سهرابی: باشگاه های خصوصی قربانی جنایت می شوند/ اسکندر نوری انتخاب تراکتور – پایگاه خبری تحلیلی افق


به گزارش ایرنا، میرمعصوم سهرابی وی در خصوص جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در کشور در خصوص اختلاف با لباس و بازی تراکتورسازی که از هفته گذشته لیگ برتر حل نشده بود، به خبرنگاران گفت: انضباط. تصمیم کمیته منصفانه است طبق برنامه لیگ برای بازی در تهران بودیم اما این دیدار برگزار نشد. ما امروز مدارک و دلایل خود را ارائه کرده ایم و امیدواریم کمیته انضباطی به این همایش رای عادلانه بدهد.

مدیرعامل تراکتورسازی گفت: برخی باشگاه‌ها می‌توانند از جیب دولت و افراد پرداخت کنند اما ما از جیب خودمان پول می‌دهیم و حقوق باشگاه تراکتورسازی در مواردی مانند نقل و انتقالات، رای وضعیت، کمیته‌ها و کمیته‌های انضباطی پایمال شده است. امیدواریم سال آینده این نواقص برطرف شود.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم بخش خصوصی را تشویق به تیمداری کنیم باید در این زمینه مصوبه وجود داشته باشد اما متاسفانه در سال های اخیر این اتفاق نیفتاده است. این روند باید طوری تنظیم شود که تیم های بخش خصوصی بتوانند وارد حلقه فوتبال ما شوند. این موضوع باعث پیشرفت و توسعه فوتبال ملی خواهد شد.

سهرابی درباره اینکه آیا باشگاه تراکتورسازی برای پرسپولیس که ۳ بر صفر شکست خورده بود به کمیته استیناف پرونده تشکیل داد، گفت: ما به این پرونده مراجعه کردیم. در آن رای تراکتورسازی در مورد هواداران ما و نتیجه بازی مورد آزار و اذیت قرار گرفت. دلایل و مستندات ما در این رای نادیده گرفته شده است.

مدیرعامل تراکتورسازی درباره وضعیت فعلی قرارداد باشگاه تراکتورسازی طغرل ساغلام برای فصل آینده اظهار کرد: هیات مدیره ما جلسات خوبی برگزار کرده و بر اساس نتایج این جلسات، اولویت نیز با ساغلام است. ما می توانیم فصل آینده با او کار کنیم.

سهرابی افزود: ساغلام بیش از توافق اولیه طلب دارد و اینطور برداشت می شود که در صورت عدم رضایت طرفین برای ادامه مشارکت، الکساندر نوری انتخاب یک تراکتور خواهد بود. فصل گذشته یک سال و نیم با ساغلام قرارداد داشتیم که نیمی از آن را به صورت رسمی اعلام کردیم. برای امسال هم بر سر مبلغ توافق کردیم. متأسفانه این توافق تا حدی توسط ساغلام تغییر یافت. اصل مبلغ را به هیئت مدیره فرستادیم و تایید کردیم. بنابراین برای مبلغ جدید باید مصوبات و شرایط جدیدی را از هیئت مدیره می گرفتیم.

سهرابی افزود: ساغلام شرایط خود را تغییر داده است بنابراین ما نیز باید شرایط جدید خود را در نظر بگیریم. شرایط جدیدمان را آماده کردیم و به ساغلام فرستادیم. او هم آنها را می خواند و نظر نهایی خود را می گوید.

وی افزود: ما و هوادارانمان از ساغلام راضی هستیم و او هم از تراکتور راضی است. جلسات ما همیشه آبرومندانه برگزار می شود زیرا هدف ما این است که با هم به شیوه ای خوب و مسالمت آمیز کار کنیم. هیچ کدام از طرفین اظهار نظر نهایی و مهلتی نداده اند اما ساغلام و وکیلش باید وضعیت ما را بررسی کنند. وی به عنوان وکیل و نماینده حقوقی تراکتورسازی باید شرایط اعلام شده توسط طرف مقابل را مطالعه کند تا هر دو طرف بتوانند از این مسائل بهره مند شوند.

مدیرعامل تراکتورسازی درباره اهداف این باشگاه گفت: تراکتورسازی تیمی قدرتمند و هوادار است. ما هواداران خوب و پرشوری داریم. هدف و جاه طلبی آنها داشتن یک تیم خوب است. ما و هیات مدیره نیز تلاش می کنیم با منطقه آذربایجان شرقی جایگاه تراکتورسازی را داشته باشیم. هیئت مدیره، رهبری و مالکیت باشگاه در تلاش هستند تا تیم خوبی بسازند تا انتظارات هواداران را برآورده کند.

سهرابی درباره موارد مطرح شده در مورد علاقه ساغلام به این باشگاه برای تحت تاثیر قرار دادن رامین رضاییان و اینکه آیا آنها پیشنهاد رسمی به این بازیکن داده اند، گفت: باشگاه ما در انتقال تنبلی ندارد. طبق اعلام هیات مدیره کمیته نقل و انتقالات تشکیل داده و کادرفنی بازیکنان مورد نظر خود را اعلام کرده است. ما به دنبال تحت تاثیر قرار دادن آنها هستیم، اما اکنون نمی توانم بازیکن خاصی را نام ببرم. در بازاری که جذب بازیکنان خوب سخت است، بهترین ها را جذب می کنیم تا در فصل جدید تیم خوبی داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی درباره اظهارات علی علیزاده علیه باشگاه مس رفسنجان مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال به دلیل افزایش قیمت بازیکنان داخلی باید به باشگاه کمک کند تا بازیکنان خارجی بیشتری به باشگاه ها جذب کند، گفت: فوتبال نیاز به بحث حرفه ای دارد. دارد. جذب بازیکن خارجی هم باید به نفع فوتبال ما باشد. اگر فقط بخواهیم بازیکن خارجی جذب کنیم استعدادهایمان هدر می رود. در واقع، خوب است که قیمت بازیکنان داخلی تا این حد کاهش یابد. کمیته ای متشکل از کارشناسان تشکیل شود. در نهایت، آنها باید تصمیم بگیرند که چه چیزی برای فوتبال بهترین است.

سهرابی گفت: خوشبختانه تمامی پرونده های مفتوح ما در فیفا توسط دادگاه CAS بسته شده است و جا دارد از مالک تراکتور به خاطر پرداخت بدهی های باشگاه تشکر کنم. حالا پنجره نقل و انتقالات تراکتورسازی باز شده و به مصطفی دنیزلی پول داده ایم.