درگیری بر سر بازیکنان ۳۰ ساله/بمب آبی در نقل و انتقالات جنجالی – پایگاه خبری تحلیلی افق


سجاد شهباززاده یکی از بازیکنانی است که این روزها حرف و حدیث های زیادی به گوش می رسد. مهاجم فصل گذشته سپاهان که حالا آزاد شده است. نام او برای اولین بار در نزدیکی پرسپولیس شنیده شد و همه منتظر حضور این بازیکن در جمع سرخپوشان بودند. اما کار سجاد زمان بر بود و بعدها گفته شد پیشنهادهای دیگری از جمله استقلال دارد. شرایط او یادآور شرایط فصل گذشته امین قاسمی نژاد است. بازیکن دیگری که در پنجره نقل و انتقالات خشونت زیادی انجام داد اما گذشت زمان نشان داد ارزش این همه آشفتگی را نداشت.

قاسمی نژاد پارسال ۳۴ ساله بود و شهباززاده امسال ۳۲ ساله است. هر دو بازیکن سن بالاتری دارند و تنها در فوتبال ایران بزرگترین باشگاه های کشور هستند که برای جذب بازیکنان در این سن و سال رقابت می کنند! شباهت دیگر قاسمی نژاد و شهباززاده این است که هیچ کدام سابقه حضور در تیم ملی را ندارند. در حال حاضر مشخص نیست که او برای مثال پس از ترک این پست چه خواهد کرد. قاسمی نژاد بالاترین میانگین مهاجمی است که در چهار فصل هدایتش ۳۰ گل برای تیمش به ثمر رسانده است. تک گل این تیم را امین پس از پیوستن به استقلال به ثمر رساند. او در نیم فصل به گل گهر سیرجان پیوست اما حضورش بی تاثیر نبود.

ماجرای سجاد شهباززاده تقریباً یکسان است. این بازیکن تنها یک فصل خوب در سپاهان سپری کرد و در لیگ بیستم با ۲۰ گل عنوان دروازه بان را به دست آورد و شهباززاده تا سه فصل آینده سپاهان را نبرد. او در ۲ فصل ۶ گل به ثمر رساند (به اضافه همان ۲۱ لیگ) و در یک فصل دیگر فقط ۳ گل به ثمر رساند.