شیر سرد عامل اصلی ناراحتی معده در کودکان است



به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اگر به کودکان و نوزادان دقت کنید، متوجه می شوید که معده آنها با خوردن شیر سرد واکنش نشان می دهد، اما شاید تا به حال تجربه فرزندپروری و مراقبت از کودک را نداشته باشید و خودتان آن را نداشته باش اطلاعاتی در این زمینه در این قسمت توضیح می دهیم که چرا شیر سرد یکی از عوامل اصلی ناراحتی معده در کودکان است.

بیشتر بخوانید:

شیر سرد یا گرم؟ کدام یک را به فرزند خود می دهید؟

اگر کودک از شیر خشک یا شیر مادر یا ترکیبی از هر دو تغذیه کند، کدام را انتخاب می کنید؟

شیر گرم:

برخی بر این باورند که دادن شیر گرم به نوزاد هم درجه حرارت شیر ​​مادر است و در نتیجه باعث خوشحالی و آرامش او می شود و در نتیجه هضم خوبی به او می دهد.

شیر سرد یا نرم:

دسته دیگری از والدین هستند که ترجیح می دهند برای راحتی به کودک شیر سرد بدهند زیرا می گویند گرم کردن شیر در نیمه های شب سخت است و کودک به خوردن شیر گرم عادت کرده است.

برخی از مادران از شیر دادن به نوزاد خود شکایت دارند و از اینکه نوزاد به محض خوردن شیر ناراحت می شود ناراحت می شوند. یکی از دلایل اصلی نوشیدن نوشیدنی های سرد به خصوص شیر است زیرا با کاهش قدرت معده از هضم غذا جلوگیری می کند.

بهتر است بگوییم راه حل این دغدغه در دست مادران است. زیرا زمانی که مادران شیر سرد را از یخچال خارج می کنند و کودک آن را می نوشد، مقدار زیادی شیر وارد معده او می شود و قبل از جذب و هضم توسط معده، بیشتر انرژی آن از بین می رود، بنابراین انرژی کمتری برای جذب وجود دارد.

کاهش درد دل

یکی از بهترین راه هایی که مادران می توانند در چنین مواقعی برای بهبود عملکرد اندام های داخلی بدن و تقویت قوای کودک انجام دهند، زدن آثار رفلکسولوژی بر روی کف دست و پای کودک است.

هر یک از نقاط کف دست و پای کودک مربوط به یکی از اعضای داخلی بدن است و ماساژ نقش عمده ای در تقویت انرژی آن عضو و تقویت آن با کمک مریدین های هر عضو دارد.

به عنوان مثال قسمتی از معده روی دست کودک زیر انگشت شست و نزدیک دست است که با کمک ماساژ فشاری می توان آن را تحریک کرد تا عملکرد سایر اعضای بدن کودک مانند مثانه بهبود یابد. ریه ها و روده ها، می توانید با پزشک مشورت کنید.با یک متخصص طب سوزنی یا یک متخصص طب چینی تماس بگیرید.

انتهای پیام/