زمان پرداخت معوقات بازنشستگی مشخص شدبه گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، میرهاشم موسوی روز دوشنبه در نشست خبری هفته تامین اجتماعی (۲۰ تا ۲۶ تیرماه) در این نمایندگی، افزود: سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک جامعه اجتماعی و اقتصادی. سازمان امروز با بیش از ۱۴۰ هزار نیرو در قالب ۱۸ نوع بیمه و خدمات درمانی فعالیت می کند.

وی با اشاره به ۴۵ میلیون نفر خدمات رسانی تامین اجتماعی گفت: به عنوان یک سازمان بزرگ وظیفه عمومی بیش از ۷۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه های اجتماعی هستند. این رقم قبل از انقلاب اسلامی معادل ۲۰ درصد بوده و امروزه بیش از ۵۰ درصد از ریسک اشتغال در زندگی افراد جامعه را پشتیبانی می کند.

ادامه مطلب

موسوی افزود: سازمان تامین اجتماعی ۳۸۸ نفره نیز خریدار راهبردی بهداشت و درمان با بیش از ۵۰ هزار شرکت کننده است و در زمان انفجار کرونا ۳۰۰ هزار خدمات درمانی ارائه کرده است.

موسوی گفت: ۴۷ قلم داروی تخصصی توسط بیمه تامین اجتماعی تامین شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به سیاست های کلی تامین اجتماعی ابلاغی از سوی مدیرعامل، ادامه داد: امسال نسبت به سال های گذشته سیاست های کلی تامین اجتماعی نیز می تواند فرصتی برای غلبه بر تهدیدها و چالش ها و راهکارها باشد. غلبه بر موانع موجود در حوزه رفاه و امنیت اجتماعی به ویژه تامین اجتماعی و رفع مشکلات موجود.

وی افزود: ظرف ۹ ماه صندوق تامین اجتماعی از نظر منابع و کسری نقدینگی در وضعیت نابسامانی قرار گرفت و با تجمیع بدهی مواجه شد و بدهکار اصلی به بانک معرفی شد.

موسوی یادآور شد: امروز سازمان تامین اجتماعی با بازپرداخت ۸۸ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به بانک رفاه از طریق تسویه، خود را از لیست بدهکاران بانکی کشور خارج کرده و نام بدهکار بانکی را از این سازمان حذف کرده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بدهی امکانات پزشکی و مشکلات نسخه الکترونیکی در روند ارتباط با مردم را از دیگر مشکلات این سازمان در زمان واگذاری این سازمان ها عنوان کرد و افزود: هزینه برخی اقدامات مشترک. از نظر مخارج تحت عنوان بازنشستگی پیش از موعد، ضریب حمایت شرکتی نیز به ۴.۲ (که نرخ استاندارد برابر با ۶.۵ است) افزایش یافته است و این نشان می دهد که تولید بیش از منابع است.

وی با اشاره به کاهش دارایی های صندوق به عنوان یکی دیگر از مشکلات سازمان تامین اجتماعی در ماه های اخیر، گفت: درآمد شستا در سال گذشته ۶ درصد از کل دارایی های سازمان تامین اجتماعی را به خود اختصاص داده است که به همین میزان بوده است. تا ۱۷ میلیارد تا ۱۸ هزار تن. با این حساب، سازمان تامین اجتماعی برای رفع این چالش ها و رفع این مشکلات نیازمند تحول بود. در این راستا ۸ راهکار کلیدی از جمله ارائه بیمه پوشش همگانی برای افراد جامعه که از طریق طرح جامع بیمه خانواده ایرانیان و بیمه دانشجویی تامین اجتماعی تکمیل شد، تصمیم گیری شد.

موسوی افزود: در سال گذشته یک میلیون نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند که از این تعداد حدود ۷۰۰ هزار نفر توسط دولت سیزدهم مردمی خدمات رسانی شدند.

افزایش یک میلیون نفری بیمه شده تا پایان سال ۱۴۰۱

به گفته وی، در این مدت ۱۸۰ هزار زن خانه دار تحت پوشش و حمایت سازمان تامین اجتماعی قرار دارند و هدف این سازمان افزایش یک میلیون نفر بیمه شده تا پایان سال ۱۴۰۱ است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در صنعت بیمه با توسعه خدمات آفلاین، ۱۲ خدمت جدید به برنامه ۳۰۷۰ اضافه شد و امروز می توان گفت ۴۲ خدمت این سازمان به تعداد تحت پوشش به صورت غیر حضوری ارائه می شود. مردم.

وی افزود: در سال گذشته ۱۰ برنامه در حوزه تامین اجتماعی راه اندازی شد و امسال نیز ۱۹ برنامه در مناطق کمیابی در هفته تامین اجتماعی راه اندازی می شود و برنامه هایی نیز در دست اجراست.

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی رسیدگی به خدمات درمان ناباروری یکی از گام های کلیدی این سازمان در دولت مردمی است که امروزه بخشی از این خدمات را در مراکز غیردولتی و همچنین بیمارستان های دولتی انجام می دهد.

افزایش وام بازنشستگان

موسوی تاکید کرد: وام «کرزالحسنه» بازنشستگان از ۷ میلیون تومان به ۱۲ میلیون تومان افزایش یافت و با توجه به هدف گذاری سازمان باید تا پایان سال به ۵۰۰ هزار نفر اعطا شود.

وی از سرگیری سفر سیاحتی و زیارتی پس از شیوع کرونا را از دیگر اقدامات مهم سازمان اجتماعی تین در هفته های اخیر دانست و گفت: پیش بینی تامین اجتماعی اعزام ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگان به این سفرها است.

موسوی با بیان اینکه رشد و تثبیت نرخ بازده دارایی های تامین اجتماعی نیز باید در دستور کار این سازمان قرار گیرد، افزود: در سال گذشته فروش مشترک تامین اجتماعی در شرکت شستا با افزایش ۷۱ درصدی به یک میلیارد تومان و ۱۶۳ رسید. سود ترکیبی سازمان بالغ بر ۴۴ میلیارد میلیارد برآورد شده است که باید این رقم افزایش یافته و توسعه در بخش سرمایه گذاری ادامه یابد.

مبارزه با فساد در سیستم تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر صیانت از دارایی های سازمان و آحاد جامعه گفت: مبارزه با فساد در دستور کار این سازمان قرار گرفته و جنبه های منفی و مثبت این موضوع در حال رصد است. . در این راستا شرکت طراحی شستا دارای سیستم های قوی است و هم اکنون ۱۰۰ پرونده حقوقی مورد بررسی قرار گرفته و ۲۰ مورد از این پرونده به مراجع قضایی مربوطه ارجاع شده است.

حقوق بازنشستگان طبق قانون افزایش یافت

موسوی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص افزایش بازنشستگی گفت: افزایش حقوق این افراد طبق قوانین و مقررات مربوطه انجام شده و تمامی تصمیمات دولت بر اساس اختیارات قانونی بوده است. این تصمیمات به سازمان تامین اجتماعی ارائه شد و طبیعتا این سازمان طبق تعهدات قانونی این افزایش حقوق را اجرا کرده است. اجرای هرگونه تغییر در این زمینه توسط سازمان و طبق مقررات مربوطه انجام و اجرا خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص برنامه پژوهشی و پژوهشی سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: اقدامات هر یک از نهادها و مراجع ذیربط در این زمینه برای حمایت و حمایت از سازمان تامین اجتماعی بر اساس شفافیت؛ اقدامات انجام شده توسط سازمان تامین اجتماعی در این زمینه انجام می شود. ما از شما استقبال خواهیم کرد اما اکنون در این زمینه بحثی نداشته ایم و در صورت اقدام در این زمینه توسط هر مرجع قانونی از جمله شورای اسلامی سازمان تامین اجتماعی نیز آمادگی کامل خود را برای مشارکت و همکاری اعلام می کند.

پیش بینی ۹۰ میلیارد تومانی در قانون بودجه امسال برای پایان بدهی دولت به تامین اجتماعی.

موسوی در پاسخ به سوالی مبنی بر رد بدهی دولت گفت: سال گذشته ۸۰ هزار تومان در قالب اوراق خزانه و سهام به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد. در دولت قبل بخشی از این سهام زیان دیده بود اما در این مدت با ارتباطات خوب شرکتی و دولتی، شرکت های ارزشمند تامین اجتماعی شدند و در قانون بودجه امسال ۹۰ میلیارد تن برای تسویه بدهی پرداخت شد. دولت.

به گفته وی، طی هفته های اخیر گام های قابل توجهی در این زمینه برداشته شده است و با توجه به تعهد دولت برای بازپرداخت این وام ها، پیش بینی می شود شرکت های واگذار شده نقدینگی قابل توجهی داشته باشند و جزو شرکت های بورسی باشند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: این سازمان همچنین ۴۰ میلیارد گوجه فرنگی از کارفرمایان بدهکار است و با توجه به کاهش وضعیت کرونا و بازگشت عمومی به رشد تولید، پیش بینی می شود بدهی های مربوطه بازپرداخت شود.

وی تاکید کرد: بر اساس گزارش های حسابرسی ۳۶۰ میلیارد دلار به دولت بدهکار بوده ایم و در جلسات مشترک بر سر میزان نهایی این بدهی با دولت به توافق خواهیم رسید.

تصمیم بر این است که قیمت دارو افزایش نیابد

موسوی درباره افزایش قیمت دارو گفت: تصمیم بر این است که قیمت دارو افزایش نیابد. اداره بیمه سازمان تامین اجتماعی واریانس ارزی پیشنهادی را پرداخت کرده است و در واقع دولت این تنوع افزایش نسخه ای را از طریق یارانه مالی می پذیرد. این هزینه به صورت خودکار نیز قابل اعمال است و همکاران شما هزینه اضافی پرداخت نمی کنند.

موسوی همچنین درباره انتصاب سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: از ۱۰۲ ناظر ستادی و منطقه ای سازمان، ۷۲ نفر علی البدل و ۳۰ نفر ناظر ثابت هستند و در واقع طبق طرح بهبود میانگین سنی سرپرستانی که دارید. ۶.۸ سال کاهش یافته و ۹۰ درصد انتصابات درون سازمانی است. در بخش بیمه یک نفر خارج از این سازمان منصوب نشده است، همچنین در گروه پزشکی سه نفر از گروه منتقل شدند.

وی افزود: ۱۵۰ ناظر به زیرمجموعه های شستا منتقل شده اند و لازم به ذکر است که سطح تامین اجتماعی در این حوزه عملکرد حرفه ای و ویژه است.

موسوی در خصوص اقدامات سازمان تامین اجتماعی پس از ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی از سوی مدیرعامل، اظهار داشت: به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ارسال شد. شش ماه برنامه ریزی برای چگونگی اجرای این سیاست ها صرف شد و اکنون این طرح در حال رصد است.

اهمیت ایجاد دادگاه های ویژه برای رسیدگی به پرونده های تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به سوالی درباره پرونده های شستا گفت: به چند نمونه اشاره می کنم. به عنوان مثال یکی از زیرمجموعه‌های شستا سهام جابه‌جایی، این شرکت را به مبلغ ۴ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار به خانواده‌ها در دولت قبل واگذار کرده است. این اتفاق در سال ۹۴ یا ۹۵ رخ داده و تاکنون پرداخت های باقی مانده از این مبلغ به هیچ وجه انجام نشده است. دلیل واگذاری مشخص نیست، چرا پرداخت نمی شود نیز سوال است.

وی ادامه داد: اخیراً با پرداخت بدهی ۶۰ میلیارد دلاری موافقت کرده اند و از دو سه مقام رسمی به ما نامه داده اند که این شخص فاقد اموال است. به ما اطلاع دادند که ملک ۳۰۰ میلیارد تومانی به شرکت دیگری فروخته شده و با اعلام آن معامله را متوقف کردیم.

موسوی گفت: همچنین گواهی توقیف با عنوان خرید لوازم ورزشی و تقریبا ۴۰ میلیارد تن است. ما اقداماتی را برای حمایت از حقوق بشر و ارزش گذاری برای دادگاه ها انجام داده ایم، هرچند فکر می کنم باید دادگاه ویژه ای برای رسیدگی به مسائل تامین اجتماعی و پرونده های شستا تشکیل شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: مواردی بود که به طور کامل رصد نشد. به عنوان مثال ۹۰۰ میلیارد تومان ارزش معاملاتی است که از سال ۱۳۸۹ در انتظار بوده و هیچکس پیگیری نکرده است. وقتی شبکه قانونی کار نمی کند و شبکه کنترل ساکت است این اتفاق می افتد. در ورزشگاه ایران سازه نزدیک به ۳۶۰ ملک با قیمت های غیرمنطقی به افراد غیرمجاز واگذار شده است. اینها حوادث تلخی است و امیدواریم با همکاری هایی که به دست می آید، همه اموال غارت شده را به صاحبان واقعی آنها برگردانیم.

انتهای پیام/