ساعت کاری ادارات از اول مهر شناور خواهد بودبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهدی گلشنی با اشاره به مصوبه شورای ترافیک استان تهران در خصوص کنترل ترافیک در مهرماه گفت: مقرر شد از ساعت ۶ تردد کامیون ها و کامیونت ها ممنوع شود. از ساعت ۳۰ صبح الی ۹ صبح در شهر تهران. همچنین کلیات طرح شناورسازی ساعات کاری این اداره به تصویب رسید و کارگروهی برای این منظور تشکیل شد و ساعت کاری اداره باید از ۷ تا ۹ صبح شناور شود.

وی افزود: زمان اجرای طرح ترافیک تا ساعت ۱۸ تمدید می شود و ۲۰ درصد دورکاری کارگران نیز تصویب شد و ساعت کار کارخانه ها نیز تغییر می کند.

گلشنی بیان کرد: با توجه به اینکه در دو سال گذشته مدارس غایب بوده و دانش آموزان پایه اول و دوم احتمالاً نحوه رفت و آمد و استفاده از سرویس مدارس را نمی دانند، اطلاع رسانی به این دسته از دانش آموزان و اولیای آنها اهمیت دو چندان می یابد.

وی تاکید کرد: خانواده هایی که فرزندان خود را به تنهایی به مدرسه می فرستند از ایستادن در مقابل مدرسه خودداری کرده و تابلوهای پارکینگ و سد معبر نصب کنند و در مکان های مناسب و مجاز توقف کرده و جلوی مدرسه از رانندگی خودداری کنند.

مدیرکل حمل و نقل همگانی و امور مناطق از اعضای ستاد استقبال از مهر که نمایندگان آن در مرکز کنترل ترافیک حضور دارند خواست تا در هفته های ابتدایی مهرماه تا وضعیت ترافیکی سطح شهر وضعیت ترافیکی را رصد و در مرکز کنترل ترافیک حضور یابند. تعمیر شده است. ارائه خدمات به موقع

پیش بینی ترافیک سنگین در هفته دوم مهر

در ادامه پوریا علیمردانی مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران با اشاره به پیش بینی ترافیک سنگین در هفته دوم مهرماه، بر اهمیت اطلاع رسانی راهکارهای کنترل ترافیک با رسانه ها و اهمیت همکاری و دوستی مردم تاکید کرد. و او گفت. : تشویق مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و هدایت سفرهای غیرضروری خود پس از ساعات اوج ترافیک حائز اهمیت است و شهروندان باید خود را با شرایط نامتعارف ترافیکی آماده و همکاری کنند و تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی، دوچرخه سواری و پیاده روی استفاده کنند.

برچسب های سرویس مدارس ویژه هفته آینده راه اندازی می شود

نماینده سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: برچسب های ویژه سرویس مدارس تهیه شده و هفته آینده راه اندازی می شود.

وی ضمن تاکید بر داشتن برگه معاینه فنی خودروهای سرویس مدارس از ارسال لیست اسامی رانندگان و مشخصات تاکسی های سرویس مدارس به پلیس راهنمایی و رانندگی خبر داد.

اختصاص دو خط ویژه معاینه فنی در دو ایستگاه شقایق و چمران

نماینده ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در این جلسه از جداسازی دو مسیر ویژه در ایستگاه های شقایق و چمران برای دریافت تاکسی های سرویس مدارس خبر داد و گفت: در سایر ایستگاه های معاینه فنی نیز ممکن است خدمات مدارس ارائه شود. یک معرفی نامه از طریق صف های ارجاع کار استخدام خود را آسان و سریع کنید.

وی به اطلاعیه های زیست محیطی در مراکز معاینه فنی اشاره کرد و گفت: پوسترهایی مبنی بر ضرورت معاینه فنی سرویس مدارس منتشر شده و اهمیت این موضوع در رسانه های مختلف اعلام شده و کارشناسان و مدیران ستاد اقدام به انجام این کار کرده اند. مصاحبه با گزارش ارائه شده

نقشه ترافیک آنلاین در دسترس عموم قرار خواهد گرفت

نماینده شرکت کنترل ترافیک نیز در این جلسه از نصب ۹۳ درصد دوربین های نظارتی و ۸۰ درصد دوربین های ثبت تخلف و بهسازی چراغ های راهنمایی و رانندگی در تقاطع ۱۱۰ خبر داد و گفت: تابلوهای اطلاع رسانی از وضعیت روزانه اطلاع رسانی می کنند. پیام های ترافیکی و ترافیکی و نقشه وضعیت ترافیک نیز به صورت آنلاین در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی از اجرای اندازه گیری میانگین سرعت خودروها در بزرگراه ها و جاده های تهران در آینده نزدیک خبر داده است.

کاهش فاصله اتوبوس در ساعات مدرسه

نماینده سازمان اتوبوسرانی تهران و حومه در آن جلسه از استفاده از اتوبوس های مدارس به عنوان سرویس مدارس خبر داد و گفت: در برخی از خطوط و مسیرهایی که تراکم دانش آموزان زیاد است، اتوبوس ها در مجاورت مدارس و دانشگاه ها توقف می کنند. ترک کردن. دور اتوبوس های این مسیرها در ساعات تردد دانش آموزان کاهش می یابد.

وی از کنترل چراغ های معابر توسط ماموران ایمنی راه در برخی از تقاطع هایی که در مسیر اتوبوس های تندرو هستند انتقاد کرد و گفت: این امر باعث ازدحام اتوبوس ها و معطلی های زیاد برای شهروندان می شود و انگیزه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را کاهش می دهد. هرج و مرج در مسیرهای اتوبوس خاص، ترافیک را به جاده های دیگر شهر منحرف می کند.

نماینده شرکت واحد اتوبوسرانی از اضافه شدن ۲۰ دستگاه خودرو برای خدمات رسانی به معلولان خبر داد و گفت: معلولان می توانند از طریق شماره تلفن ۶۳۰۵ از خدمات ویژه شرکت واحد استفاده کنند.

انتهای پیام/