شریعتمداری: مرگ مهسا امینی ربطی به نیروی انتظامی ندارد


خبرگزاری فارس نوشت:

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی فارس از اغتشاشات اخیر که آن را «انتقام دشمن از حماسه بزرگ اربعین به نام گشت ارشاد» می داند، گفت. مرگ بی بی مهسا امینی تنها بهانه ای بود و دشمنان خارجی بار دیگر عوامل داخلی خود را برای انتقام از مردم و ایران اسلامی فرستادند.

وی افزود: حمایت رسمی و علنی آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و برخی گروه های بدنام محلی از اغتشاشگران نمی تواند بدون ارتباط سازمان یافته با عوامل اصلی اغتشاشات باشد. این بهانه به ویژه پس از حماسه بزرگ اربعین حسینی علیه السلام و عضویت در شانگهای و حضور مرجعیت رئیس جمهور در سازمان ملل مورد نیاز دشمن بود.

شریعتمداری ادامه داد: درگذشت بی بی مهسا امینی حادثه غم انگیزی بود اما همانطور که همه شواهد و مستندات نشان می دهد ابتدا؛ ربطی به نیروی پلیس ندارد و ثانیاً خشونت و اعمال خشونت آمیز ستیزه جویان را نمی توان در پاسخ انجام داد. کشتار غیرنظامیان، سوزاندن قرآن، حمله به آمبولانس‌های حامل بیماران، شکستن ویترین مغازه‌ها، حمل اسلحه و غیره تنها در چارچوب دستورالعمل‌هایی است که سرویس‌های اطلاعاتی خارجی به مزدوران داخلی خود می‌دهند و برخلاف آن‌چه گاهی ادعا می‌شود. گروه هایی مانند منافقین و کومله وائو در سازماندهی شورش ها بسیار ضعیف هستند.

شریعتمداری گفت: از دشمنان بیگانگان نمی توان انتظار داشت، اما برخی افراد مشهور مانند آقایان خاتمی، کرباسچی، جهانگیری و امثال آنها باید توضیح دهند که چرا بدون تحقیق و بررسی دقیق مرگ خانم مهسا امینی را قتل عنوان کردند. ؟! به سختی می توان باور کرد که این افراد از عواقب و تحریکات دیدگاه های غیرمسئولانه خود بی خبر بوده اند! بنابراین نمی توان نقش آنها را در خشونت های اخیر نادیده گرفت. بخصوص اینکه همین طیف سابقه خشونت هولناک شورش آمریکا و اسراییل در سال ۸۸ را دارد، تحریک را با رمز «فریب» شروع کردند و در خشونت های اخیر از رمز «گشت ارشاد» استفاده کردند.

شریعتمداری گفت: این افراد در اغتشاشات و قتل های اخیر دست دارند و باید تحت تعقیب و بازجویی قرار گیرند.

مدیر مسئول کیهان در پاسخ به این سوال نویسنده فارس که ادامه ماجرا را چگونه می بیند، گفت: در گذشته فتنه ای مردم نجیب و هوشیار به امید اینکه سر از نساره جدا شود. خشونت بیگانگان و قتل و شرارت پیروان داخلی آنها را تماشا کرد.» اما چند روز بعد که گرد و غبار شورش فرو نشست، طاقت ماندن در آنجا را نداشتند و شروع به مبارزه کردند.کسانی که با دستان خالی دولت آمریکا را سرنگون کرده اند و در ۴۳ سال گذشته با تمام نیروهای حاکم جنگیده اند. مرزهای آبی، زمینی و هوایی کشور که بار دیگر به میدان آمده و هرج و مرج و خشونت را از بین خواهند برد.

شریعتمداری در ادامه بیان کرد: آواز خوانی مقامات آمریکایی و اروپایی و آشوب حامیان محلی آنها یادآور سخنان امیرالمومنین علیه السلام در مورد جنگ جمل است.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: پس از جنگ جمل که رزمندگان با همه نشانه ها و پرچم هایشان شکست خوردند و ذلیل شدند، استاد بزرگوارمان حضرت امیر (علیه السلام) دو لشکر را توصیف کردند. . در دو طرف آن جمع شدند و گفتند: رعد و برق زدیم و با این دو فرمان هیچ رعد و برقی نبود تا آن که باران نبارید و باران نبارید تا باران نبارید. دشمنان (اصحاب جمال) چون رعد غرش می کردند و مثل برق می درخشیدند و قیام می کردند، اما با آن همه لاف و لاف های بیش از حدی که می کردند، در لشکرکشی ضعیف و ترسو بودند. اما فریاد نمی زنیم، مگر اینکه اقدام کنیم و باران نبارد، مگر اینکه سیل باشد.

انتهای پیام