دلیل مخالفت اتحادیه های کارگری با مالیات چیست؟به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، شاهین مستوفی درباره اعتراضات اخیر احزاب به مالیات و آخرین مهلت تسلیم ۱۴۰۰ اظهارنامه مالیات عملکرد به آنها تا پایان خرداد ماه سال جاری اظهار کرد: طبق قانون بودجه ۱۴۰۰، اقلام تعیین تکلیف شده است. حساب های شاپرک مالیات دهندگان یک حساب تجاری تلقی می شوند و سازمان امور مالیاتی باید این سپرده ها را به عنوان مبلغ فروش مالیات دهندگان در نظر بگیرد. سال گذشته اطلاعاتی در این خصوص در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار نگرفت، اما از آنجایی که این گزارش در سال جاری به این سازمان رسید، حجم فروش شرکت ها و بنگاه ها مشخص بود و این سازمان نیز از این میزان فروش مالیات دریافت کرده است.

۱۸.۳ میلیون مالیات بین صفر تا ۵ میلیون تومان

وی افزود: از آنجایی که طرفین از این تغییرات رویه ای اطلاع نداشتند، همکاری خوبی با طرفین صورت گرفت و آستانه افزایش مالیات را برای آنها رعایت کردیم. نسبت سود فعالیت شرکت ها را به بسیار پایین رسانده ایم و در نتیجه این اقدامات بین ۲ میلیون تا ۴۰۰ هزار شرکت می توانند از طریق ماده ۱۰۰ و یک میلیون و ۳۵۰ میلیون مالیات به تعهدات مالیاتی خود عمل کنند که بین صفر تا تومان است. ۵ میلیون.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل دیوان محاسبات مالیاتی با بیان اینکه ماده ۱۰۰ مرجع قانونی نظارت بر وضعیت بنگاه ها یا مشاغل خرد در اختیار سازمان امور مالیاتی است، ادامه داد: با توجه به تعاریفی که در قانون بودجه امسال برای تعیین حدنصاب ماده ۱۰۰ آمده است. که ۳۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ معادل یک میلیارد و ۴۰ میلیون تومان بوده است. به گفته سازمان امور مالیاتی و وزیر اقتصاد، این نرخ افزایش یافت تا مودیان بیشتری مشمول این برنامه شوند که به ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون رسید.

مستوفی در ادامه بیان کرد: کسانی که فروش و درآمد آنها برای ارائه خدمات تا سقف ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان باشد از مشمول ماده ۱۰۰ بهره مند می شوند و کلیه موسسات و صاحبان مشاغل موظفند گزارش مالیاتی ارائه و درآمد خود را اعلام کنند. سود و مدیریت مالیات به نفع عملیات خود مطالبه مالیات خواهند کرد. برخی از طرفین به دلیل اینکه امکان نگهداری اسناد مربوط به سود و فروش برایشان وجود ندارد، می خواهند از متن ماده ۱۰۰ استفاده کنند که بر اساس آن سازمان مالیاتی مالیات شرکت ها را به صورت مقطوع محاسبه می کند و در صورت این مبلغ. در صورت تایید نمایندگی ها دیگر نیازی به ارائه اظهارنامه مالیاتی نخواهد بود.

ارائه صورت حساب یک ساله معاف از مالیات چه فایده ای دارد؟

وی در خصوص تقدیم لایحه یکساله معافیت های مالیاتی به طرفین گفت: در جلسه وزیر اقتصاد با رئیس کل سازمان امور مالیاتی و اصناف پیشنهاد شد مهلت در اجرا انجام شود. بند ۲ تبصره ۱۲ و مهلت یک ساله مالیاتی نمی باشد. از آنجایی که تقدیم لایحه به مجلس و مسائل آن زمان بر است و احزاب تا پایان خرداد فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی بدهند، بهتر است از طریق روسای ارتش یا ستاد کرونا به خواسته احزاب رسیدگی شود. مسئله. زود تمام شود. در این صورت اگر مصوبه به سازمان ابلاغ شود قطعا سازمان امور مالیاتی آن را اجرا خواهد کرد.

مدیرکل محاسبات مالیاتی کشور درباره تمدید مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی سازمان ها اظهار داشت: این موضوع از سوی فرماندهان نظامی به سازمان ارجاع شده است و در صورت مهلت طرفین برای ارائه گزارش مالیاتی تا پایان مهلت مقرر. در پایان در ۱۵ جولای تصویب شده است، سازمان امور مالیاتی قطعا این را اجرا خواهد کرد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/