دولت قانون قیمت تامین کالاهای اساسی را با نرخ شهریور ۱۴۰۰ اجرا کند.به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، عبدالجلال ایری درباره لزوم اجرای فهرست محصولات الکترونیکی و تهیه توزیع اقلام اساسی گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ به دولت اجازه تعدیل یارانه داده شد. و مسلماً برای حذف ارز ترجیحی، هنگام تهیه شبکه توزیع کالاهای اساسی، موارد لازم برای عرضه سفره مردم با همان قیمت شهریور ۱۴۰۰؛ این موضوع در قانون بودجه امسال آمده است و دولت از ابتدای سال مسئولیت خود را برای اجرای این موضوع می دانست.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان در شورای اسلامی افزود: متاسفانه اخیراً دولت با ارائه لایحه اصلاحی از اجرای قانون و تقسیم کارها در سطح ۱۴۰۰ شهریور پرهیز کرده است. از قانون قانون بودجه در حالی که دولت کاملا متعهد به اصلاحات است شبکه توزیع فضا پیدا کرده است.

وی بیان کرد: در اینکه دولت تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور می کند تردیدی نیست اما باید به یاد داشته باشیم که با تعدیل یارانه ها قیمت محصولات اساسی افزایش و افزایش یافته است. مردم، به ویژه بخشی از جامعه کم درآمد، با چالش های بزرگی مواجه شده اند. مردم امیدوارند که روزی بتوانند دوباره چیزهایی را در همان سطح سال گذشته بخرند.

منبع: خانه ملی