شریعتمداری: جمهوری اسلامی از اپوزیسیون فرصتی نگرفت!


حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان نوشت:

۱- چند سال پیش خبرنگار یکی از روزنامه های معروف آمریکایی برای مصاحبه به کاهان آمد. نظر شما در مورد داعش و دولتی که می خواهد ایجاد کند چیست؟

پاسخ این بود که داعش به دنبال تشکیل دولت نیست. او از پاسخ تعجب کرد و گفت: اما نام داعش برگرفته از دولت اسلامی عراق و شام است، چرا فکر می کنید که نمی خواهد دولت تشکیل دهد؟ گفتم؛ حتی دیکتاتورهای تشنه به خون نیز قبل از تشکیل حکومت، تمام تلاش خود را می کنند تا تصویر خوب و دوستانه خود را از مردم ارائه دهند و از متهم شدن به خشونت و خشونت از سوی مردم اجتناب کنند، اما داعش اصرار دارد که این کار وحشیانه و خونین است. هر جا برود قتل عام می کند، سر بریده، سر و بدن مخالفان را با تبر تکه تکه می کند، مردم را زنده زنده می سوزاند، با ریختن خون بیش از ۱۷۰۰ دانش آموز عراقی حمام خون به راه می اندازد و… این جنایت هولناک تولید و ارسال فیلم نیز می کند. و عکس ها! آیا گروهی با این خصوصیات می خواهند دولت تشکیل دهند؟! و دولت در مقابل مردمی که این جنایت وحشیانه را مرتکب شدند؟! جوابش منفی بود و گفت بله موافقم. هر حزب و گروه سیاسی با ذره ای هوشمندی می داند که این یک رژیم اداری نیست. و پرسید؛ حال سوال اینجاست که چرا داعش به این واقعیت بدیهی توجه نمی کند؟! پاسخ این بود که داعش یک جریان رانت است، چیزی شبیه «آب سیاه» در آمریکا. آنها از خود اراده ندارند، آنها عامل و مزدور هستند و البته از نادانی آنها نیز سوء استفاده می شود.

۲- وقتی صحبت ما به اینجا رسید، نویسنده آمریکایی گفت; از آنجایی که ما هر دو اهل رسانه هستیم و یک شغل معمولی داریم، می خواهم یک چیزی به شما بگویم، اما باید قول بدهید که هرگز از قول من لو نمی دهید! بدون ذکر نام و روزنامه تان پرسیدم. گفت قضیه اشکالی ندارد اما اگر من و روزنامه ام را ذکر کنید حتما رد می کنم! ضبط صوت خبرنگار را خاموش کرد و پرسید: ضبط نمی کنی؟ ضبط را خاموش کردم. این نویسنده آمریکایی گفت؛ امر داعش برای جمهوری اسلامی ایران و به خصوص برای ایمان شما بسیار مفید بوده است! من پرسیده ام؛ جنایات داعش کجا مفید بوده است؟ تعداد زیادی از مسلمانان و حتی مسیحیان و پیروان ادیان دیگر را کشته اند! وی در پاسخ گفت؛ منظورم این قسمت از داستان نیست. داعش از یک سو با جنایات هولناکی که مرتکب شده است در افکار عمومی جهان چهره نفرت انگیزی ایجاد کرده و از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران و ایمان شما را دشمن اصلی خود معرفی کرده است. و ادامه داد: تا آنجایی که من افکار عمومی هموطنانم در آمریکا را می دانم و دیگر مردم غرب را نمی شناسم، داعش و جنایات وحشیانه آن و اعلام جمهوری اسلامی به عنوان دشمن اصلی آن، سوالی را در ذهن ایجاد کرده است. جهان که اگر ایران و ایمانش نظام و مردمش چیست و چه ویژگی هایی دارد که فرقه ها و گروهی ظالم و جنایتکار که تا به حال در دنیا دیده نشده است او را دشمن اصلی خود می دانند؟! این نویسنده آمریکایی گفت؛ داعش به این شکل و بدون اینکه اولش بخواهد. دلایل کافی برای جهت گیری افکار عمومی در آمریکا و سایر کشورهای غربی به سمت ایران و اعتقادات آن ارائه کرد و ثانیا. این نشان داد که دشمنان شما علیه شما به بن بست رسیده اند. من پرسیده ام؛ یعنی شما هم ثابت میکنید که داعش ساخته آمریکاست؟! گفتن؛ چی؟ آیا شما چنین ایده ای دارید؟ گفتم؛ به قول خودتان داعش ما را دشمن اصلی می بیند، آمریکا، اسرائیل و عربستان منکر این نیستند که ایران را دشمن اصلی خود می دانند و از طرفی چرا داعش علیه آمریکا، عربستان اقدامی نمی کند؟ امارات و بخصوص اسرائیل؟! و حتی مجروحان داعش در بیمارستان های تل آویو و حیفا مداوا می شوند و نتانیاهو با آنها عکس یادگاری می گیرد و منتشر می کند! گفتن؛ من در این مورد نظری ندارم و البته به این معنی نیست که با شما موافقم!

۳- اینکه اخیراً در برخی تحلیل ها و نظرات درباره انگیزه اغتشاشگران عنوان می شود که آنها در سرنگونی جمهوری اسلامی بوده اند، اغراق این گروه وحشی و اقلیت است! کجای دنیا سوزاندن اموال عمومی، بریدن گلوی ماموران پلیس، حمله به مساجد و مساجد، سوزاندن قرآن، کشیدن سر زنان با حجاب، کشتن مردم در کوچه و بازار، آتش زدن آمبولانس ها، برخی از آنها. مریض می بردند، اموال مردم را می دزدیدند و غارت مغازه ها و ده ها جنایت شرم آور دیگر را می توان یک حرکت گروهی یا شورش تلقی کرد؟! عوامل میدانی آشوب، نقشی مشابه نقش دست نشانده های داعش ایفا کرده اند و همانطور که اعتراف کرده اند، مزدوران اجیر شده اند. آنها به خوبی می دانند که نه تنها شورشی نیستند، بلکه کارفرمایان آنها، یعنی سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا و اسرائیل و چندین کشور اروپایی دیگر، خود را در این سطح ندیده و نمی بینند.

۴- خلاصه اینکه اغتشاشات اخیر اگرچه حادثه دردناکی بود و با خسارات جانی و مالی همراه بود، اما منافع زیادی به نفع اسلام و انقلاب به همراه داشت. از جمله اینکه، اول؛ به خوبی نشان داد که دشمنان داخلی چقدر خشن، غیرشخصی و به دور از همه اصول و مبانی اخلاقی هستند. دومین؛ چقدر کم هستند، به گونه ای که نمی توان آنها را صد در صد جمعیت ۸۵ میلیونی ایران به حساب آورد. سوم؛ بار دیگر وفاداری توده ها به اسلام و انقلاب را در سطح وسیع نشان داد و چهار; آنچه بیش از دیگران مهم است، آشکار شدن دست خالی دشمنان خارجی در جنگ با نظام اسلامی است.

۵- و در نهایت این نکته را هم باید گفت که «شوخی» است و اینکه جمهوری اسلامی ایران اگرچه در همه زمینه ها پیشرفت و موفقیت معجزه آسایی داشته است، اما فرصتی از سوی مخالفان نداشته است! و بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر با اپوزیسیون قوی، ایران اسلامی دارای اپوزیسیون قوی است!

انتهای پیام