طرح غرب برای انزوای روسیه شکست خوردبه گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، مارک اپیسکوپوس، ستون نویس مجله نشنال اینترست در مقاله ای نوشت: علیرغم تلاش کشورهای غربی برای ایجاد همبستگی بین المللی علیه کرملین، بسیاری از کشورهای غیر غربی در جنگ این کشور موضع بی طرفانه ای اتخاذ کرده اند. . اوکراین یا مانند چین و ایران آشکارا از روسیه حمایت کرده است.

وی تلاش های دیپلماتیک یک هفته ای ترکیه به عنوان عضو ناتو و همچنین میانجیگری دبیرکل سازمان ملل متحد به عنوان نماینده جامعه بین المللی برای کسب رضایت روسیه برای صدور مجوز صادرات غلات از دریای سیاه را یادآور شد و نوشت. : امضای قرارداد فروش غلات بین مسکو و اوکراین با میانجیگری آنکارا و سازمان ملل پس از یک هفته رایزنی دیپلماتیک با کرملین، نشان می دهد که کمپین غرب برای انزوای مسکو در حوزه اقتصادی و سیاسی شکست خورده است.

نویسنده نشریه نشنال اینترست به قطع ارتباط بسیاری از نهادهای سیاسی، اقتصادی و تحقیقاتی غرب و روسیه پس از آغاز جنگ اوکراین اشاره کرد و نوشت: دیدارهای پوتین در تهران حاکی از ایجاد پدیده ای متفاوت و کاملاً نگران کننده در جهان است. غرب.

وی به تحریم‌های غرب علیه تهران و مسکو اشاره کرد و نوشت: ایران و روسیه درباره مقابله با تحریم‌های غرب نظر یکسانی دارند و در این راستا گازپروم روسیه برای کمک به ایران قراردادی به ارزش ۴۰ میلیارد دلار با شرکت ملی نفت ایران امضا کرد. تولید کنندگان در To. حمایت از توسعه میادین نفت و گاز در سراسر کشور.

نویسنده نشریه نشنال اینترست حمایت از دولت سوریه را یکی دیگر از نقاط تشابه روسیه و ایران ارزیابی کرده و افزوده است: در گزارش نهایی نشست سران کشورهای تضمین کننده صلح سوریه بر حفظ یکپارچگی تاکید شده است. منطقه دمشق .

منبع: ایرنا

انتهای پیام/