طرز تهیه سالاد کاردینال


سالاد کاردینال یکی از سالادهای پرطرفدار در فرانسه است که با دستور پخت و مواد مختلف تهیه می شود.

با مقدار مواد موجود در این دستور می توانید یک سالاد کاردینال برای ۴ نفر تهیه کنید، اگر می خواهید یک سالاد کاردینال کم و بیش درست کنید کافی است مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.

مواد لازم برای ۴ نفر

ژامبون یا سینه مرغ ۲۰۰ گرم
خیارشور ۱۰۰ گرم
سیب زمینی ۲۵۰ گرم
۱ فنجان دانه گردو
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۳ سر کاهو
½ فنجان برنج
سس مایونز ½ فنجان
کیسه ماست ½ فنجان
خامه صبحانه ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و آبلیموی تازه به مقدار کافی

طرز تهیه سالاد کاردینال

گام اول: برای تهیه سالاد کاردینال لذیذ برنج را شسته سپس همراه با ۱ قاشق چایخوری نمک در ظرفی با آب می ریزیم. سپس اجازه دهید برنج به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آب خیس بخورد تا نرم شود.

مرحله دوم: در این مرحله یک قابلمه مناسب را با نصف آب پر می کنیم سپس تابه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم و اجازه می دهیم به نقطه جوش برسد. در مرحله بعد خیار شور را شسته سپس به قطعات کوچک خرد می کنیم.

سالاد کاردینال
سطح سه: حالا برنج را در آبکش بریزید تا آب اضافی آن گرفته شود سپس به تابه با آب جوش اضافه کنید و بگذارید برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه در آب جوش بماند تا پخت اولیه آن تمام شود.

مرحله چهارم: در این مرحله که برنج در حال چرخش نرم شد و مغز آن کمی چسبناک شد، تابه را از روی حرارت برداشته، سپس برنج را آبکشی می کنیم. سپس برنج را در ظرف مناسبی بریزید. در مرحله بعد کپسول آتش نشانی را روی شعله کم قرار می دهیم.

مرحله پنجم: حالا درب تابه را با یک درب بپوشانید و آن را در تابه قرار دهید. بعد تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم سپس برنج را به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه روی آتش می گذاریم تا کاملا بپزد.

مرحله ششم: در این مرحله با چاقو گردوها را به قطعات کوچک خرد می کنیم. در مرحله بعد سیب زمینی ها را شسته و در قابلمه مناسبی قرار می دهیم و به اندازه ای آب اضافه می کنیم که روی سیب زمینی ها را بپوشاند.

مرحله هفتم: حالا تابه را روی حرارت متوسط ​​قرار می دهیم سپس سیب زمینی ها را به مدت ۴۵ دقیقه در آب جوش می گذاریم تا کاملا بپزد و پایه آن نرم شود. بعد از این مدت سیب زمینی ها را از تابه خارج می کنیم.

مرحله هشتم: در این مرحله پوست سیب زمینی را جدا می کنیم و اجازه می دهیم تا کاملا خنک شود سپس آن را به صورت نگینی درشت برش می دهیم. سپس برنج را در ظرف مناسبی بریزید و بگذارید کاملا خنک شود.

مرحله نهم: حالا کاهو را بشویید و ریز خرد کنید. سپس ژامبون را به قطعات کوچک برش می دهیم و همراه با کاهو، سیب زمینی، برنج، گردو و خیارشور در ظرف مناسبی قرار می دهیم و مخلوط می کنیم.

مرحله ۱۰: در این مرحله سس مایونز و خامه صبحانه را در ظرف مناسبی بریزید و با چنگال هم بزنید تا مواد یکدست شود سپس ماست، نمک، فلفل سیاه و آبلیموی تازه را به سس اضافه کنید.

مرحله ۱۱: حالا مخلوط را با سس و ماست هم می زنیم تا مواد یکدست شوند. سپس سس را داخل مخلوط سالاد بریزید و با قاشق هم بزنید تا سس جا بیفتد. سپس روغن زیتون را داخل سالاد بریزید.

مرحله دوازدهم: در آخر سالاد کاردینال را در یخچال می گذاریم سپس به مدت ۲ ساعت در یخچال نگه می داریم تا مزه دار شود. بعد از این مدت سالاد را از یخچال خارج کرده و سرو می کنیم.