رشد چشمگیر تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون برای بخشهای مختلف اقتصادی – پایگاه خبری تحلیلی افق


رشد چشمگیر تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون برای بخشهای مختلف اقتصادی

به گزارش خبرگزاری افوگ به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، تحلیل های آماری نشان می دهد که بخش صنعت و معدن بیش از ۵۰ درصد تجهیزات ارائه شده توسط بانک توسعه تعاون را در سال ۱۴۰۰ دریافت کرده است.

میزان تجهیزات دریافتی حوزه صنعت و معدن در سال گذشته به ۱۴۴ میلیارد ریال رسید که تحلیل تجهیزات پرداختی در حوزه صنعت و معدن نشان می دهد که این میزان تجهیزات نسبت به سال ۱۳۹۴ رشد ۸۰۰ درصدی داشته است.
بررسی آمار بانک توسعه تعاون طی سال های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ نشان می دهد که در حوزه خدمات میزان خدمات پرداختی ۳۰۰ درصد افزایش یافته است و در سال ۱۴۰۰ میزان تجهیزات پرداختی به بخش تعاون به ۴۳ دستگاه رسیده است. میلیارد هزار.
بخش کشاورزی به عنوان یکی از بخش های تولیدی از تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون بهره مند نشده است. سال گذشته حدود ۳۴ میلیارد ریال به بخش کشاورزی پرداخت شد.

بخش های بازرگانی، مسکن و ساختمان به ترتیب ۲۸ میلیارد و ۱۴ هزار ریال از تسهیلات بانک توسعه تعاون استفاده کرده اند.
بانک توسعه تعاون به عنوان بانک توسعه ای تسهیلات مختلفی را برای تقویت گروه های حمایتی و توسعه منطقه ای ارائه کرده است.
در حوزه موسسات امدادی از جمله کمیته خیریه، سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و مشاغل خانگی بانک تعاون تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۲۵ میلیارد ریال در مراکز پرداخت کرده است.منابع پرداختی در حوزه اشتغال پایدار روستایی و مهاجرت بیش از ۵۴۰۰۰ شغل دائمی ایجاد کرده است.

تجهیزات ارائه شده توسط بانک تعاون برای ازدواج در سال های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ حدود ۱۸ میلیارد تومان است.
در اوایل سال ۲۰۱۸ و با وقوع سیل مشکلات زیادی برای شرکا ایجاد شد. بانک توسعه تعاون برای کمک به مردم شروع به پرداخت تجهیزات کرد تا اندکی از رنج سیل زدگان بکاهد.
میزان لوازم پرداختی به شهروندان سیل زده در سال های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ به بیش از چهار میلیارد ریال رسید.
در زمینه خرید تضمینی گندم، بانک توسعه تعاون حضور فعال داشت که میزان منابع پرداختی در سال های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ به ۱۶ میلیارد ریال رسیده است.
بانک توسعه تعاون امسال پیش بینی کرده است که میزان تسهیلات پرداختی به ۲۸۵ میلیارد ریال برسد.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370463