سوالات متداول ثبت نام بیمه ایالتی – سلامت کیستون


عکس Pam Laye
پم لی

دوره ثبت نام برای پوشش بیمه ای دولتی ۲۰۲۲ اکنون در حال انجام است. پنسیلوانیا که قبلاً به عنوان بیمه بازار فدرال شناخته می شد، برای پوشش سال ۲۰۲۲ به یک صرافی مستقر در ایالت به نام Pennie منتقل شده است. Pam Laye، ناظر توسعه و ثبت نام در Keystone Health، در مقاله امروز به برخی از سوالات متداول در مورد ثبت نام بیمه پاسخ می دهد.

چرا داشتن بیمه درمانی مهم است؟

هیچ کس قصد ندارد بیمار یا صدمه ببیند، اما تقریباً همه در مقطعی به مراقبت های پزشکی نیاز خواهند داشت. بیمه درمانی اکثر هزینه ها را پوشش می دهد و از شما در برابر صورت حساب های پزشکی غیرمنتظره و بالا محافظت می کند و مزایای مهم دیگری نیز ارائه می دهد. حتی قبل از اینکه فرانشیزتان را بپردازید، هزینه کمتری برای مراقبت های بهداشتی تحت پوشش در شبکه پرداخت می کنید. بدون بیمه درمانی، شما با پرداخت قبوض خود مواجه می شوید و این قبوض می تواند مبلغ زیادی پول و بدهی باشد که پرداخت آن ممکن است سال ها طول بکشد.

اگر بیمه نداشته باشید، اقامت سه روزه در بیمارستان می تواند ۳۰۰۰۰ دلار برای شما هزینه داشته باشد. اگر بیمه نداشته باشید، شکستگی پای ناشی از سقوط، تصادف رانندگی یا ورزش می تواند ۷۵۰۰ دلار هزینه داشته باشد. انجمن دیابت آمریکا تخمین می زند که هزینه متوسط ​​دیابت برای هر فرد ۱۳۷۰۰ دلار در سال است. برای کمک به پرداختن به مقرون به صرفه بودن بیمه سلامت، اعتبارات مالیاتی و یارانه های تقسیم هزینه از سوی دولت در دسترس است که ممکن است حق بیمه های قابل مدیریت بیشتری را به همراه داشته باشد یا ممکن است به کاهش هزینه های از جیب خود مانند پرداخت های مشارکتی در مطب پزشک یا داروخانه کمک کند.

دوره ثبت نام آزاد چه زمانی است و پوشش از چه زمانی آغاز می شود؟

Pennie، برنامه جدید بیمه ایالتی پنسیلوانیا، از ۱ نوامبر افتتاح شد و تا ۱۵ ژانویه برای شروع پوشش از اول فوریه باز خواهد بود. اگر قبل از ۱۵ دسامبر ثبت نام کنید، پوشش شما از ۱ ژانویه آغاز می شود.

پس از ۱۵ ژانویه، فقط در صورتی که واجد شرایط یک دوره ثبت نام ویژه باشید، می توانید ثبت نام کنید یا برنامه ها را تغییر دهید. شرایطی که ممکن است شما را برای ثبت نام ویژه واجد شرایط کند شامل ازدواج، تولد، فرزندخواندگی یا فرزندخواندگی و تغییر در بیمه، درآمد یا شهروندی فعلی شما است.

چه کسانی واجد شرایط درخواست بیمه پنی هستند؟

هر کسی که به طور قانونی در پنسیلوانیا زندگی می کند، واجد شرایط درخواست بیمه از طریق Pennie است.

از کجا می توانم درباره Pennie اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه، به www.pennie.com مراجعه کنید یا با شماره ۱-۸۴۴-۸۴۴-۸۰۴۰ تماس بگیرید. در طول دوره ثبت نام آزاد، این شماره از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ بعد از ظهر دوشنبه تا جمعه و شنبه ها از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ بعد از ظهر پس از پایان دوره ثبت نام آزاد، خطوط تلفن از دوشنبه تا جمعه ۸ پر می شود. :۰۰ AM-6:00 بعد از ظهر

وقتی نوبت به طرح ها می رسد، گزینه های اصلی چیست؟

در شهرستان فرانکلین تنها دو گزینه Capital Blue Cross و Highmark هستند. طرح‌های Capital Blue Cross که ارائه می‌شوند، طرح‌های سازمان ارائه‌دهنده ترجیحی (PPO) هستند. این بدان معناست که اگر به ارائه‌دهنده‌ای بروید که بیمه Capital Blue Cross را می‌پذیرد، هزینه کمتری برای مراقبت پرداخت خواهید کرد. اگر از شبکه خارج شوید (به ارائه دهنده ای که طرح بیمه شما را قبول نمی کند) هزینه بیشتر از شبکه است، اما همچنان از هزینه کامل کمتر است. هایمارک فقط برنامه های سازمان ارائه دهنده انحصاری (EPO) را ارائه می دهد. این بدان معناست که اگر از شبکه خارج شوید، بیمه خدمات شما را پوشش نمی دهد و باید تمام هزینه را بپردازید.

هزینه کسر و خارج از جیب برای هر دو گزینه تقریباً یکسان است که بسته به طرح شما می تواند تا ۱۵۸۰۰ دلار و تا ۲۰۰۰ دلار باشد.

بیمه دندان و بینایی چطور؟

گزینه های بینایی و دندان در برخی از طرح ها گنجانده شده است. علاوه بر این، طرح های دندانپزشکی را می توان بدون خرید طرح پزشکی خریداری کرد.

اگر سال گذشته ثبت نام کردم آیا باید کاری انجام دهم؟

اگر در یک طرح با بازار فدرال برای سال ۲۰۲۱ ثبت نام کرده اید، اطلاعات و طرح شما به Pennie ارسال می شود و اگر در گذشته ثبت نام خودکار را انتخاب کرده باشید، ممکن است به طور خودکار در طرح مشابهی ثبت نام کنید. این همیشه تصمیم عاقلانه ای است که به آنچه برای سال آینده در دسترس است نگاه کنید.

اگر انتخاب کنم که بیمه نباشم آیا جریمه ای وجود دارد؟

با شروع سال تقویم ۲۰۱۹، مقرر شد که برای بیمه نشدن خود جریمه ای وجود نخواهد داشت. بنابراین، اگر پس از ۱ ژانویه ۲۰۲۲، بیمه درمانی نداشته باشید، جریمه ای وجود نخواهد داشت.

اما آنچه در بالا گفته شد را در نظر داشته باشید. هیچ کس قصد ندارد بیمار یا آسیب ببیند، اما یک هزینه پزشکی غیرمنتظره می تواند شما را در بدهی های زیادی قرار دهد. بسیاری اوقات، پرداخت این بدهی ها سال ها طول می کشد. داشتن بیمه درمانی راهی برای محافظت از خود و خانواده‌تان از بار این پیامد احتمالی است و در صورت داشتن یک اورژانس پزشکی به شما آرامش بیشتری در مورد مسائل مالی می‌دهد.

چگونه ثبت نام کنم؟

راه های مختلفی برای ثبت نام وجود دارد. اکثر مردم برای ثبت نام آنلاین در www.pennie.com انتخاب می کنند، اما شما همچنین می توانید از طریق تلفن یا با یک کمک آموزشی آموزش دیده یا دستیار برنامه معتبر ثبت نام کنید. بخشی که من نظارت می کنم، بخش اطلاع رسانی و ثبت نام Keystone Health، یکی از منابع جامعه است که این خدمات را به صورت رایگان ارائه می دهد. ناوبرهای ثبت نام تایید شده ما می توانند با شما ملاقات کنند و شما را در این فرآیند راهنمایی کنند و همچنین می توانند به شما در تکمیل برنامه های خیریه کمک کنند. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره (۷۱۷) ۷۰۹-۷۹۶۹ تماس بگیرید یا یک قرار ملاقات رایگان برای ملاقات با مشاور کمک خبره Keystone تعیین کنید.

کارگزاران و نمایندگان نیز می توانند به تکمیل درخواست ها کمک کنند، اما معمولاً برای استفاده از این نوع کمک هزینه ای وجود دارد. در صورت استفاده از مشاور برنامه معتبر Keystone هیچ هزینه یا هزینه ای وجود ندارد.

رژیم لاغری سریع