سریال “مظنون”; روانشناس یا قاتل روانی؟


فرادید| «مظنون» یکی از سریال های درجه یک و جذاب است که وقت تلف نمی کند و بعد از گذشت دو سه دقیقه از قسمت اول، مخاطب را کاملا مجذوب خود می کند. این یک درام روانشناختی و جنایی است، با فضایی کاملاً مرموز که همیشه سوال و تعلیق جدیدی برای ارائه دارد.

به گزارش فرادید؛ شخصیت اصلی سریال یک روانشناس به نام جوزف اولافلین (با بازی ادن ترنر) است. او روانشناس و حرفه ای معروف است و خانواده خوب و زندگی خوبی دارد. در ابتدای سریال یک موقعیت خطرناک رخ می دهد. یکی از بیماران بیمارستانی که جوزف در آن کار می کند به لبه پنجره طبقه دهم رفت تا خود را به پایین پرت کند. جوزف با به خطر انداختن جان خود، بیمار را از کشتن خود باز می دارد و او را نجات می دهد. اکنون نام او در تمام رسانه ها به عنوان یک قهرمان مطرح می شود.

جوزف اخیراً به بیماری پارکینسون مبتلا شده است که باعث لرزش خفیفی در دست او می شود. اما این تنها مشکل زندگی یوسف نخواهد بود. به زودی همه چیز چنان پیچیده می شود که مخاطب را در مورد اینکه دکتر کیست دچار تردید می شود. به خصوص اولافلین. این اتفاق زمانی می افتد که جسد دفن شده دختری را که بارها تا حد مرگ ضرب و شتم شده، پیدا می کنند. پلیس از جوزف می خواهد که در این مورد به آنها کمک کند. اما چند اتفاق و جستجوی پلیس اوضاع را به کلی تغییر می دهد.

پلیس متوجه شد که این دختر دکتر را می شناسد. اولافلین، اما او حقیقت را به آنها نگفت. علاوه بر این، برخورد دکتر با جسد این دختر به نوعی عجیب بود. زمان دفن دختر و حضور همزمان یوسف در نزدیکی همان محل موضوع دیگری است که پلیس را به پزشک مشکوک می کند.

وقتی دو جاسوس برای صحبت با یوسف به خانه یوسف می روند، دست او به شدت و بی اختیار می لرزد. آیا به دلیل بیماری است یا اضطراب؟ آیا دکتر جوزف (مثل شخصیت «دکتر جکیل») چهره شیطانی و خطرناکی در او دارد؟ آیا این سایکوپات خودش یک قاتل روانی است؟

سریال «مظنون» بسیار خوش ساخت و روان و قابل تماشا است. بازی آیدان ترنر بی عیب و نقص است و به خوبی حس تعلیق و تعلیق را به مخاطب منتقل می کند. تمام ظاهر او، صدای گفتارش، سکون و مراقبه و حتی تکان دادن دستانش رایج و باورپذیر است. او ما را وادار به تعجب می کند که آیا یوسف یک قهرمان است یا یک قاتل.

اگرچه فضای این سریال مرموز و جنایی است اما خالی از اتفاقات خنده دار و خنده دار نیست. سرعت سریع داستان جایی برای کسالت باقی نمی گذارد. این سریال در مجموع تنها پنج قسمت دارد و برای روایت داستان پرتعلیق و هیجان انگیزش زمان زیادی نمی برد. برخلاف بسیاری از سریال‌هایی که آدم آرزو می‌کند داستان را زود به پایان برساند و پایان داستان را نشان دهد، «مظنون» از آن دست سریال‌هایی است که مخاطب می‌خواهد تمام نشود.

بازیگران: آیدان ترنر، شان پارکز و دیگران

تاریخ انتشار: از ۷ سپتامبر