روند صعود تیم های آسیایی به جام جهانی ۲۰۲۶ مشخص شد – پایگاه خبری تحلیلی عقوف


رونمایی از سازوکار صعود تیم های آسیایی به جام جهانی 2026

به گزارش پایگاه خبری اوقاف ، با توجه به اینکه از سال ۲۰۲۶ تعداد تیم های حاضر در جام جهانی به ۴۸ تیم افزایش می یابد، قاره آسیا دارای ۸ جایگاه مستقیم و یک سهمیه در مسابقات مقدماتی خواهد بود.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا روند صعود تیم های قدیمی این قاره به جام جهانی ۲۰۲۶ و جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ را تشریح کرد که به شرح زیر است.

دور اول پلی آف: ابتدا ۲۲ تیم (تیم های ۲۶ تا ۴۷ آسیا بر اساس رده بندی) طبق قرعه کشی به مصاف هم می روند و ۱۱ تیم برنده به مرحله دوم مقدماتی راه خواهند یافت.

دور دوم پلی آف: ۳۶ تیم (۲۵ تیم برتر آسیا به اضافه ۱۱ تیم قهرمان دور اول) در ۹ گروه چهار تیمی تقسیم شده و به صورت رفت و برگشت به مصاف یکدیگر خواهند رفت. دو تیم برتر هر گروه که در مجموع ۱۸ تیم خواهند داشت به مرحله مقدماتی جام جهانی راه خواهند یافت.

مرحله مقدماتی جام جهانی: ۱۸ تیم حاضر در این مرحله که صعود به جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ را قطعی کرده اند در سه گروه ۶ تیمی با هم بازی می کنند و دو تیم اول هر گروه مستقیما راهی جام جهانی خواهند شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، جام ملت‌های آسیا، جام جهانی،

دور پلی آف: تیم های سوم و چهارم هر گروه در مرحله پلی آف به دو گروه سه تیمی تقسیم می شوند و دو تیم برتر به جام جهانی راه می یابند. تیم های دوم هر گروه در مرحله پلی آف برای تعیین نماینده آسیا در پلی آف بین قاره ای به مصاف هم خواهند رفت.

مقدماتی جام ملت های آسیا: ۱۰ تیمی که در مرحله اول پلی آف شکست می خورند (به استثنای بازنده ای که بهترین رتبه را در بین تیم های آسیایی دارد) به صورت رفت و برگشت بازی خواهند کرد و پنج تیم برنده به مرحله نهایی پلی آف راه خواهند یافت. . اطراف.

مرحله نهایی راهیابی به جام ملت های آسیا: ۲۴ تیم شامل بهترین تیم آسیایی که از راهیابی به مرحله دوم پلی آف بازماند، ۱۸ تیم سوم و چهارم از هر گروه مرحله دوم و ۵ تیم برنده مرحله پلی آف در ۶ گروه چهار تیمی به رقابت خواهند پرداخت. فقط. تیم اول هر گروه جواز حضور در جام حذفی را کسب می کند.کشورهای آسیایی در حال صعود هستند.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370165