سخنان نماینده مجلس: برای جلوگیری از غفلت جناحی، رئیس مجلس از رئیس جناح انقلاب اسلامی جدا شود – پایگاه خبری تحلیلی افق


اقبال شاکری امروز (سه شنبه) در جمع مردم مجلس شورای اسلامی گفت: دو سال از عمر مجلس انقلاب و یک سال از عمر دولت انقلاب می گذرد. گروهی به ما داد که انقلابی بمانیم و انقلاب کنیم. ویژگی هایی که ایشان برای ادامه انقلابی بودن و انقلابی بودنشان بیان کردند، باید در فعالیت های قانونگذاری، نظارتی و اجرایی در کمیسیون ها، گروه ها و ایالت ها مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: از هیئت مدیره می خواهم این سند را به عنوان سند مجلس شورای اسلامی تا دو سال آینده تدوین و در لوایح، طرح ها و اقدامات شورا کاربرد آن را ارائه کند.

نماینده مردم تهران در خصوص اقدام مجلس در دو سال گذشته گفت: اجاره خانه های خالی، اقدامات راهبردی برای رفع موانع، افزایش تولید مسکن و تولید دانش بنیان، جمعیت جوان، اصلاح بند ۱۰۰ قانون شهرداری، پورتال صدور پروانه. وظیفه تسهیل کسب و کار و کدامیک هر کدام در حوزه خود انقلابی و گامی راهبردی در حوزه هایی هستند که بر آنها اثر گذاشته است اما به نظر می رسد زبان مجلس در ارائه این آثار به خوبی تعریف نشده است. به شهروندان و ما نگران هستیم که در اجرا و نظارت نیز خوب به نظر نمی رسد.

شاکری با اشاره به انتخاب هیات مدیره جدید خطاب به هیات مدیره جدید گفت: به نظر می رسد باید اقدامی انجام دهید که اولین آن هماهنگی بسیار خوب بین هیات مدیره است. ارتقای امور مجلس در حوزه قانونگذاری و مدیریت و استفاده از سامانه، رسیدگی به امور ستادی و مسائلی از جمله تغییر وضعیت همتایان شاهد مجلس از دیگر اقدامات است.

وی همچنین افزود: مشکل مسکن کارکنان مجلس را حل کنید و به این وضعیت اسفبار ده ساله پایان دهید. حل مسائل رفاهی و حاکمیتی برای رانندگان حمل و نقل بار سنگین. مسائل اساسی را بیشتر به قوه مقننه اطلاع دهد و رئیس مجلس هم در مورد صحبت های سران قوا و سلاح هسته ای در مجلس بیشتر صحبت کند و جزئیات آن را به اطلاع مجلس برساند.

سخنان نماینده مجلس: رئیس مجلس باید از رئیس گروه انقلاب اسلامی جدا شود تا از غفلت جناح جلوگیری شود.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: به منظور بهبود فعالیت های مجلس، پیشنهاد می کنم حزب انقلاب اسلامی در انتخابات جدید رئیس فراکسیون و رئیس مجلس شورای ملی را جدا کرده و فراکسیون به عنوان مشاور معتمد عمل کند. سخنران و هیئت مدیره برای جلوگیری از شکنجه گروه انقلاب اسلامی.

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس یازدهم خطاب به دولت انقلابی گفت: شما از مردم رای اعتماد زیادی گرفتید، از مجلس انقلاب رای زیادی گرفتید. آقای رئیسی، مردم با ایمان به شما رای دادند و شاهد سفری ذلت‌آمیز در میان مردم سراسر کشور بودند و به ایران اسلامی در گفت‌وگوی شرق و غرب اعتقاد داشتند و آن را ارتقا دادند. نمایندگان در این برهه مهم کشور و در طول کار دولت که یک سال بیشتر از آن نمی گذرد باید تعامل بیشتری داشته باشند و تعامل مجلس و دولت را بیشتر کنند و از اتصال استفاده کنند و آنطور که حضرت آقا فرمودند احساساتی نشوند. .

شاکری با بیان اینکه مجلس در چهار موضوع جدی درگیر است، گفت: این چهار موضوع تحریم، آثار جنگ اوکراین، نظارت اقتصادی و از همه مهمتر آواربرداری از خرابه های گذشته است. به دولت وقت بیشتری بدهید. وزرای انقلابی برای اعتماد مجلس ارزش قائل هستند. ما به دنبال مشت نیستیم، اما از مدیریت فراتر نمی رویم. دولت انقلابی باید معلمان، بازنشستگان را فراهم کند، وضعیت شاهدان را تغییر دهد و نیروهای شرکتی را سازماندهی کند. به پناهگاه برسید و نیمه راه نمانید.

وی افزود: دولت انقلاب باید به دانشگاه و نخبگان اعتماد کند و با آنها ائتلاف بیشتری برقرار کند. آینده جهان در دست فرزندان انقلاب اسلامی است، با قدرت به سمت تمدن اسلامی پیش برویم. قرن پانزدهم قرن ایران اسلامی و تمدن نوین اسلامی است.