دعوت کیروش از یک فرد خاص; یک نوازنده بدون باند در همه باندها! – پایگاه خبری تحلیل افق


شاید جالب ترین نام در بین بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی اتریش وحید امیری باشد. ستاره پرسپولیس که از پایان فصل گذشته مصدوم شده و مدت زیادی است که بازی نکرده است. امیری در لیست کی روش قرار دارد که دراگان اسکوچیچ تجهیزات پزشکی اردوی تیم ملی را برای مداوا در اختیار او قرار داد و او را مقصر این ماجرا دانستند! اما او بدون شرکت در تمرینات همین گروه و بدون اطمینان از صعود به جام جهانی به اتریش سفر کرده است. این نشان می دهد که امیری بسیار مورد اعتماد سرمربی پرتغالی است و کی روش نمی خواهد حتی یک شانس از ورود وحید به قطر را نادیده بگیرد.

بدون باند و در همه گروه ها

نکته جالب در مورد وحید امیری این است که او هیچ وقت حاشیه ای نداشت و در یک گروه موسیقی با گروه خاصی قرار نمی گرفت اما در عین حال همه مربیانش از او راضی بودند و به این بازیکن اعتقاد داشتند. اگر فرض کنیم مهدی طارمی در باند کارلوس کی روش باشد و برای بازگرداندن او دست به هر کاری زد و اگر فرض کنیم سردار آزمون هم در باند اسکوچیچ بود، وحید امیری چندان به یکی از این دو مربی نزدیک نبود و در عین حال. . در حالی که او چوبی در دست هر دو بود. شرایط برای امیری فقط در تیم ملی یکسان نیست چون او در باشگاهش هم همین وضعیت را داشت. مربیانی به پرسپولیس آمدند و رفتند که داستان های خاص خودشان را داشتند. برونکو که به یک فرصت تاریخی دست یافته، بی شک گابریل کالدرون وارد بحث شد و یحیی گل محمدی با تفکراتش سرمربی سرخ هاست، اما وجه اشتراک هر سه، ایمان کامل آنها به امیری بود. به عنوان مثال در دوران کالدرون یکی از اختلافات او با شجاع خلیل زاده این بود که مدافع سابق سرخ ها حاضر نشد در پست دفاع راست بازی کند. این حتی به نیمکت نشینی جسورانه انجامید. در مثالی دیگر، امید عالیشاه نیز در دوران سرمربی آرژانتینی حاضر به تغییر پست بازی و زاویه گرفتن با او نشد، اما آیا تا به حال یکی از این موارد را درباره امیری شنیده اید؟ آیا تا به حال شنیده اید که او در حاشیه باشد یا در میان کارکنان، هم تیمی ها و حتی رقبا مصاحبه کند؟ امیری در هر پستی که لازم بود بازی کرد و گله نکرد. او یکی از بهترین بازیکنان ایران در جام جهانی گذشته بود، بنابراین تعجبی ندارد که کی روش نتواند این بازیکن را زیر نظر داشته باشد.

بر خلاف انتظارات

نکته جالب در مورد وحید امیری این است که حتی اگر دیگران بخواهند او را به درگیری بکشانند، خودش با این ماجرا موافق نیست. به عنوان مثال در یک سال گذشته شایعات زیادی در مورد کارت عفو امیری مطرح شده است. طبیعتاً ما نه شخص حقوقی هستیم و نه کارشناس و ارتش چندین بار بر خلاف کنجکاوی عمومی برگه عفو امیری را تأیید کرده است، اما مهم این است که خودش حتی یک خط هم کنار نرفته و جواب کسی را نداده است. . نمونه دیگر این وضعیت بحث معرفی وحید به عنوان کاپیتان تیم ملی و فدراسیون قبلی برای رای گیری در انتخابات است که امیری به خوبی از عهده آن برآمد و ضمن همکاری با احسان حاج صفی بار دیگر بهترین شخصیت خود را به نمایش گذاشت. . ستایش

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=372745