سرمایه گذاران بیش از صنعت از تحقیقات دانشگاهی حمایت می کنندمحمدحسین داورپور، عضو هیأت علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان و موسس شرکت دانش هوشمند آرمان هوشمند، دستاوردهای بسیاری از جمله نوتوپیا، جلوا و … را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. او به خبرنگار دانشگاه اسکانیوس گفت: نوتوپیا نوع جدیدی از ابزار نوشتن است. به عنوان مثال، در تایپ ابزارهای فعلی، می توان با ورق زدن به صفحه مورد نظر خود دسترسی پیدا کرد. اما در این فناوری سعی کرد ابزاری هوشمند بنویسد و به این ترتیب زمان، تاریخ، گزارش، عکس، فیلم و… را در همان صفحه قرار دهد.

داورپور افزود: نه تنها از کاغذ برای نوشتن ابزار جدید استفاده می شود، بلکه نرم افزار نصب شده بر روی ابزارهای نوشتاری است. به عنوان مثال در این دفترچه اطلاعاتی مانند تاریخ، ماه و تاریخ ثبت اطلاعات، اپلیکیشن حاوی کد است و می تواند اطلاعات را ثبت کند. نرم افزار اطلاعات را بر روی ابزار نوشتن ذخیره می کند و اطلاعات را می توان بسته و منتشر کرد.

وی درباره دیگر ویژگی های این ابزار هوشمند با پیوست صوتی و تصویری افزود: محصول دوم به نام «جلوا» با نوتاپیتا قابل ادغام است. “جلوا” استفاده از واقعیت افزوده و قابلیت های عکاسی را در هر نمایشگاه و چاپ عکس ارائه می دهد و یک کتاب پر جنب و جوش قابلیت های بسیاری دارد.

فعالیت بلندگوهای آنلاین و آفلاین

وی گفت: این محصول داده هایی مانند کاتالوگ و بروشور را ارائه می دهد و می تواند ارتباط برقرار کند. علاوه بر این، این فناوری به محصول دیگری به نام «نامارو» با قابلیت برد بلندگو تبدیل شده است، زیرا محتوا فقط مشاهده تصاویر نیست، بلکه این نرم افزار اختصاصی به صورت آنلاین و آفلاین کار می کند و محتوا قابل ویرایش و نمایش است. برای مثال این برنامه قابلیت رندر چندین گویش محلی و تکراری در گویش را فراهم کرده است. باکس تخت داستارود دارای تم های متنوعی از جمله دعا برای بیماران، هدایایی با تم های متنوع می باشد.

یکی از اعضای هیأت علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با بیان اینکه اولین متاوار (تصویرسازی سه بعدی) ایرانی هستند، ادامه داد: استفاده از قابلیت ها در هر مکان و زمان امکان پذیر است.

متاوارز در شبکه های اجتماعی کاربران

داورپور افزود: ایده نوتوپیا به این دلیل است که فرآیند نگارش تکراری است و به دنبال ایجاد کسب و کار در زمینه فیزیک و برنامه نویسی است و نوتاپیتا در مرحله تولید انبوه است. آزمایشگاه ها و پروژه ها پیشرفت کرده و به مرحله تولید رسیده اند و البته برنامه متوارس در شبکه های اجتماعی باید رشد کند و کنترل کاربران را در دست بگیرد.

موسسات سرمایه‌گذاری که روی رویداد عصر امید کار می‌کنند

وی درباره نحوه ارتباط با صنعت در رویداد «عصر امید» گفت: صنعت برای این رویداد نمی آید. به عنوان مثال، انتظار می رود در نمایشگاه های پتروشیمی، چرم، مبلمان … وجود داشته باشد و مورد حمایت قرار گیرد. اما در این نمایشگاه صنعت آنچنان که باید وجود ندارد، غرفه داران زیادی منتظر مهمان بودند و در نتیجه ارتباط صنعتی مناسبی به این مناسبت برقرار نشد. موسسات سرمایه گذاری بیشتر از کارخانه ها در این رویداد حضور داشتند.

داورپور درباره گام‌های ورود نوآوری در حوزه دانشگاهی و آموزشی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی اخیراً اقدام به برگزاری تظاهرات کرد و سامانه اساتید مدرس همچنان دارای محوریت پژوهشی است و پایه فناوری از نکات کار پژوهشی و رونوشت‌های نظری است.

وی گفت: کتاب های درسی دانشگاه ها باید تغییر کند. به عنوان مثال، دانش آموزان نمی دانند چگونه نه بگویند و زمان را کنترل کنند. از آنجایی که دانش آموزان بسیاری از واحدهای بدون استفاده یا استفاده نشده را می گذرانند، باید به تغییرات در درس فکر کنید.

انتهای پیام/