شرایط اخذ مالیات از کارت به کارت اعلام شدبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، داوود منظور سازمان امور مالیاتی از فعالیت های اقتصادی مالیات اخذ می کند و گفت: این امر به محاسبات تخصصی و قانونی بستگی دارد که میزان فروش و درآمد درآمد و سود واقعی فعالیت ها را اقتصادی نشان می دهد. وصول می شود و از POS، تراکنش های کارت به کارت و حساب های بانکی که هیچ نشانه ای از فعالیت اقتصادی ندارند، مالیات کسر نمی شود.

بیشتر بخوانید:

منظور اضافه کرد: واریز مداوم مبالغ کلان از طریق دستگاه پوز به حساب مردم می تواند نشانه فعالیت اقتصادی آنها باشد و فعالان اقتصادی باید اظهارنامه مالیاتی خود را تهیه و به سازمان مالیاتی محل ارائه کنند. اگر فردی فعالیت اقتصادی داشته باشد و گزارش درآمد خود را اعلام نکرده باشد و سازمان امور مالیاتی بر اساس داده های اقتصادی و فروش حساب فرد به این نتیجه برسد که او شغل داشته و درآمد بالایی داشته و همچنین پرداخت می کند. مالیات، معمولاً مشکلات قانونی وجود خواهد داشت. برای آن شخص اتفاق خواهد افتاد.

هویت یک معامله گر ارز دیجیتال با درآمد ۶۰۰۰ میلیارد

به عنوان مثال معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی به شناسایی فردی که در سال گذشته ۶ میلیارد تومان تراکنش ارزهای رمزنگاری شده از طریق POS دریافت کرده است، اشاره کرد و افزود: این فرد تاکنون اظهارنامه ای به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه نکرده است. تسلیم به موقع اظهارنامه و همچنین پرداخت مالیات نیز جرم محسوب می شود.

وی گفت: حدود ۱۵۰ فعال اقتصادی شناسایی شده اند و مبلغی که روی دستگاه های پوز آنها گذاشته شده بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است و گزارش مالیاتی ارائه نکرده اند.

وضعیت دریافت مالیات از کارت به کارت

وی در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ واریز شده از کارت به کارت نیز مشمول مالیات است، گفت: تاکنون مبلغ واریز شده از کارت به کارت بررسی نشده است و برای بررسی این موارد نیازمند دستورالعمل بانک مرکزی در خصوص تفکیک هستیم. حساب های تجاری و شخصی افراد. .

رئیس سازمان امور مالیاتی بابیان اینکه طبق دستورالعمل بانک مرکزی باید تا یک ماه آینده حساب های خصوصی و مشاغل خصوصی تفکیک و به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام شود، تاکید کرد: بانک مرکزی از طریق بررسی تراکنش ها و گردش صاحب حساب.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی به تشریح شرایط شناسایی حساب های تجاری پرداخت و با اشاره به اینکه اگر در مدت یک ماه تعداد سپرده ها به حساب از سقف تعیین شده بیشتر شود، به عنوان مثال بیش از ۱۰۰ سپرده در کارت باشد، گفت: مشکوک به تجاری بوده و توسط سازمان امور مالیاتی کشور از طریق بانک مرکزی شناسایی می شود.

کنترل حساب، راهی برای تشخیص فرار مالیاتی

منظور در پاسخ به این سوال که آیا این اقدام منجر به خروج سرمایه از بانک ها و تبدیل آن به ارز، دلار و زمین نمی شود، گفت: چنین اتفاقی نمی افتد، جریان اقتصاد جریان تولید، صاحبان مشاغل است. آنها دائما در حال خرید و فروش هستند و هیچ جایگزینی برای پول در اقتصاد وجود ندارد. در دنیا یکی از راه های تشخیص فرار مالیاتی کنترل حساب افراد است و اگر فردی مبلغی را واریز یا دریافت کرد باید پاسخگوی آن مبلغ و بر چه اساسی واریز شده باشد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: نظام مالیاتی با هوشمندسازی سیستم ها در حوزه اخذ مالیات بر حساب های مردم نظارت می کند و فعالان اقتصادی باید مالیات عادلانه دولت را بر اساس محاسبات مالی و میزان درآمد شناسایی شده پرداخت کنند. .

وی با بیان اینکه نظام مالیاتی معتمدین مردم در مالیات های منطقه ای عادلانه خواهد بود، به همکاری بانک مرکزی در شناسایی مجرمان مالیاتی اشاره کرد و گفت: سلامت نظام اقتصادی کشور توسط سیستم بانکی بانک مرکزی کنترل می شود. مردم می دانند که این نقش بانک مرکزی است و به همین دلیل اساس بی اعتمادی مردم بی معناست.

منظور با اشاره به جزییات برخی نگرانی ها در خصوص نگهداری حساب های بانکی تاکید کرد: ممکن است عده ای بخواهند دولت در فعالیت های آنها دخالت نکند اما سازمان مالیاتی مسئولیت احقاق حقوق مردم و دولت را بر عهده خواهد داشت. انجام این کار سیستم های مالیاتی هوشمندتر، با هدف جلوگیری از فرار مالیاتی، مجرمان اقتصادی.

مهلت تسلیم اظهارنامه اشخاص حقوقی تمدید نخواهد شد

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوال یکی از شنوندگان برنامه مبنی بر اینکه اگر مبلغی که به حساب آن افراد واریز شده مشمول مالیات باشد، این قانون در مورد حساب هایی اعمال می شود که مبلغ در آن واریز و برداشت شده است. ظرف مدت یک سال از مبلغ تعیین شده، بنابراین اگر مبلغ ودیعه مبلغ زیادی باشد، این شخص باید مدارک لازم را جهت اثبات صحت این مبلغ ارائه و جهت اخذ مالیات از شرکت به سازمان امور مالیاتی مراجعه نماید.

وی در پایان با اشاره به مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال ۱۴۰۰ تا پایان تیرماه ۱۴۰۱ گفت: متاسفانه مجوز تمدید این مهلت را نداریم و اشخاص حقوقی باید اظهارنامه مالیاتی خود را تا پایان تیرماه به این سازمان تسلیم کنند. پایان جولای.”

انتهای پیام/