمول فوق العاده و قدرتمند را برای روده بزرگ ارائه می دهد که یبوست را درمان یا از آن جلوگیری می کند – محرک روده، نرم کننده کولون، Sen-Fen و سرایدار روده.

دفع کننده روده برای یبوست مزمن ایده آل است. کاتارتیک (مهن قوی) است. Colon Condition ملین است. در موارد یبوست نیز کمک می کند، اما به اندازه حرکت روده قوی نیست. این عمدتا یک فرمول نگهدارنده است که باعث تحریک پریستالسیس، تمیز نگه داشتن روده بزرگ و بیرون آوردن مدفوع بزرگ و حجیم (مثل الوار) می شود. همچنین مصرف آن در بارداری برای اصلاح یا جلوگیری از یبوست بی خطر است. سن فن برای تسکین فوری یبوست است. همچنین مدفوع حجیم و بسیاری از آنها را نیز بیرون می آورد. Sen-Fen با دانه رازیانه و پوسته پسیلیوم ترکیب شده است تا از اثر چسبندگی طبیعی سنا جلوگیری یا متعادل کند. سنا آنقدر قدرتمند است که حتی روده های مرده را به حرکت در می آورد. این آزمایش آزمایش و تایید شده است. سرایدار روده یک فرمول فیبری است که فیبر طبیعی را فراهم می کند. از آنجا که حاوی گیاهان حجیم کننده است، باعث حجیم شدن و تمیز نگه داشتن دیواره های روده بزرگ می شود.

یبوست ۱۰۰٪ برگشت پذیر / قابل درمان است و داروهای طبیعی و ابزارهای زیادی برای غلبه بر اپیدمی یبوست در آمریکا به شما کمک می کند.

ممنون که خواندید.

این مقاله تمجیدهای http://www.DHERBS.Com و Djehuty Ma’at-Ra، گیاه‌پزشک مردمی است.

ملین های گیاهی:

[http://www.dherbs.com/catalog/index.php?cPath=40&osCsid=89584fe2aa9d24a4e2cfe760d8322989]/>