دستگیری ۷ ​​نفر دیگر از عوامل ریزش ساختمان متروپلبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، صادق جعفری چگانی گفت: بر اساس نظر کارشناسان هفت نفر دیگر در ریزش ساختمان متروپل دست داشتند که دستگیر و بازداشت شدند.

دادستان مرکز استان خوزستان افزود: تحقیقات تکمیلی رو به اتمام است و در اسرع وقت کیفرخواست صادر و به دادگاه ارسال می شود.

همچنین جعفری چگانی درباره تفاوت مهریه زنان جان باخته در حادثه متروپل گفت: با توجه به اینکه هفت نفر از جان باختگان حادثه متروپل زن بودند، بنابراین طبق قانون مجازات اسلامی امکان پرداخت وجود دارد. . افزایش مهریه و صندوق خسارت جانی به همین منظور اقدامات اولیه برای پرداخت مهریه انجام شده و در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، بخشی از ساختمان دوقلوی متروپل آبادان ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه روز دوشنبه دوم خردادماه فروریخت.

در این حادثه ۴۳ نفر جان باختند و ۳۷ نفر مجروح شدند.

۲۴ تیرماه مسعود ستایشی سخنگوی دادگاه در نشست خبری درباره پرونده متروپل گفت: امیدواریم روند رسیدگی و تصمیم گیری در دستگاه قضایی به سرعت و به درستی انجام شود و نتیجه را اعلام کنیم. . اما طبق آخرین اخبار گزارش دادستانی کل کشور و پس از مدت ها انتظار تیمی را اعزام کردند که این گزارش تکمیل و به رئیس دادگاه جهت صدور دستورالعمل و بررسی بیشتر در زمینه گزارش ارائه شده است.

وی افزود: اما در خصوص رسیدگی قضایی به این پرونده ۱۶ نفر به دستور امنیتی بازداشت شدند. شهرداران فعلی و سابق آبادان و کارکنان مرتبط، مدیران پروژه های مهندسی و شرکت های مشاور از جمله دستگیرشدگان هستند.

ستایشی گفت: هویت عبدالباقی و فوت وی مشخص شده است و مامور ویژه در این منطقه در حال تکمیل تحقیقات موضوع است. منطقاً طبق موازین، مقصران جدی گرفته می‌شوند تا مسئولان از آنها درس بگیرند و به تعهدات قانونی خود در خصوص سازه‌های ناایمن عمل کنند.

انتهای پیام/