دشتهای بزرگ با آتش تجویز شده ، مراتع مختلط نجات می یابند


مراتع واقع در دشتهای بزرگ و دامداران که بر آنها تکیه می کنند ، در برابر تهاجم برس ها و درختچه ها در چمنزارهای تاریخی شکست می خورند.

پرورش دهندگان به دلیل تغییر شرایط محیطی و از بین رفتن مراتع در پوشش گیاهی تحت تنش هستند ، اما یک رویکرد مدیریتی نسبتاً جدید نوید آب در برابر نفوذ قلم مو و درختچه ها را نشان می دهد.

براد ویلکاکس ، دانشمند تحقیقاتی تگزاس A&M AgriLife ، در میان تیمی از محققان ، متخصصان توسعه و مربیان است که امیدوارند گیاهان علفی یک روز به نقطه عادی صحبت در حفاظت از مراتع و آتش سوزی تبدیل شوند.

گیاه خوار Pyric از تکه سوزی کنترل شده برای افزایش رشد علوفه استفاده می کند. در طول هزاران سال ، آتش سوزی و پرورش حیوانات مخلوط به شکل دشت های بزرگ کمک کرده است که بیش از 452 میلیون هکتار در 12 ایالت را پوشش می دهد.

ویلکاکس ، دکترا ، متخصص زیست شناسی AgriLife در گروه اکولوژی و حفاظت از زیست شناسی در کالج کشاورزی و علوم زندگی ، ایستگاه برایان کالج ، گفت که حمله به گیاهان چوبی مانند سرو و ماسکیت مشکلات زیادی را برای تولید کنندگان نشان می دهد ، اکوسیستم های بومی و دارایی در مناطق روستایی و شهری.

ویلکاکس رهبری کنسرسیومی از محققان ، متخصصان توسعه و مربیان را بر عهده دارد که به دنبال کمک به عملیات شخم و مالکان زمین هستند که با تکرار آتش سوزی ها و گورهای طبیعی جلوی تلفات مراتع را گرفته و آنها را معکوس می کند.

این کار ، پروژه دشت ، یک تلاش گروهی است که شامل موسسات ، آژانس ها و رشته های مختلف است. این پروژه گیاهان علفی ، حیات وحش مختلط و سایر رژیم های مزاحم را در مراتع دشت های بزرگ ترویج می کند تا این مناطق مقاوم تر در برابر تجاوزات گیاهی مخلوط ، آتش سوزی و حوادث شدید آب و هوایی و گرما باشد.

پروژه ای که توسط دانشگاه Texas A&M رهبری می شود با همکاری دانشگاه ایالت اوکلاهما و دانشگاه نبراسکا انجام می شود و از طریق کمک مالی پنج ساله ، 10 میلیون دلاری از وزارت کشاورزی ایالات متحده برای آزمایش و ترویج گیاه خواری و سایر تکرار رژیم های طبیعی هرج و مرج

حفاظت از دشت بزرگ آتش ، شبانان

مراتع بومی خطرناک ترین زیستگاه در ایالات متحده و سراسر جهان هستند. مراتع 30 درصد از مساحت ایالات متحده و 40 درصد از چشم انداز جهان را شامل می شود ، اما بسیاری از این اکوسیستم ها تحت فشار جنگل های متجاوز و متراکم قرار دارند.

ویلکاکس گفت ، درختچه های چوبی منجر به از دست دادن حجم علوفه می شوند که این امر باعث کاهش ظرفیت عملیاتی و تعمیر و نگهداری تولیدکنندگان ، به ویژه در شرایط آب و هوایی بی ثبات می شود. درختچه های چوبی همچنین به طور مستقیم به شدت آتش سوزی و احتمال از دست دادن جان و مال کمک می کنند.

گیاه خوار Pyric از احتراق کنترل شده و ترکیبی از حیوانات در حال خواب مانند بز و گاو برای پر کردن نقش هایی که آتش سوزی های طبیعی و چوپانان بومی در حفاظت از جلگه های جلگه ای از ورود گونه های گیاهی استفاده می کنند ، استفاده می کند. این روش مدیریت نسبتاً جدید برای کمک به تولیدکنندگان حیوانات برای احیای مراتع از دست رفته به دلیل پوشش گیاهی جنگلی طراحی شده است.

ویلکاکس گفت: این تحقیق طیف گسترده ای از مزایای استفاده از آتش تجویز شده برای کاهش سوخت آتش سوزی و ایجاد تنوع زیستی اکولوژیکی را که از حیات وحش و عملیات کشاورزی پشتیبانی می کند ، نشان داده است. اما افزودن مواد حیوانی با چمنزارها و مرورگرها و ترویج گونه های ساق پا برای نگه داشتن گونه های گیاهی چوبی در بین سوختگی جایی است که گیاه خواری پیریک به یک ترکیب برنده تبدیل شده است.

وی گفت: “ما در تلاش هستیم تا در استفاده از این رژیم آشفته که تحت این آسیب ها رشد کرده است ، تغییر عمده ای در مردم ایجاد کنیم.” “علم در مورد مزایای استفاده از آتش روشن است ، اما ما استدلال می کنیم که گیاهان علف خوار و افزودن حیوانات در حال جستجو مانند بزها و سایر سگهای نقره ای به عملیات گاو م effectiveثرترین و کارآمدترین راه برای بازگرداندن دشتهای بزرگ است.”

پروژه پریری: مشارکت عمومی و خصوصی

ویلکاکس گفت ، این پروژه بسیار طولانی است. این یک تلاش بسیار مشترک بین موسسات ، چهره های مربوطه آنها در داخل و افرادی است که مأموریت را برای تولید عناصر تحقیق ، توسعه و آموزش پشتیبانی می کنند که اهداف پروژه دشت را پشتیبانی می کند.

محققان امیدوارند بهترین توصیه های عملی را ارائه دهند که اکوسیستم های مرتعی را برای حمایت از شرایط محیطی و اقتصادی سالم تر در سراسر ایالت دشت های بزرگ پایدارتر و پربارتر کند. متخصصان و نمایندگان برنامه های توسعه ای روش هایی را برای نشان دادن مزایای روش های مبتنی بر علم به تولیدکنندگان و عموم ، با نگاهی به غنی سازی تغییرات نسلی در نحوه مدیریت مراتع ، توسعه خواهند داد.

عنصر آموزشی از ماموریت های تحقیق و توسعه برای هدف قرار دادن طیف وسیعی از جمعیت شناسی در دشت های بزرگ ، از تولیدکنندگان روستایی گرفته تا ساکنان شهری و مهد کودک ها تا دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، دانشجویان و منابع طبیعی حرفه ای آینده استفاده خواهد کرد.

عناصر کنسرسیوم همچنین در هشت مزرعه شرکت کننده در نبراسکا ، کانزاس ، اوکلاهما و تگزاس کار کردند تا داده های آزمایشات مختلف انجام شده توسط تیم های محققان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی را جمع آوری کنند. مزارع پروژه Prairie همچنین مکان هایی را برای نشان دادن اثر گیاهخواران پیریک ارائه می دهند.

ویلکاکس گفت: “از نظر وسعت و اندازه این پروژه ، یک تلاش مشارکتی یکپارچه بوده است و مشارکت در مزارع بسیار مهم است.” “آنها به ما شبکه ای از تجربیات نمایشی را ارائه می دهند که در آن می توانیم مهارت های مدیریتی را بکار گیریم و نحوه عملکرد روش های مختلف را بررسی کنیم. آنها همچنین مکانی را برای استفاده از برنامه های ترویجی و بخش هایی از آموزش به ما نشان می دهند تا اثربخشی گیاه خواری و شیوه های مربوط به آن را نشان دهیم.”

گسترش روشهای علف خواری مانند آتش سوزی

Morgan Treadwell ، Ph.D. ، Texas A&M AgriLife Extension Service rangeland در بخش مراتع ، حیات وحش و مدیریت شیلات ، سان آنجلو ، گفت که آتش سوزی در سراسر ایالات متحده و جهان مردم را نسبت به راههای کاهش شدت آنها ، از جمله استفاده ، هشدار می دهد. احتراق تجویز شده اما تا حد زیادی عموم مردم از آتش می ترسند.

به گفته وی ، میزان پذیرش مفاهیم گیاهخواران مالک ، به ویژه در عملیات مزرعه ، به دلیل جذابیت آن به عنوان یک استراتژی مدیریت خوب برس افزایش می یابد. داشتن روشهای پایدار برای کنترل مهم است زیرا مزارع با تهدید دائمی رشد بیش از حد گیاهان چوبی روبرو هستند.

تردول ، که تلاش های AgriLife Extension را رهبری می کند ، گفت که توانایی پروژه برای تسهیل و ارتقاء یادگیری همسالان در مورد گیاه خواری و فرصت ها و چالش هایی که این روش ارائه می دهد ، بخش مهمی در ایجاد شتاب خواهد بود.

او گفت: “مالکان قدیمی و صاحبان زمین جدید برای ارتباط با زمین به الهام نیاز دارند.” “در حال حاضر ، من فکر می کنم بسیاری از آنها از میزان تجاوزهای مخرب در حال غرق شدن هستند و نمی دانند از کجا شروع کنند. اما نادیده گرفتن نتایج گیاه خواری سخت است ، و اگر آنها ببینند که دیگر کار می کند من فکر می کنم این عمل مانند آتش گسترش یافته است و نحوه اجرای آن را در عملیات خود یاد می گیرند. “

تردول گفت یکی از مزایای همکاری مشترک بین ایالت ها این است که تولیدکنندگان و متخصصان صنعت در هر ایالت در جنبه های خاصی از گیاه خواری پیریک به خوبی عمل می کنند. نبراسکا و اوکلاهما کمپین های موفقی را برای کاهش آتش سوزی های چوبی اجرا کرده اند ، در حالی که تگزاس با موفقیت از مرورگرها استفاده کرده است.

وی گفت: “این پروژه از طیف وسیعی از دیدگاه ها مرتبط است ، چه در زمینه کشاورزی و چه در حفاظت از مردم و اموال در رابط های شهری و روستایی.” “اما در همه اینها یک مثال عالی از مأموریت ما برای تأمین زمین است. ما عوامل تغییر را تحت تأثیر قرار می دهیم که در نهایت محیطی پایدارتر و سودآورتر برای مردم و تولیدکنندگان ایجاد خواهد کرد.”

تولید نسل از طریق آموزش

بن وو ، دکترای تخصصی ، استاد آموزش عالی در گروه اکولوژی و زیست شناسی حفاظتی ، گفت که این آموزش دوام خواهد داشت. اما آگاهی عمومی در مورد تغییرات آب و هوایی ، خشکسالی و آتش سوزی ها سهولت استفاده از این روش را آسان می کند.

او بخش آموزشی پروژه را هدایت می کند که انتظار می رود پیشرفت های سازنده ای در مورد چگونگی افکار عمومی ایجاد کند. تیم او طیف وسیعی از ابزارهای آموزشی و تبلیغاتی را برای دسترسی دانش آموزان در کلاس درس ، تولیدکنندگان در زمینه و عموم مردم از طریق رسانه های مختلف به کار می گیرد.

وو گفت آتش تجویز شده به عنوان یک ابزار کاهش آتش در حال افزایش است. استفاده گسترده از شیوه هایی مانند سوزاندن و گیاهان دارویی در حال افزایش است زیرا کشورهای تشنگی با آتش سوزی های جنگلی در رابط روستایی-شهری مبارزه می کنند.

عموم مردم می دانند که مواد چوبی شدت آتش را افزایش می دهد ، که کنترل یا خاموش کردن آتش سوزی را دشوارتر می کند. آگاهی عمومی به نوبه خود فرصتی را برای مشارکت سیاست گذاران در مورد مزایای استفاده از آتش نسخه برای حذف سوخت و یا به عنوان آتش سوزی ایجاد می کند که می تواند جان و مال را نجات دهد و از میلیاردها دلار از خسارات ناشی از آتش سوزی جلوگیری کند.

وو گفت: معرفی مفاهیم گیاهخواران که مزایای بیشتری را برای امنیت عمومی و تولیدات کشاورزی ارائه می دهند ، در بحث های جاری تناسب طبیعی دارد.

وو گفت: “تماشای این تابستان سخت است ، اما زمینه و فرصتی برای افزودن به مکالمات مهم در مورد آتش سوزی فراهم می کند. اکثر مشکلات مربوط به آتش سوزی ها مقدار مواد چوبی است.” “ما معتقدیم که گیاه خواری مدیریت گیاهان چوبی و چالش زیست محیطی را تشنگی ، گرما و آتش سوزی های بعدی نشان می دهد. بنابراین ، از زیستگاه بومی و حیات وحش ، تولیدکنندگان این مراتع پشتیبانی شده و امنیت عمومی سود می برد. “

اختصاص داده شده به مرمت مراتع ، مدیریت

ویلکاکس گفت ، موفقیت پروژه دشت به تعهد بلند مدت نیاز دارد. اما کمک مالی NIFA نشان دهنده تعهد USDA برای یافتن راههای مناسب برای مدیریت نفوذ به گیاهان چوبی است که در قرن گذشته رو به زوال رفته اند.

وی گفت: این مشکل تا پنج سال دیگر حل نمی شود. اما ما زمینه را برای موفقیت بلند مدت آماده می کنیم. “

-30-دیدگاهتان را بنویسید