رفتارهایی در شما که خطر حمله قلبی را افزایش می دهدبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، میزان اضطراب و استرس، خواب غیرطبیعی، وضعیت زندگی زناشویی، کار و حتی آب و هوای محل زندگی شما همگی می توانند عامل سکته قلبی باشند یا برعکس. ; جلوگیری از آن در این قسمت علل سکته قلبی چیست؟ اطلاعات بیشتری به شما خواهیم داد.

بیشتر بخوانید:

به خاطر چیزهای کوچک عصبانی می شوید

احساسات خاصی وجود دارد که خطر حمله قلبی را افزایش می دهد. محققان دانشگاه استرالیا بر روی ۳۱۳ بیمار که سابقه حمله قلبی داشتند، آزمایشاتی انجام دادند، سطح عصبانیت و استرس آنها بسیار بالا بود. یعنی حداقل دو ساعت قبل از این اتفاق همه دچار بحران استرس و عصبانیت شده بودند. در واقع نتایج نشان داد که اگر از عصبانیت شدید رنج می برید، همین موضوع در چند ساعت آینده خطر سکته قلبی را افزایش می دهد.

شما زمان زیادی را در صفحات الکترونیکی صرف می کنید

اگر برای مدت طولانی با کامپیوتر کار می کنید، برای مدت طولانی تلویزیون تماشا می کنید یا بیش از ۴ ساعت در روز با تلفن همراه کار می کنید، در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی مانند حمله قلبی هستید. در واقع اگر برای مدت طولانی بنشینید، آنزیمی که باعث انسداد رگ های خونی می شود در بدن شما مختل می شود. اگر بین هر جلسه; ۲۰ دقیقه بایستید و راه بروید، این خطر کاهش می یابد، زیرا تولید آنزیم تنظیم می شود.

شما کمتر از ۶ ساعت در شب می خوابید

مطالعات نشان می دهد که خواب کمتر از ۶ ساعت باعث می شود افراد پنج برابر بیشتر از کسانی که ۷ تا ۸ ساعت در شب می خوابند دچار حملات قلبی شوند.

شما در محیطی پر دود زندگی می کنید

مه غلیظ و دود نه تنها برای قلب، بلکه برای ریه ها نیز خطرناک است. مطالعات در سال ۲۰۱۶ نشان داده است؛ اگر در محیطی زندگی می کنید که آلودگی هوا زیاد است، بدانید که در معرض خطر بیماری های قلبی هستید. قرار گرفتن در معرض سطوح بالای آلودگی هوا خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا ۴۸ درصد افزایش می دهد.

روزهای اول فصل است

سه روز اول فصل جدید؛ خطر حمله قلبی بالا است و تحقیقات تأیید کرده است که در سه روز پس از فصل بهار یا پس از تغییر هر فصل تا پایان هفته اول، ۲۴ درصد افزایش خطر حمله قلبی وجود دارد. این خطر کاهش می یابد.

دمای محل زندگی شما خیلی کم یا خیلی زیاد است

هوای بسیار سرد یا هوای بسیار گرم افراد را در معرض خطر حمله قلبی قرار می دهد. یعنی اگر در معرض دمای زیر ۸ درجه سانتیگراد قرار بگیرید، دو روز بعد خطر حمله قلبی ۳۶ درصد افزایش می یابد. از طرفی دمای بالای ۲۰ درجه نیز خطر سکته قلبی را افزایش خواهد داد.

از همسرت جدا شدی و از عشق افتادی

این مطالعه ۱۸ ساله بر روی تقریبا ۱۶۰۰۰ مرد و زن بین ۴۵ تا ۸۰ سال انجام شد که همگی حداقل یک بار ازدواج کرده بودند. مطالعات نشان داده است که زنانی که طلاق گرفته اند ۲۵ درصد بیشتر از زنانی که ازدواجشان پایدار بوده در معرض حمله قلبی قرار دارند. زنانی که دو بار یا بیشتر رها شده بودند، ۷۷ درصد بیشتر در معرض خطر حمله قلبی بودند. برای مردها هم همینطور بود.

شما یک بلای طبیعی را تجربه کرده اید

عبور از سیل، زلزله یا آتشفشان نه تنها شما را از نظر روحی و روانی درگیر می کند، بلکه بدن شما نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد. مطالعات نشان می دهد که چند سال پس از طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵، حملات قلبی در بین مردم افزایش یافت. در واقع پس از چنین بلایای طبیعی، مشکلاتی مانند فشار خون، لخته شدن خون و دیابت افزایش می یابد.

انتهای پیام/