شکست تحریم ها علیه روسیه مقامات آمریکایی را ناامید کردبه گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، یک مقام ارشد آمریکایی گفت: از اینکه تحریم های آمریکا تاکنون تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد روسیه نداشته است، ابراز ناامیدی کرد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، این مقام آمریکایی افزود: در حال حاضر انتظار داریم که حداقل تا اوایل سال آینده میلادی حداقل جدی ترین آسیب به اقتصاد روسیه وارد نشود.

در همین حال، سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه در ایالات متحده لایحه ای را روز چهارشنبه ارائه کردند که روسیه را به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی می کند.

دولت اوکراین قبلا از دولت آمریکا خواسته بود که این برچسب را به روسیه اعمال کند، اما دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با این موضوع مخالفت کرد.

مسکو به واشنگتن اعلام کرده است که اگر روسیه را به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی کند، روابط دیپلماتیک دو طرف به شدت آسیب خواهد دید و حتی ممکن است قطع شود.

کره شمالی، کوبا، سوریه و ایران در این فهرست آمریکا قرار دارند.

در عین حال، دولت آمریکا بر ادامه اقدامات خصمانه خود علیه روسیه اصرار دارد که پیش از عملیات ویژه مسکو در اوکراین، خواست ها و منافع روسیه را با کمک ائتلاف ناتو نادیده گرفت و منجر به تشدید درگیری در اوکراین شد. پس از آغاز این عملیات روسیه، آمریکا و سایر متحدان غربی کی یف به ارائه انواع کمک ها به ویژه تسلیحات به اوکراین ادامه داده و با اعمال تحریم ها علیه روسیه، به جنگ اوکراین دامن زده و اوضاع را تشدید کرده اند. . آنها هنوز هیچ قصدی برای پایان دادن به خصومت ها ندارند.

انتهای پیام/