رفع بوی بد کولر بدون نیاز به مهارت خاصیبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، آیا پس از چند ماه کولر گازی را روشن کرده اید و متوجه بوی بد آن شده اید؟ این امر بسیار رایج است و دلیل آن این است که در روزهای گرم تابستان، رطوبت باقی مانده در داخل کولر این بوی بد را ایجاد می کند.

خود دستگاه بویی متصاعد نمی کند اما عوامل مختلفی در ایجاد این بو تاثیر زیادی دارد. در این قسمت به شما می گوییم چگونه از شر بوی بد کولر خلاص شوید.

تمیز کردن فیلتر

فیلتر کثیف دلیل اصلی بوی بد کولر گازی است. این فیلترها هوا را تمیز می کنند و از رشد باکتری ها و میکروب ها جلوگیری می کنند تا به دستگاه آسیب نرسانند. برای از بین بردن بوی بد کافی است آن را تمیز کرده و با آب گرم بشویید و با دستمال پاک کنید تا آلودگی و باکتری ها از بین برود.

نظافت داخل واحد

تمیز کردن فیلتر به حذف بوی بد کمک می کند. اما باید به سایر قسمت های کولر گازی توجه کنید که باعث ایجاد بوی بد می شود. حتما به کانال ها توجه کنید و داخل دستگاه را نیز تمیز کنید، برای این کار باید از مواد ضدعفونی کننده برای دستگاه استفاده کنید.

قطرات را خشک و تمیز کنید

کولر گازی فرآیند خاص خود را دارد و رطوبت را از خود خارج می کند و با این کار باعث کاهش محیط می شود. کاری که باید انجام دهید این است که قطرات آب داخل کولر گازی را خشک و تمیز کنید، زیرا تجمع آنها باعث ایجاد بوی بد می شود.

تمیز کردن کامل مخزن تخلیه (درگاه)

در مطالب قبلی توضیح دادیم که رطوبت جذب شده از محیط توسط کولر گازی از کانال تخلیه خارج می شود. در زیر این قسمت از زهکش، سینی وجود دارد که همان رطوبت در آن می افتد. این قسمت مکانی تاریک و مرطوب است که خود عامل بوی بد کولر می باشد برای از بین بردن بوی بد حتما این سینی و آبکش را کاملا بشویید.

حفاظت از هوای داخل ساختمان

همانطور که در بالا گفتیم تجهیزات داخل کولر سعی می کنند هوا را به گردش در آورند. همچنین باید مراقب کیفیت هوای داخل خانه باشید. به عنوان مثال، دود قلیان، سیگار، غذای باقی مانده و زباله همگی می توانند هوای خانه را بدبو و کثیف کنند. بنابراین بهتر است به تمیزی هوای خانه خود توجه کنید.

انتهای پیام/