دلیل جدایی انصاری از استقلال چیست؟به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، جابر انصاری درباره وضعیت اخیر خود که مدتی است از میادین فوتبال دور بود، گفت: بعد از جدایی از استقلال به پیکان رفتم و متاسفانه چند روز بعد در تمرین مصدوم شدم. مصدومیت بد رباط شرایط را برایم سخت کرد. بعد از آن به آلومینیوم اراک رفتم و شرایط خوبی پیدا کردم تا اینکه رسول خطیبی به این تیم آمد. در آن زمان شرایط دیگر مثل گذشته با این تیم ثابت نبود و من رفتم.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: دو هفته مانده به نیم فصل با نساجی برای حضور در این تیم به توافق اولیه رسیدم. اما بعد از ۲ هفته متوجه شد که دیگر دلالان فوتبال صحبت می کنند و به قول خودشان مرا غرق می کنند! بعد از آن شرایط برای من برای حضور در یک تیم لیگ برتری فراهم نشد. از لیگ دسته اول پیشنهاد داشتم. اما قصد بازی در دسته اول را نداشتم. به همین دلیل در این مدت مشغول ساختن بدنم و آماده شدن برای نشان دادن توانایی هایم از شروع فصل آینده هستم. به این فوتبال برمی گردم و جای خودم را می گیرم.

بازیکن سابق استقلال درباره جدایی اش از آبی ها گفت: زمانی که به استقلال منتقل شدم در کیش اردوی آماده سازی برپا کردیم. او توسط فرشید اسماعیلی به من گفت در بازی تدارکاتی نیازی به بازی منظم ندارید و بهتر است در بازی های رسمی از انرژی خود استفاده کنید. سبک بازی ما مورد استقبال دو نفره قرار گرفت. اما وقتی به نیم فصل رسیدیم، سرمربی آلمانی با من ملاقات کرد و به من گفت که دو بازیکن قرار است از استقلال خداحافظی کنند، نمی توانم آنها را از لیست حذف کنم. این مهاجم از هفته سوم در تیم حضور دارد و نمی توانم او را کنار بگذارم. پس شما حق خروج از استقلال را دارید! آن زمان بود که متوجه تاثیر ارتباطات در فوتبال شدم.

وی افزود: مافیا باعث شد از استقلال جدا شوم. از نظر آماری وقتی در نیم فصل یک بازی انجام دادم و گل زدم. اما مهاجمان دیگری در نیم فصل اول گلزنی کردند. در آن زمان به خاطر شرایطی که گفتم از تیم اخراج شدم! در واقع شفر رابطه خیلی خوبی با من داشت اما در بین آنها افرادی بودند که برای حفظ منافع مافیا از استقلال رفتند و من ثابت کردم که در فوتبال ما ارتباطات نقش کلیدی دارد. اما هیچ وقت فراموش نمی کنم که وقتی مصدوم شدم نفر اول شفر به من پیام داد و دلداری ام داد.

انصاری درباره نام جابر آهنی تصریح کرد: زمانی که در استقلال بودم صحبت های زیادی متوجه من شد. یک زمانی گفتند من بازیکن خوبی نیستم. زمانی می گفتند تو جابر آهنی هستی به خاطر توپ های زیادی که پرتاب می کنی. وقتی یک مهاجم در بیشتر موارد است، آیا او ناتوان است؟ چرا برخی از مهاجمان در آن زمان در آن موقعیت نبودند؟ با این حال، هر چه یک مهاجم شانس بیشتری کسب کند، شانس بیشتری برای گلزنی دارد. در این شرایط تصور کنید من برای حفظ آزادی خود مانند دیگران ارتباطاتی نداشتم. در غیر این صورت فرصت های بیشتری به من داده می شد.

وی درباره قهرمانی استقلال در لیگ بیست و یکم گفت: فرهاد مجیدی یکی از قهرمانان باشگاه استقلال است و خدا را شکر این تیم توانست در این فصل قهرمان شود. این تیم به آنچه که لیاقتش را داشت رسید و پاسخی برای مشکلاتش گرفت. تبریک به هواداران دل آبی.

بازیکن سابق استقلال درباره احتمال همکاری استقلال و نکونام اظهار کرد: جواد نکونام بازیکن خوبی است که در لالیگا با تیم بزرگی بازی کرده است. او همچنین کاپیتان تیم ملی بود و در دوران مربیگری خود را ثابت کرد. قطعا نکونام در آزادی و پتانسیل بالای خود می تواند موفق باشد. البته هواداران باید به او اعتماد کنند و به او زمان بدهند تا برنامه هایش را در تیم اجرا کند.

انصاری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هنوز با همبازی های سابق خود در استقلال رابطه دارد، گفت: با آنها رابطه خوبی دارم و گاهی اوقات اگر زمان و برنامه تیمشان اجازه دهد تمرین می کنیم و به صورت خصوصی همدیگر را تمرین می کنیم.

او در آن زمان با گلایه از مسئولان پیکان گفت: در تمرین پیکان مصدوم شدم و حسین فرکی سرمربی و سایر اعضای تیم شاهد این موضوع بودند. با این حال وقتی به کمیته تعیین وضعیت شکایت کردم، باشگاه پیکان مدعی شد که من بیرون از سالن مصدوم شده ام! در آن زمان حدود ۷۰ میلیون برای درمانم هزینه کردم و می دانید که آسیب دیدگی رباط چه شرایط سختی را برای یک فوتبالیست به همراه دارد. به جای اینکه در کنار من باشند، این کار را برای من انجام دادند. علاوه بر این باشگاه ۳۴ میلیونی من را جریمه کرد.

بازیکن سابق استقلال در پایان گفت: قبل از بازی فینال لیگ برتر با سید مهدی رحمتی در تهران تمرین کردیم و او یکی از بهترین دوستان فوتبالی من است. خوشحالم که او توانست در زمینه مربیگری خیلی خوب عمل کند و اگر در فینال مقابل تیم فوتبال لباس شکست نمی خورد، قهرمان جام حذفی می شد. این نتایج نشان از استعداد و تلاش فراوان رحمتی دارد.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/