راه های برداشتن کلید شکسته روی قفلبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، استفاده از قفل های مکانیکی در مقایسه با قفل های دیجیتالی همواره با مشکل قفل یا شکستن کلید قفل ها همراه است و افرادی که از قفل های مکانیکی یا معمولی استفاده می کنند باید مکانیزم های شکسته یا عادی حذف داشته باشند. کلید قفل شده. قفل را بشناسید تا در صورت نیاز بتوانند از آن استفاده کنند.

نحوه پیدا کردن کلید شکسته در قفل بستگی به ابزاری دارد که در اختیار دارید و چه مقدار از کلید شکسته در قفل باقی مانده است. برای برداشتن کلید شکسته روی قفل، قبل از هر کاری باید قفل را نرم کنید. روغن های مورد استفاده می توانند روان کننده، لولای در و یا حتی روغن های خوراکی باشند.

کلید شکسته را با یک بیل و یک دم نازک بیاورید

روش اول این است که اگر مقداری جا کلیدی بیرون از قفل باقی ماند، دسته شکسته را به آرامی با انبردست یا دم نازک نگه دارید و آن را در جهت عقربه های ساعت یا برعکس بچرخانید تا قفل کلید باز شود.

چگونه کلید گیر کرده را جدا کنیم، چگونه کلید شکسته را از قفل خارج کنیم، چگونه کلید شکسته را با بیل برداریم.

نحوه جدا کردن کلید شکسته از قفل

اگر کلید شکسته روی قفل ظاهر نمی شد کار کمی سخت می شد و نمی توانید با انبردست کلید قرار داده شده روی قفل را بردارید. در این حالت پیچ گوشتی را بردارید و همانطور که می خواهید پیچ ​​را ببندید یا باز کنید، نوک پیچ گوشتی را وارد سوراخ قفل کنید و کمی فشار دهید و پیچ گوشتی را بچرخانید.
چگونه کلید گیر کرده را جدا کنیم، چگونه کلید شکسته را از قفل خارج کنیم، چگونه کلید شکسته را با بیل برداریم.

کلید را بردارید و با یک قطره چسب قفل کنید

اگر کلید داخل قفل شکسته است، می توانید از سیم یا هر چیزی که بتوان داخل قفل قرار داد استفاده کرد. کلید شکسته را باز کنید. نکته این مرحله این است که ابتدا باید نوک سیم یا هر وسیله دیگری را که دارید به چسب فرو کنید اما مراقب باشید که زیاد از چسب استفاده نکنید.

سپس سیم را تا زمانی که به کلید وصل شود وارد قفل کنید و چند دقیقه صبر کنید تا چسب خشک شود. در این مرحله اگر به درستی انجام شود، سیم و کلید به هم متصل می شوند و می توانید کلید را بچرخانید یا با چرخاندن سیم آن را از قفل خارج کنید. توجه داشته باشید که این روش بسیار حساس است و در صورت عدم استفاده صحیح از چسب، می توان سیم را به قفل وصل کرد و دیگر نمی توان کار مورد نیاز را روی آن انجام داد.

همچنین می توانید کلید را با کمک تیغ اره از روی قفل خارج کنید

اگر ابزارهایی مانند تیغ اره یا اره منبت کاری اره مویی در دستگاه خود دارید، می توانید از آن برای حذف قفل های شکسته کلید نیز استفاده کنید. تیغه اره به دلیل وجود دندانه های کوچک می تواند روی دندان های کلیدی گیر کرده و آن را از روی قفل ها جدا کند. اگر اره شما بزرگ است، می توانید از انبردست یا دم نازک برای کوتاه کردن طول تیغه استفاده کنید و سپس از آن استفاده کنید.

کلید را بردارید و با مته قفل کنید

اگر کلید شما در قفل شکسته است و نمی خواهید به سازنده کلید پولی پرداخت کنید، می توانید از مته استفاده کنید. البته به این ترتیب احتمال عدم استفاده از قفل های شما بیشتر است. مته ای که برای برداشتن کلید شکسته روی قفل استفاده می شود باید بسیار نازک باشد. زیرا سوراخ قفل خیلی کوچک است و استفاده از چاه های بزرگ آسیب جدی به مغز وارد می کند.

منبع: چاره دان

انتهای پیام/