رونق اقتصادی و افزایش کیفیت محصولات صنعتی در گرو اصلاح نظام یارانه ای استبه گزارش گروه اقتصاد ایسکانیوز، ابراهیم عزیزی نماینده شیراز در مجلس با بیان اینکه سیاست ترجیحی ارز ۴۲۰۰ تومانی لطمه بزرگی به کشور از لحاظ غذایی و امنیت اقتصادی وارد کرد، گفت: برای حل این مشکل. ، باید برای اصلاح رویه های نادرست قدم برداریم و اقدام کنیم. به طوری که در عین حال از شهروندان حمایت کرده و از غارت اموال عمومی جلوگیری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای کالاهای اساسی ۴۲۰۰ تومان پرداخت کردیم اما قیمت ادامه داشت، گفت: در واقع توزیع یارانه ها به گونه ای که در اختیار عده ای بود دور از انصاف بوده است، بنابراین بدون شک روش دولت پول توزیع شده در گذشته بسیار فاسد بود. بنابراین دولت سیزدهم باید تلاش کند تا از هرگونه فساد جلوگیری کند و تنها راه جلوگیری از مفاسد موجود هدفمندی یارانه هاست.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه تخصیص اعتبارات ترجیحی برای واردات محصولات کشاورزی منبع اصلی مالیات و فساد است، گفت: نظام ارزی کشور مشکلات و مشکلات جدی و به عبارتی سطوح مختلف داشت. ارز منبع اصلی فساد اقتصادی، جست‌وجوی و اخذ مالیات بود. مشکل از واحدهای تولیدی و کارخانه های مختلف بود.

وی افزود: با اصلاح نظام یارانه ها و بازگشت به ثبات ارز امیدواریم شاهد فرصت های خوبی در حوزه های کشاورزی، صنعت، واحدهای تولیدی و بخش های مختلف باشیم.

بیشتر بخوانید:

عزیزی با اشاره به اینکه پرهیز از اقدامات خودسرانه راهکاری برای تحقق اهداف اصلاح نظام یارانه ای است، گفت: اجرای دقیق قانون توسط ماموران نیروی انتظامی و پرهیز از اقدامات خودسرانه و رفتارهای ناشایستانه باعث شده است تا به اهداف حذف وجوه ترجیحی دست پیدا کنیم. و معتقدم با اجرای صحیح طبق قانون و بر اساس پارامترهای قانون به بسیاری از اهداف بلندمدت، کوتاه مدت و میان مدت اقتصادی دست پیدا می کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مدیریت کامل یکی از الزامات اجرای قانون اصلاح یارانه ها است، گفت: مسئولان باید سعی کنند از اقداماتی که اقتصاد را تحت تأثیر قرار می دهد پرهیز کنند و معمولاً اگر مدیریت و کنترل داشته باشیم ایجاد سیاست ها و قوانین مجری، شاهد تاثیر مثبت خواهیم بود، در اقتصاد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه رفتار طمع آمیز و بی مزه بر نیروی انتظامی تاثیر منفی می گذارد، گفت: با اصلاح نظام یارانه ها باید حمایت از مصرف کننده نهایی انجام شود. اما تولیدکنندگان واحدهای تولیدی پیشتاز فعالیت های اقتصادی هستند که باید مورد حمایت همه جانبه دولت و مجلس قرار گیرند.

عزیزی رها شدن برخی اتحادیه ها و بی توجهی به قوانین و مقررات را موجب نارضایتی ها دانست و تصریح کرد: با حذف ارز مطلوب رقابت بین رقبا، باید به ارتقای محصول ساخته شده از بعد کیفی توجه شود. در نهایت منجر به رضایت می شود. مصرف کننده بودن

منبع: ایرنا

انتهای پیام/